روش های مختلف درمان بیماری ام اس

بیماری که طناب یا مغز نخاع انسان را مورد تهاجم قرار می دهد و باعث به وجود آمدن نشانه ها و اعلائم بسیاری همچون مشکلات بینایی، ضعیف در حرکت دادن دست و پاها، مشکل در حس لامسه و به از دست دادن تعادل بدن می شود را در علم پزشکی ام اس می خوانند.

ام اس، بیماری است که تا پایان عمر با شخص می‌ماند و گاهی اوقات موجب بروز عوارض جدی و ناتوانی‌هایی می‌شود، اما در مواردی نیز این بیماری بسیار خفیف است. میانگین امید به زندگی برای بیماران مبتلا به ام‌ اس تا حدودی کمتر است. هر چند ام اس ممکن است در هر سنی بروز کند اما این بیماری اغلب در سنین بیست و سی سالگی تشخیص داده می‌شود. ام‌ اس در بین زنان، بین دو تا سه برابر بیشتر از مردان شایع است.

درمان بیماری ام‌ اس

فعلا برای درمان قطعی بیماری ام اس و ریشه کن کردن آن در بدن انسان از سوی پزشکان هیچ گونه راهکاری ارائه نشده است. در حال حاضر برای کنترل علائم بیماری ام اس از برخی دارو ها و روش ها و تکنیک های درمانی استفاده می شود.

روش درمان بیماری ام‌ اس به نوع علائم بیمار و شدت آنها و میزان ناتوانی او بستگی دارد. برای مثال استراتژی درمان می تواند به یکی از شکل‌های زیر باشد:

– برطرف کردن دوره‌های عود کردن علائم ام‌ اس (با تزریق استروئید)

– برطرف کردن علائم خاص ناشی از ام اس

– درمان برای کاهش تعداد دفعات عود بیماری (درمان با داروهای تعدیل‌ کننده‌ی بیماری)

– یک تیم متشکل از متخصصین مختلف برای درمان بیماری شما به شما کمک می‌کنند. این تیم می‌تواند شامل متخصص و فلوشیپ بیماری‌های مغز و نخاع، فیزیوتراپیست یا متخصص گفتار درمانی و سایر متخصصین باشد.

درمان ام اس با طب گیاهی

ساده ترین روش های درمان ام اس ، مصرف گرمی ها و رعایت موارد زیر است:

۱- شبی هفت عدد انجیر خیس خورده در یک لیوان آب که هم آب هم انجیر خورده شود.

۲- هفت عدد زیتون صبح ناشتا و هفت عدد زیتون شب دو ساعت بعد از شام (زیتون شور غیر کارخانه ای)

۳- چرب کردن مواضعی که دچار ضعف حسی و حرکتی شده اند با روغن زیتون بودار

۴- پرهیز از بوهای سرد و بوهای صنعتی به همراه داشتن عطر گل محمدی و استشمام مداوم آن بسیار سودمند است.

۵- استفاده از ملین ها و هضم کننده ها برای سالم نگه داشتن دستگاه گوارش

۶- پژوهش های انجام شده در امریکا نشان میدهد که هفته ای یک قاشق مربا خوری زعفران می تواند به درمان ام اس کمک زیادی کند این، دانشمندان موفق به کشف ماده‌ ای در زعفران شده‌ اند که در درمان بیماریها، بویژه درمان ام اس و تصلب شرایین موثر است. ماده درمانگر زعفران که کروسین نام دارد در حفاظت از سلولهای مغزی نقش دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی می‌شود که چربی تولید می کنند.

different-methods-of-treating-ms۷- بر اساس مطالعات انجام شده توسط دانشمندان و متخصصان طب سنتی .سلامتی بیماران مبتلا به “ام اس” با گیاه جینسینگ .. قابل کاهش و درمان می باشد.

