چطور با ترفندهای خاص چشم رنگی شویم

رنگ چشم در طول زندگی به طور طبیعی تغییر می‌ کند و معمولاً برای بعضی از افراد روشن‌ تر می‌ شود اما گاهی اوقات افرادی متوجه خواهند شد که رنگ چشمشان نسبت به قبل تیره تر است. رنگ چشم بر اساس ژن های شما تعیین می‌شود اما راه‌ هایی هم وجود دارد که می توان مقداری رنگ چشم را تغییر داد که در این قسمت آنها را به شما معرفی می کنیم. البته شما نمی توانید به طور کامل رنگ قرنیه را تغییر دهید اما می توانید همان رنگ را کمی پر رنگ تر یا کم رنگ تر کنید و اگر می خواهید آن را به طور کل تغییر دهید، باید از لنز استفاده کنید. اگر به دنبال راهی برای زیبایی بیشتر هستید، می توانید رنگ مو و رنگ پوست را نزدیک و متناسب با رنگ چشم کنید و یا لباس هایی بپوشید که رنگ چشم شما را بهتر نشان دهد.

تغییر رنگ چشم با رنگ لباس

با پوشیدن لباس هایی مثل خاکستری و بنفش، یک سایه آبی به چشمانتان بدهید. زمانی که این لباس‌ ها را می‌ پوشید، یک سایه آبی روی چشمانتان می افتد. آرایش چشم هم دقیقاً همین تاثیر را دارد.

تغییر رنگ چشم با آرایش

برای اینکه چشم های شما یک رنگ آبی عمیق تر پیدا کند، می توانید از سایه های آبی تیره استفاده کنید؛ حتی سایه مشکی هم می تواند نتیجه خوبی داشته باشد. همچنین می‌ توانید از رنگ‌ های نقره‌ ای هم استفاده کنید که چشمان شما را شبیه به چشمان با رنگ آبی روشن کنند. استفاده از رنگ های قهوه ای، هلویی و یا صورتی و حتی نارنجی و آلویی، سایه ای سبز رنگ را روی چشم شما می‌ اندازد. برای تیره کردن چشم ها می توانید از رنگ خاکی یا سبز جنگلی استفاده کنید. رنگ های طلایی، لیمویی یا سبز کمرنگ و بنفش روشن هم چه در لباس و چه در سایه مناسب هستند.

افرادی که چشم قهوه ای دارند، می توانند از رنگ های برونز، مسی و همه قهوه‌ ای های متالیک مانند شامپاینی استفاده کنند.  صورتی ملایم یا ذغالی روشن یک رنگ قهوه ای روشن به چشم های شما می دهد. همچنین می توانید از رنگ های روشن تر برای هایلایت رنگ قهوه ای چشم استفاده کنید و رنگ های تیره تر را برای عمیق تر کردن رنگ چشمانتان به کار ببرید. رنگ های نارنجی، آبی،  و صورتی داغ هم یک کنتراست خوبی ایجاد می کند و چشم های قهوه ای را روشن تر می کند.

تغییر رنگ چشم با لنز

استفاده از لنزها یک راه ساده برای تغییر رنگ چشم هستند و امروزه دست شما کاملاً باز است و می توانید این لنزها را از راه امن تهیه کنید. لنزها رنگ‌ های مختلفی هم دارند. رنگ‌های روشن تر  همیشه هم برای چشم های تیره، طبیعی عمل نمی کنند. بهتر است که این لنزها را از توسط چشم‌ پزشک بگیرید و حتما آنها را با نسخه تهیه کنید تا خیالتان از بابت امنیت و سلامت آن راحت باشد. همچنین از چشم پزشک بخواهید که رنگ پیشنهادی به شما بدهد. همچنین می‌ توانید رنگ های نمونه را نیز امتحان کنید تا ببینید که به کدام یک علاقه‌مند هستید.

تغییر رنگ چشم دائم

هیچ میدانستید روش هایی برای تغییر کامل و دائمی رنگ چشم هم وجود دارد؟ در مقاله روبان به عمل جراحی تغییر رنگ چشم میپردازیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here