آیا سونوگرافی سه بعدی برای جنین خطرناک است

آیا سونوگرافی سه بعدی مضر است

 سونوگرافی سه بعدی : 

سونوگرافی سه بعدی انرژی زیادی به جنین وارد می‌کند و خطرناک است.سونوگرافی سه بعدی انرژی زیادی به جنین وارد می‌کند که این انرژی برای جنین خطرناک است.
تنها مزیت سونوگرافی سه بعدی نسبت به سونوگرافی معمولی نشان دادن شکاف کام در جنین است؛ که اهمیت زیادی نیز ندارد.متاسفانه هم اکنون انجام این نوع سونوگرافی در میان زنان باردار رو به افزایش است، در حالی که اگر همان سونوگرافی معمولی توسط فرد باتجربه ای انجام شود، در نتیجه آن تفاوتی نمی‌کند اما زنان باردار به انجام سونوگرافی سه بعدی اصرار زیادی دارند.

متاسفانه بیماران یاد گرفته‌اند که مصرف دارو هنگام بارداری خطرناک است بنابراین به محض اطلاع از مثبت شدن تست حاملگی، مصرف دارو را قطع می‌کنند که این بسیار خطرناک است. قطع دارو بیشتر به توصیه اطرافیان و با این دلیل که روی جنین اثر می‌گذارد، صورت می‌گیرد در حالی‌که به عنوان مثال اگر یک فرد مبتلا به آسم، داروهای خود را قطع کند و دچار حمله آسمی شود، خطر بیشتری جنین را تهدید می‌کند ولی با مصرف دارو چیزی حدود نیم درصد عارضه به جنین وارد می‌شود.مطلب مهم این است که در دوران حاملگی به طور خودسرانه دارو مصرف نشود.

 اسید فولیک، قرص آهن نیست 
زنان باردار به اشتباه تصور می‌کنند که اسید فولیک همان قرص آهن است و باید در زمان بروز کم خونی‌ مصرف شود در حالی که تجویز اسید فولیک ارتباطی با قرص آهن ندارد.

قرص اسید فولیک باید ۳ ماه قبل از تصمیم به باردارشدن مصرف شود چرا که این قرص از ناهنجاری‌های مادرزادی جلوگیری می‌کند. *هرکس یکبار سزارین شود، دفعات بعدی نیز باید سزارین کند کاشانیان بیان داشت: سزارین بار اول موجب می‌شود که به احتمال خیلی زیاد در بار دوم نیز به دلیل خطر پارگی رحم، مادر سزارین شود چرا که هیچ پزشکی این خطر را نمی‌پذیرد.

هزینه بالا، تحمل درد زیاد و خطر حاملگی‌های بعدی از نظر جفت سرراهی، همگی از مشکلات سزارین است در این راستا وزارت بهداشت باید شرایط زایمان طبیعی ایده آل و راحت را مهیا کند چرا که بسیاری از مادران از زایمان طبیعی خاطره بدی دارند و همین خاطره بد را به دیگران نیز انتقال می‌دهند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here