ترکیبات شیمیایی جینسینگ: این گیاه دارای گلوکوزیدهای استروئیدی به نام پاناکیلون، یک ساپونین به نام پاناکسوزید یا پاناکسین، مواد صابونی، یک اسانس روغنی فرار به نام پاناسین و یک هورمون و ویتامین B و ویتامین D، ترکیبات استیلنی، استرول ها و سرانجام یک گلوکوزید به نام جینسینگ می باشد. علاوه بر این جینسنگ سرشار از ویتامین‌های A ، B۶ و فلز روی است. که این گیاه در درمان و کاهش بیماری ام اس کمک شایانی میکند.

۸- روزی یک مشت گیاه خرفه برای درمان ام اس: یکی دیگر از این درمان ها “گیاه خرفه” است. این گیاه به دلیل داشتن منیزیم به تنهایی بیماری MS را درمان می کند. چون مقدار منیزیم آن بسیار بالا است که ۳۷۵ میلی گرم منیزیم دارد ، این کمپلکس های ایمنی دستگاه ایمنی بدن را تحریک کرده تا به بدن حمله کند که منجر به آسیب رساندن به بافت ها می شود.

۹- یکی از گیاهان برای درمان ام اس که تا ۹۰ درصد بهبودی را ایجاد کرده است، یک مشت در روز گیاه گزنه می باشد. خوردن گیاه خشک گزنه میتواند در درمان ام اس بسیار موثر باشد و هر روز یک قاشق چایخوری در اب میوه بریزید و میل کنید و همچنین استفاده روزانه مبتلایان به ام اس از گیاه شاهدانه موجب کاهش لرزش های ناشی از این بیماری می شود و اثرات درمانی نسبتا مفیدی دارد به بیماران توصیه میکنم که این گیاه را بو نداده با آب مخلوط کرده و مصرف کنند شاهدانه می تواند در کاهش لرزش های ناشی از این بیماری بسیار موثر باشد .

۱۰- بیماری ام اس با کندر قابل درمان است، براساس آخرین تحقیقات انجام شده بر روی گیاه کندر مشخص شد که روزی ۵ عدد از این گیاه قابلیت درمان بیماری ناعلاج ام اس را دارد. هم اکنون در آلمان از این دارو برای درمان بیماری ام اس و همچنین درمان سرطان مغز و جلوگیری از خونریزی روده استفاده می کنند، با توجه به اینکه عوارض التهابی در سلول های مغز علت اصلی بیماری ام اس شناخته شد به گونه ای که باعث خونریزی و التهاب در مغز بیماران می شود، به همین دلیل از گیاه کندر برای مهار پروستو گرانیت ها لونکوترین التهابات مغز استفاده شود که به درمان بیماری ام اس کمک زیادی میکند،همانطور که میدانیم هم اکنون بیماران ام اس با داروهای اینترفرون درمان می شوند که به خاطر هزینه های سنگین آن بسیاری از بیماران در رنج هستند بنابراین میتوانیم از گیاه کندر درقالب کپسول در این بیماران استفاده شود.

۱۱- یکی از میوه هایی موثر که در این زمینه توانسته درمان کننده خوبی باشد آناناس است. این میوه به خاطر داشتن آنزیم های پانکرناتین ملامین، مولکول های پروتئین را شکسته ونشان میدهد این آنزیم ها علاوه برخاصیت ضد التهابی، به کاهش میزان کمپلکس های ایمنی در گردش خون کمک می کند. بالا بودن میزان این کمپلکس ها در گردش خون در بیماری های خود ایمنی چون MS دیده میشود. آناناس با توجه به این آنزیم مانع این حمله میشود.

different-methods-of-treating-ms

۱۲- اگر افراد مبتلا به ام اس به صورت روزانه از گیاه شاهدانه استفاده نمایند لرزش های ناشی از این بیماری در بدن آن ها کمتر خواهد شد و علاوه بر این شاهدانه خواص درمانی دیگری نیز دارد. گیاه بو نداده شاهدانه را به میزان یک قاشق چای خوری با با مقدار کافی آب مخلوط کنید و آن را میل نمایید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here