کاشت ابرو با موهای طبیعی

کاشت ابرو با موهای طبیعی

نی نی تایم:شاید مهم‌ترین جزء شاخص در چهره شما، ابروهایتان باشد. زیرا ابروها نه تنها برای برقراری ارتباط و بیان احساسات از طریق صورت اهمیت دارند، بلکه کارکردها و وظایف مهمی از قبیل دور نگه داشتن گرد و غبار، آلودگی‌ها و عرق از چشمان شما نیز بر عهده ابروها می‌باشد. علاوه بر آن ابروها یک چهارچوب یا قاب زیبا برای چشم‌ها ایجاد می‌کنند و جذابیت چشم‌ها را افزایش می‌دهند. امروزه اصلاح ابروها جهت دستیابی به شکل، طول و تراکم دلخواه برای آن، به یک عمل زیبایی کاملاً رایج تبدیل شده است. در این میان، کاشت ابرو به عنوان مؤثرترین راهکار و تنها راه حل دائمی برای ترمیم و اصلاح شکل ابرو شناخته می‌شود.با این مطلب همراه باشید تا با مراحل این پروسه بیشتر آشنا شوید.

 
علل ریزش ابروها

ریزش ابرو می‌تواند به خاطر یک یا چند عامل مختلف باشد. شایع‌ترین علل ریزش ابروها عبارت است از:

 • نازک و کم‌پشت بودن ابروها به صورت طبیعی که به خاطر خصوصیات ژنتیکی فرد و یا به دلیل ناتوانی مادرزادی در رشد ابروها با کیفیت مطلوب می‌باشد.
 • اصلاح و پیرایش بیش از حد ابروها
 • ابتلا به عارضه موکَنی (تریکوتیلامانیا یا به اختصار TTM) یا جنون کندن مو که طی آن بیمار به صورت بی‌اختیار و با خشونت موهای خود را می‌کند.
 • آسیب‌های فیزیکی به ابرو و صورت در اثر سوختگی ناشی از حرارت، مواد شیمیایی یا برق
 • معالجه با استفاده از درمان‌های دارویی و جراحی از قبیل؛
  • دارو درمانی
  • پرتو درمانی
  • شیمی درمانی
 • بیماری‌ها و اختلالات متابولیکی از جمله؛
  • عدم تعادل هورمون تیروئید
  • دیابت
  • آلوپسی یا طاسی موضعی
عمل کاشت ابرو چیست؟

ابتلا به برخی بیماری‌ها و مصرف بعضی از داروها می‌تواند باعث کم‌پشت شدن شدید ابروها و یا حتی از بین رفتن آن به طور کامل شود. آسیب‌های فیزیکی، سوختگی و مصدومیت‌ از ناحیه صورت نیز می‌تواند باعث ریزش جزئی یا کامل ابروها شود. در صورت بعضی از افراد اصلاً هیچ ابرویی وجود ندارد، زیرا در گذشته عمل جراحی حذف موهای زائد با لیزر را انجام داده‌اند و حالا می‌خواهند دوباره ابروهای خود را بازسازی کنند. تمامی این افراد می‌توانند با انجام عمل کاشت مو ابرو، ابروهای طبیعی و زیبای خود را دوباره به دست بیاورند.

