روغن گل پامچال و باروری

معرفی خواص روغن گل پامچال

روغن به طور فوق‌العاده‌ای غنی از اسیدهای چرب، مثل اسید لینوئیک و اسید گاما لینولنیک هست که متعلق به خانواده اسیدهای چرب امگا ۶ می‌باشدفواید گل پامچال از دانه‌های گل پامچال برای استخراج روغن گل پامچال بهرهگیری میشود گل پامچال یا پامچال شب یک گیاه رایجی هست که در مناطق معتدل شمال کشور آمریکا، اروپا و جنوب ایالات امریکا یافت می شود. از دانه‌های این گیاه برای استخراج روغن گل پامچال بهرهگیری میشود ودر  درمان ناباروری بسیار موثر است در ادامه مقاله با ما همراه باشید .

گل پامچال یک گیاه گل‌دار هست که در شمال و جنوب ایالات امریکا رشد می کند. این گیاه همینطور به نام Sundrops نیز شناخته میشود. روغن به دست آمده از دانه‌های این گیاه به طور گسترده برای درمان آکنه و جوش بهرهگیری میشود، و بعنوان مثال می تواند التهاب و قرمزی ناشی از این مریضی پوستی را کاهش دهد.

به گزارش تالاب:گل پامچال یا پامچال شب یک گیاه رایجی هست که در مناطق معتدل شمال کشورآمریکا، اروپا و جنوب ایالات امریکا یافت میشود. این گل اساسا یک گیاه وحشی هست که به جنس گل مغربی تعلق دارد. این گیاه شباهت زیادی به پامچال انگلیسی دارد و شکوفه‌های آن معمولا در شب باز می شود و به همین علت پامچال شب نامیده می شود.

primrose-oil-and-fertility

 

شکوفه‌ها معمولا به رنگ زرد، صورتی و قرمز میباشند، در حالیکه دانه‌ها قرمز رنگ می‌باشند. این گیاه گل‌دار از زمان‌های قدیم بعنوان یک گیاه دارویی شناخته می شود که برای درمان تعدادی از مریضی‌ها از جمله، عفونت‌های دستگاه تنفسی، مشکلات گوارشی و آکنه به کار می رود.

فواید گل پامچال

از دانه‌های این گیاه برای استخراج روغن گل پامچال بهرهگیری می شود. این روغن به طور فوق‌العاده‌ای غنی از اسیدهای چرب، مثل اسید لینوئیک و اسید گاما لینولنیک هست که متعلق به خانواده اسیدهای چرب امگا ۶ می‌باشد. بیشتر خواص درمانی این روغن را می توان به وجود این اسیدهای چرب اساسی نسبت داد.

به طور سنتی، از این روغن برای درمان عفونت‌های تنفسی و مشکلات گوارشی بهرهگیری میشود. این روغن همینطور برای بهبود جذب انسولین، کاهش خطر ابتلا به مریضی‌های قلبی عروقی، کاهش مریضی‌های پوستی و سندرم پیش از قاعدگی، افزایش باروری و تنظیم وزن نیز به کار میرود.

درمان آکنه با روغن گل پامچال

آکنه یک مشکل شایع پوستی هست که میتواند توسط عوامل مختلفی از جمله رژیم خوراکی اشتباه و یا عادات غذا خوردن اشتباه، عدم تعادل هورمونی و استرس ایجاد شود. آکنه زمانی اتفاق می‌افتد که به علت ترشح چرب اضافی و یا سبوم منافذ پوستی بسته میشوند. این امر می تواند باعث حضور باکتری‌ها روی پوست شده و ورود آن‌ها به تداخل منافذ پوستی را تسهیل بخشد. این به نوبه خود باعث التهاب، قرمزی و عفونت که معمولا با آکنه و جوش همراه هست می شود.

چون روغن گل پامچال غنی از اسیدهای چرب اساسی هست، می تواند در کاهش التهاب ناشی از آکنه بسیار سودمند باشد. مشخص شده هست که کمبود اسیدهای چرب اساسی در بدن می تواند مشکل آکنه را تشدید کند. روغن استخراج شده از گل گیاه مغربی که منبع غنی از لینولئیک و گاما لینولنیک هست می تواند به نظارت آکنه کمک کند.

