دریاچه ارواح

این دریاچه که به دریاچه ارواح نیز شهرت دارد در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر واقع است. دریاچه در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملا کلا قرار گرفته است. طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند.

برای دسترسی به این دریاچه در کیلومتر ۱۲ مسیر نور به نوشهر پس از جاده ونوش، باید وارد جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شد و بعد از عبور از روستا به محیط بانی خواهید رسید. بعد از انجام اقدامات اداری لازم در محیط بانی جاده شمالی را به طول ۱۰ کیلومتر ادامه دهید. پس از مشاهده تابلوی دشت و بند ممرز وارد جاده فرعی شوید. این جاده فرعی شما را به دریاچه بند ممرز خواهد رساند. توجه داشته باشید عبور از جاده فرعی نیاز به خودروهای کمک دار دارد و به دلیل بکر بودن منطقه امکان مواجهه با حیات وحش بسیار زیاد است.

وجود تنه های درختان خشک در درون این تالاب و انبوه درختان در اطراف ان باعث به وجود امدن  منظره ای ترسناک و وهم انگیز شده است.تالاب ارواح برای کسانی که اهل ماجراجویی و کشف جاهای جدید هستند مناسب است.

چهره خاص و منحصر به فرد دریاچه ممرز باعث شده است تا نامش در فهرست میراث ملی طبیعی قرار بگیرد.

ساکنین این منطقه تا کنون ارواحی مشاهده نکردند اما معتقدند قدیمی ها چیزی دیده اند که اسم این دریاچه را تالاب ارواح نامیدند.

آدرس :مازندران – نوشهر ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر

 ghost-lake

دریاچه ممرز، در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملا کلا قرار گرفته است

  ghost-lake

 ghost-lake

 طول دریاچه دریاچه ممرز در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است

 ghost-lake

 ghost-lake

در درون دریاچه دریاچه ممرز، درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند

 ghost-lake

 ghost-lake

ghost-lake

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

35 − = 31