مزایای عمل کاشت ابرو

مهم‌ترین عامل در موفقیت یک عمل کاشت ابرو با تقبل قیمت کاشت ابرو طبیعی ، انتخاب روش مناسب برای این عمل و کیفیت نحوه انجام آن است. با استفاده از روش FUE، نتایج بسیار خوب و رضایت‌بخشی برای بیمار به دست می‌آید. اما بر خلاف روش‌های نوینی که ما از آن بهره می‌گیریم، روش‌های قدیمی و منسوخ شده‌ای که هنوز هم در اغلب مراکز کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرند نتایجی با شکل طبیعی برای ابرو حاصل نمی‌کند و علاوه بر آن جراحت‌های زیادی در زمان عمل و نیز جای زخم‌های ناخوشایندی بعد از عمل، در محل برداشت فولیکول‌های مو باقی می‌گذارد. در حالی که در روش FUE هیچ نیازی به استفاده از تیغ جراحی و بخیه زدن وجود ندارد و نتایج آن به شکل ابروهایی لطیف و طبیعی بلافاصله بعد از عمل، مشخص خواهد بود. مزیت مهم دیگر برای این روش، عدم احساس درد و ناراحتی توسط بیمار بعد از عمل جراحی است، زیرا زخم‌های بسیار ریزی که در زمان این عمل در صورت بیمار ایجاد می‌شود به قدری کوچک است که ظرف مدت کوتاهی بسته می‌شود و کاملاً بهبود پیدا می‌کند.ضمناً این روش کاشت مو برای کاشت و یا افزایش تراکم ریش و سبیل و موی سینه در آقایان هم مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین کاندیداها برای عمل کشت ابرو

اگر ریزش ابروها به علت ابتلا به یک بیماری خاص باشد، لازم است ابتدا آن بیماری یا عامل زمینه‌ای که باعث ریزش مو می‌شود درمان شود تا بتوان نتایج خوبی از عمل کاشت ابرو به دست آورد. همچنین افرادی که ابروهای خود را به دلیل آسیب‌دیدگی یا مصدومیت از ناحیه صورت از دست داده‌اند باید صبر کنند تا آسیب‌دیدگی آنها به طور کامل بهبود پیدا کند. بیماران سرطانی که ابروهایشان به علت استفاده از روش‌های پرتو درمانی یا شیمی درمانی کم‌پشت شده یا به طور کامل ریخته است نیز برای انجام عمل کاشت ابرو باید منتظر بمانند تا دوره درمان آنها به پایان برسد.

برنامه‌ریزی برای انجام عمل کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو در حدود ۲ ساعت زمان می‌برد و بعد از پایان آن هم باید مدتی در حدود یک ساعت را در مطب بمانید و تحت نظر باشید. ممکن است بعد از پایان کار شما احساس خستگی کنید، بنابراین بهتر است آن روز را به طور کامل از محل کار یا تحصیل خود مرخصی بگیرید.

آماده شدن برای عمل کاشت ابرو

توصیه‌ها و دستوراتی که دکتر راسخی برای زمان قبل از عمل کاشت ابرو به شما می‌دهد، از جمله نحوه استفاده از قطره‌های چشمی، کرم‌های مرطوب کننده و محصولات زیبایی و بهداشتی را به دقت رعایت کنید. در روز عمل جراحی باید صورت خود را به طور کامل بشویید، تمیز کنید و اصلاً آرایش نکنید. همچنین دقت کنید که قبل و بعد از عمل کاشت ابرو به هیچ وجه نباید از لنزهای چشمی تماسی استفاده کنید.

روش انجام عمل کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو در اغلب موارد فقط با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. یعنی هم ناحیه اهدا کننده که فولیکول‌های مو از آن برداشت می‌شود و هم ناحیه ابروها که گرافت‌های مو در آن کاشته می‌شود، با استفاده از بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شوند. عمل کاشت ابرو از نظر روش اجرا، همانند سایر عمل‌های کاشت مو می باشد، یعنی فولیکول مو از یک ناحیه اهدا کننده برداشته می‌شود و با دقت در ناحیه پذیرنده که همان محل ابروهای طبیعی شماست، کاشته می‌شود. با این حال، عمل کاشت ابرو عمل بسیار ظریف و حساسی است و برای انجام آن به دقت و مهارت خیلی زیادی نیاز است. زیرا تک تک تار موهای ابرو باید دقیقاً با زاویه و جهت خاصی قرار بگیرند تا بعداً ابروها شکل کاملاً طبیعی و زیبایی پیدا کند. انتخاب روش مناسب برای این عمل نیز اهمیت زیادی در موفقیت آن دارد. در واقع روش مناسب برای هر فرد به مقداری از ابرو که از قبل باقی مانده است و نیز به علت ریزش ابروهای او بستگی دارد و ممکن است کاملاً متفاوت با افراد دیگر باشد.

