۱۰ اقامتگاه کوهستانی شگفت انگیز در جهان

اقامت در مناطق ییلاقی، چه در زمستان‌ها و چه در تابستان‌ها، همواره جذابیت‌های خاص خود را دارد. به همین بهانه به سراغ ۱۰ اقامتگاه کوهستانی رفته‌ایم.

شاید به جرات بتوان گفت حس آرامشی که در مناطق ییلاقی و کوهستانی وجود دارد، در هیچ کجای دیگر پیدا نمی‌شود. از برف‌های کوهستان‌های سردسیر تا کوه‌های مملو از جنگل‌های انبوه، هر یک به خودی خود، ویژگی‌های کم‌نظیری دارند. به همین دلیل اقامتگاه‌ها و هتل‌های ییلاقی و کوهپایه‌ای همواره از محبوبیت بالایی نزد علاقه‌مندان برخوردار هستند.

حال با این مقدمه به سراغ ۱۰ اقامتگاه ییلاقی در مناطق کوهستانی جهان می‌رویم.

هتل پرینس

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

در یکی از زیباترین مناطق «آلبرتا» (Alberta) در کانادا، هتل «پرینس آو ولز» (Prince of Wales Hotel) قرار دارد که با معماری زیبای خود از سال ۱۹۲۷ در این مکان بنا شده است. این هتل میزبان چشم‌اندازهای منحصربه‌فردی از کوه‌ها، مراتع و دریاچه است. همچنین تفریحاتی نظیر اسب‌سواری و قایق‌سواری در محوطه‌ی هتل برقرار است.

کاسبا دو توبکال

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

شاید در نگاه اول نتوان از «کاسبا دو توبکال» (kasbah du toubkal) به عنوان اقامتگاه ییلاقی در کوهپایه‌ها یاد کرد! این مکان که در ارتفاعات مرتفع‌ترین کوه‌های مراکش قرار دارد، بیشتر به شکل خانه‌های مجزا ساخته شده است؛ با این حال در روزهای گرم سال علاقه‌مندان بسیاری به این مکان سفر می‌کنند.

هتل مجستیک

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

هتل «مجستیک یوسمیت» (The Majestic Yosemite Hotel) در نزدیکی پارک ملی با همین نام در آمریکا واقع شده است. بنای این هتل متعلق به سال ۱۹۲۷ است و با مناظر اطرافش، از جمله نمای پارک ملی، میزبان بسیاری از علاقه‌مندان است.

هتل تیمبرلاین

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

شاید بتوان هتل «تیمبرلاین» (Timberline) را متداول‌ترین نوع از هتل‌های ییلاقی دانست. این هتل که در منطقه «اورگان» (Orehon) آمریکا قرار دارد، با توجه به امکاناتش بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. از پیست اسکی این منطقه در نزدیکی هتل تا استخر آب گرم آن، هر یک بهانه‌ای برای سفر گردشگران به این هتل محسوب می‌شود.

هتل سالیش

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

در یکی از مناطق سرسبز و زیبای واشنگتن، در جوار آبشاری خروشان، هتل «سالیش» (Salish) قرار دارد. این هتل در نواحی سرخپوستی آمریکا واقع شده است و به طبع از طبیعت جذابی در اطراف خود بهره می‌برد. رودها و آبشار پرآب این منطقه تنها بخشی از پدیده‌های طبیعی آن به شمار می‌روند.

هتل دریاچه امرالد

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

در میان دریاچه‌ی «امرالد» (Emerald)، در «بریتیش کلمبیا» (British Columbia) کانادا، اقامتگاه کوچک و زیبای «دریاچه امرالد» (Emerald Lake Lodge) قرار دارد. بنای اولیه‌ی این اقامتگاه متعلق به اواخر قرن ۱۹ است و طبیعتا با توجه به موقعیت مکانی، میزبان بسیاری از جاذبه‌ها و تفریحات آبی است. کوه‌های باشکوه راکی نیز در اطراف این منطقه قد علم کرده‌اند.

هتل ویرونگا

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

در سرزمین‌های شمال غربی کشور رواندا، با نمایی از کوه آتشفشانی منطقه، هتل «ویرونگا» (Virunga Lodge) قرار دارد. با وجود مناطق محلی اطراف و همچنین دنجی این هتل، ویرونگا یکی از دیدنی‌ترین اقامتگاه‌های این کشور به شمار می‌رود.

هتل ورلدز اند

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

در ارتفاعات کوهستانی سریلانکا، در کوهپایه‌ای سرسبز با چشم‌اندازهای نفس‌گیر، هتل «ورلدز اند» (World’s End Lodge) قرار دارد. چه اهل کوه‌پیمایی باشید، چه عاشق جنگل‌های انبوه، این اقامتگاه یکی از بهترترین انتخاب‌ها در این کشور است.

هتل کتدرال

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

در میان مراتع و کوه‌های راکی در بریتیش کلمبیای کانادا، هتلی زیبا به نام «کتدرال ماونتین» (Cathedral Mountain Lodge) قرار دارد که با تفریحاتی مانند ماهیگیری، کوه‌پیمایی و اسب‌سواری میزبان علاقه‌مندان است.

هتل گلسیر

10-amazing-mountain-huts-in-the-world

بنای هتل «گلسیر» (Many Glavier Hotel) متعلق به سال ۱۹۱۵ است. هتلی که در میان مراتع سبز با چشم‌اندازی از پارک ملی به همین نام، پای کوه‌های راکی در «مونتانا» (Montana) آمریکا قرار گرفته است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here