آب غنی از هیدروژن موثرترین آنتی اکسیدان

هیدروژن نه تنها باروری را بهبود می بخشد بلکه قابلیت تحرک اسپرم را که فاکتور مهمی است را هم ارتقا می‌دهد.
تعداد زیادی از گزارشات علمی ۹۰ درصد دلیل تمام بیماریها را – به جز دسته ای که عامل باکتریایی یا خارجی داشته باشد- به طور مستقیم یا غیرمستقیم رادیکالهای آزاد مخرب می‌دانند .پژوهشگران از یک سو  رادیکالهای آزاد مخرب را مسبب بیماریهایی همچون؛  سرطان، دیابت و فشار خون ، بیماریهای اعصاب و روان مانند آلزایمر و پارکینسون، لکه و چین و چروک پوست می دانند  و از سوی دیگر کاهش توان باروری، آسیبهای ورزشی و بسیاری دیگر رانیز به این عوامل نسبت می‌دهند.
 %d8%a2%d8%a8-%d8%ba%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%db%8c%d8%af%d8%b1%d9%88%da%98%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%ab%d8%b1%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a2%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%a7%da%a9%d8%b3%db%8c%d8%af%d8%a7
از حدود سال ۲۰۱۰ محققین، رادیکال‌های آزاد مخرب (Toxic ROS) که اکسیژن در شکل فعال خود است را عامل مستقیم بروز بیماری‌های بزرگسال (یا بیماری‌های سبک زندگی) معرفی کرده‌اند. رادیکال آزاد مخرب عامل اصلی بیماریهایی چون تصلب شرایین، سکته مغزی، سکته قلبی، کلو آسما، کک و مک،چین و چروک، حتی سرطان مانند سرطان خون، درماتیت آتوپیک و … می‌باشد. تعدادزیادی از گزارشات علمی ۹۰ درصد تمام بیماریها را – به جز دسته ای که عامل باکتریایی یا خارجی داشته باشند- به طور مستقیم یا غیرمستقیم زیادی اکسیژن مخرب می‌دانند.
رادیکالهای آزاد مخرب چگونه شکل میگیرند؟
رادیکالهای آزاد مخرب به اشکال مختلف ایجاد می‌شوند:
– استرس
– تغذیه نامناسب
– پر خوری و چاقی
– در معرض مداوم امواج مختلف بودن از جمله: امواج الکترو مغناطیس، رادیو اکتیو ، رادیویی و حتی موبایل و آنتن‌های مخابراتی.
– آلودگی هوا
– ورزش شدید فیزیکی.
– سیگار و دود آن
در برابر رادیکالهای آزاد مخرب چه باید کرد؟
بدن انسان تعدادی مکانیسم دفاعی در برابر رادیکالهای آزاد مخرب دارد. اول از همه SOD (superoxide dismutase) که آنزیمی طبیعی در بدن است که وظیفه ازبین بردن رادیکالهای آزاد مخرب را دارد.تولید SOD  در بدن در دهه ۲۰ از زندگی انسان حداکثر است و سپس در اواخر دهه بیستم و از اوایل سی سالگی شروع به کاهش یافتن می‌کند و در نهایت بین ۳۵ تا ۴۰ سالگی متوقف می‌شود.
باید دانست با توجه به شرایط محیطی زندگی و شدت عوامل ایجاد کننده رادیکالهای آزاد مخرب، به تدریج عوامل دفاعی بدن کارایی خود را از دست می دهند. در این شرایط است که پزشکان مصرف آنتی اکسیدان‌ها را برای مقابله با رادیکالهای آزاد توصیه می‌کنند. آنتی اکسیدان‌ها در واقع نقش آنزیم مبارز با رادیکالهای آزاد مخرب را دارند.
تعدادی آنتی اکسیدان طبیعی که در قالب غذایی نیاز است تا مصرف شود وجود دارند. ویتامین C ، ویتامینE، و بتا کاروتن موجود در سبزیجات از آن جمله‌اند. همچنین اسید اوریک و کوآنزیمQ10  هم می تواند  رادیکالهای آزاد مخرب را از بین ببرند.