eyebrow-planting-with-natural-hair

بعد از عمل جراحی کاشت ابرو

بسته به روشی که برای عمل کاشت ابروی شما استفاده شده است، ممکن است لازم باشد که ظرف یک تا دو هفته بعد از عمل، برای کشیدن بخیه‌ها یک بار دیگر به پزشک جراح خود مراجعه کنید. توصیه‌ها و دستور مراقبت‌های لازم برای دوره بعد از عمل کاشت ابرو، در زمان ترخیص شما از کلینیک در اختیارتان قرار داده خواهد شد.

بهبودی بعد از عمل

در طی چند هفته بعد از عمل کاشت ابرو، شما به تدریج شاهد پرپشت شدن و شکل گرفتن ابروهای دلخواه خود خواهید بود. بعد از گذشت مدت کوتاهی از عمل، دیگر هیچ کس نمی‌تواند تشخیص بدهد که ابروی شما قبلاً کم‌پشت بوده یا اصلاً ابرو نداشته‌اید.

نتایج عمل کاشت ابرو

بلافاصله بعد از آنکه فولیکول‌های مو با موفقیت در محل ابرو کاشته شدند، همه آنها شروع به رشد می‌کنند. فولیکول‌های کاشته شده با سرعت خیلی بالایی رشد می‌کنند و بعد از مدت کوتاهی یک ابروی متراکم و پرپشت را تشکیل می‌دهند. بنابراین می‌توان تضمین کرد که نتایج عمل کاشت ابرو بعد از مدت کوتاهی از انجام این عمل، قابل مشاهده و کاملاً رضایت‌بخش خواهد بود.

هزینه‌ها

هزینه دقیق عمل کاشت ابرو، پس از انجام بررسی‌های لازم در جلسه مشاوره اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.

سؤالات مطرح در مورد عمل کاشت ابرو
 ابروهای جدید من چه زمانی قابل مشاهده خواهد بود؟

 رشد موهای جدید در ناحیه ابرو را می‌توانید بعد از چند ماه ببینید، اما روند بهبود نتایج این عمل تا یک سال بعد از کاشت ابروها همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

دوره بهودی بعد از عمل کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

زمان بهبودی بعد از این عمل، خیلی کوتاه است. البته تا هفت روز بعد از عمل کاشت ابرو نباید هیچ گونه فعالیت فیزیکی شدید انجام بدهید، اما اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، بسته به ماهیت فعالیت شغلی خود می‌توانند بعد از ۲۴ ساعت به محل کار خود بازگردند.

 آیا برای ترمیم ابروهای من از موهای خودم استفاده می‌شود؟

بله، تعداد کمی از فولیکول‌های مو از داخل پوست سر شما برداشته می‌شود و در ناحیه‌ای از ابرو که آسیب دیده یا موی آن ریخته است، کاشته می‌شود. موقعیت جدید هر تار مو در ناحیه ابرو با دقت و ظرافت خاصی تعیین می‌شود و گرافت مو با جهت و زاویه‌ای مطابق با موی طبیعی ابروی شما قرار می‌گیرد تا دقیقاً شکل ابروهای طبیعی خود شما را پیدا کند.

عمل کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان عمل کاشت ابرو به مقدار کاری که باید انجام شود و نیز به دقتی که بیمار در رعایت دستورات و مراقبت‌های قبل از عمل به خرج داده است، بستگی خواهد داشت. معمولاً ما از بیماران می‌خواهیم یک روز کامل را برای عمل کاشت مو یا ابرو وقت بگذارند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + 3 =