آب غنی از هیدروژن موثرترین آنتی اکسیدان
به تازگی و در سالیان اخیر آب غنی از هیدروژن به عنوان آنتی اکسیدانی با اثر درمانی فراوان مانند پیشگیری از سرطان، کاهش کلسترول و قند خون، افزایش مقاومت بدن، کاهش چین و چروک و لکه های پوستی و بسیاری دیگر در تحقیقات بسیاری معرفی شده‌است. در این زمینه مقالات و ارجاعات علمی بسیاری موجود است که می توانید به برخی از مقالات مراجعه کنید.
هیدروژن قادر است به شکل انتخابی رادیکالهای آزاد مخرب را بزداید، و تنها آنتی اکسیدانی است که قادر است در تمامی بافتهای بدن  و سلولهای مغزی حرکت کند. همه سلول ها در بدن انسان از آب و چربی تشکیل شده اند و هیدروژن قادر است رادیکالهای آزاد مخرب را در همه سلولها از آنجا که در هردوی آب و چربی حل می‌شود، از بین ببرد.هیدروژن قدرتمندترین عامل احیاگر است و پس از واکنش با رادیکالهای آزاد مخرب از بدن به شکل آب خارج می‌شود. در مورد خواص درمانی آب غنی از هیدروژن می توانید به بخش خواص هیدروژن  مراجعه کنید.
هیدروژن ویژگی های بی بدیلی دارد که به برخی از آنها اشاره می شود:
۱۷۶ مرتبه موثرتر از ویتامین C از جهت قدرت  آنتی اکسیدانی
۸۶۵ مرتبه موثرتر از کو آنزیم Q10  از جهت قدرت آنتی اکسیدانی
بدون هیچ گونه ضرری برای انسان
از بین برنده رادیکالهای آزاد مخرب به شکل انتخابی
در بدن حتی در صورت مصرف زیاد نخواهد ماند.
آب غنی از هیدروژن و بهبود توان باروری
برای تولیدمثل موفقیت آمیز گامت (سلولهای جنسی) سالم ضروری است. فرایند شکل گیری گامت درغدد جنسی  افراد مونث و مذکر بعد از جداسازی سلول های مایع در بیضه ها و تخمدان ها اتفاق می افتد. تنشهای اکسیداتیو در هنگام شکل گیری گامت یک خطر بالقوه است و می تواند به مشکلات باروری منجر شود. با توجه به این موضوع، درمان هیدروژن به طور تجربی برای کاهش تنش اکسیداتیو در هر دو جنس مورد استفاده قرار گرفته است.
آزمایشات بسیاری  عوامل محرکی  مانند نیکوتین سیگار ، امواج مختلف ، آلودگی ، تغذیه نامناسب  و …را مسبب کاهش توان باروری نشان داده‌اند. از سوی دیگر سلولهای اسپرم موجود در غدد جنسی نیز حساس به عوامل اکسیداتیو هستند. آزمایشات از بهبود کیفیت اسپرم بعد از استفاده از آب غنی از هیدروژن حکایت دارد که این مرتبط با کاهش آسیبهای اکسیداتیو می‌باشد. هیدروژن نه تنها باروری را بهبود می بخشد بلکه قابلیت تحرک اسپرم را که فاکتور مهمی است را هم ارتقا می‌دهد.
آب غنی از هیدروژن چگونه تولید می‌شود؟
راههای زیادی برای تولید آب غنی از هیدروژن وجود دارد ساده‌ترین و سریع ترین و کم هزینه‌ترین  آن مولد آب هیدروژنه  است. این مولدها که به تازگی عرضه شده اند . قابلیت تولید آب غنی از هیدروژن در مقیاس بالا که خواص درمانی داشته باشند را دارند. دستگاه تولید کننده آب غنی از هیدروژن  با برند ایدروژن که از حدود یکسال پیش نمایندگی خاورمیانه آن در تهران شروع به فعالیت کرده است یکی از مطرح ترین برندها در این حوزه می باشد. ایدروژن ویژگی‌های منحصربفردی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:
–  قابل حمل بودن دستگاه با وزنی تنها ۳۰۰ گرم
–  سرعت بالا و تولید ۱۴۰۰ppb آب هیدروژن تنها در ۵ دقیقه
– سازگار با انواع بطری های آب معدنی
– شارژ کامل تنها در ۱ ساعت و قابلیت استفاده تا ۱۰ مرتبه با یکبار شارژ
– هسته اصلی ASTRACELL با تائیدیه از کشورهای مختلف  ساخت کشور ژاپن
– بدون هیچگونه عوارض جانبی
– دارای تائیدیه از کشورهای مختلف

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here