این روغن همینطور می تواند سبب تعادل هورمونی در بدن شود که به همین علت برای کاهش سندرم پیش از قاعدگی بهرهگیری میگردد. همینطور میتواند عود مکرر آکنه که چند روز گذشته از قاعدگی به علت عدم تعادل هورمونی رخ می دهد را بازرسی کند.

  primrose-oil-and-fertility

استفاده از روغن گل پامچال روی پوست سر باعث تغذیه کامل آن می‌گردد

روغن گل پامچال برای مراقبت از پوست 

این روغن را میتوان هم از داخل و هم به طور موضعی بهرهگیری کرد تا آکنه درمان شود. به طور کلی، روغن‌های استخراج شده از گیاهانی که به طور ارگانیک رشد کرده‌اند برای درمان آکنه بسیار سودمند در نظر گرفته می شوند. برای مصرف این روغن، می توانید اقدامات توصیه شده توسط دکتر معالج یا راهنمای درج شده روی محصول را دنبال نمایید. به غیر از آکنه، این روغن میتواند برای دیگر مشکلات پوستی مثل اگزما، مریضی خشکی پوست و پسوریازیس بهرهگیری شود.

مصرف موضعی روغن استخراج شده از گل گیاه مغربی به طور کلی امن در نظر گرفته میشود، اما مصرف داخلی یا قورت دادن آن میتواند باعث ایجاد بعضی عوارض جانبی در بعضی افراد شود. بعضی از عوارض متعارف ناشی از این روغن، سردرد، ناراحتی معده، پایین آمدن فشار خون و تشنج هست. معمولا به زنانباردار و شیرده توصیه می شود از مصرف این روغن خودداری کنند. به طور نمونه، افراد آلرژیک به اسید گاما لینولنیک باید از این روغن اجتناب کنند و یا گذشته از مصرف با دکتر معالج خود مشورت کنند.

روغن گل پامچال برای ریزش مو

بهرهگیری از روغن گل پامچال روی پوست سر باعث تغذیه کامل آن می گردد. اگر شما از مشکلات خشکی پوست سر مثل شوره سر و پوسته پوسته شدن رنج می برید، در این صورت یک ماساژ کامل با این روغن، این مشکلات را از بین می برد. از آنجا که این روغن غنی از اسیدهای چرب امگا هست، پوست سر را مرطوب کرده و به خوبی آن‌را تغذیه میکند. این روغن همینطور در قالب قرص و کپسول در دسترس هست. افراد مبتلا به ریزش سنگین مو به علت سطح بالای تستوسترون «DHT» تحت تجویز کپسول روغن پامچال قرا میگیرند چون آن سطح DHT را در بدن کاهش میدهد. DHT ترکیبی هست که زمانی که بیش از حد ساخت شود باعث ریزش مو و طاسی به مرور میگردد. از آنجا که پوست سر از روغن تغذیه می شود، خشکی کاهش می‌یابد و در نتیجه شوره سر و پوسته پوسته شدن ناپدید می گردد.

افرادی که تحت ریزش شدید مو میباشند باید شروع به مالش روغن گل پامچال کنند تا از آسیب‌های ناشی بهبود یابند. روغن را با بهرهگیری از انگشتان در ریشه‌ موها بمالید و ماساژ دهید. مو های خود را به طور کامل با حوله گرم بپوشانید تا روغن به طور کامل جذب شود. همینطور میتوانید برای به دست آوردن حداکثر منافع روغن را اجازه دهید در طول شب روی موها بماند. دکتر‌ها همینطور توصیه می کنند این روغن را مصرف کنید تا بدن به صورت داخلی این مواد مغذی را دریافت کند. روغن گل پامچال هنگامی که با روغن کرچک ماساژ داده شود، باعث بهبود رشد مجدد مو میگردد. باید کمی صبور باشید تا نتایج مثبتی حاصل شود.

  primrose-oil-and-fertility

از  روغن روغن گل پامچال برای درمان عفونت‌های تنفسی و مشکلات گوارشی بهرهگیری می شود

 کاهش علائم اگزما با روغن پامچال

در بعضی از بیماران زمانی که مشکلات تغذیه ای مربوط به GLA وجود داشته باشد، اگزما دیده می شود. بنابراین دریافت  GLA از طریق مصرف روغن گل مغربی می تواند خوب واقع شود. در بعضی مطالعه ها نشان داده شده هست که این روغن می تواند التهاب های ناشی از اگزما را در مقایسه با گروه پلاسبو کاهش داده و علائمی نظیر خارش، ترشح و پوسته پوسته شدن پوست که مربوط به اگزما میباشند را بهبود بخشد. در این حالت بیمار نیاز کمتری به بهرهگیری از کرم های استروئید و دارو و در نتیجه عوارض جانبی ناخوشایند آنها دارد.

روغن گل پامچال و باروری

روغن پامچال توسط زنان برای بعضی مشکلات متعارف سلامتی مثل علایم یائسگی، پره اکلامیسی «فشار خون بالا ناشی از بارداری»، سندرم پیش از قاعدگی، درد پستان، کیست پستان و همینطور سرطان پستانبهرهگیری میگردد. این روغن میتواند باعث بازگشت تعادل هورمونی در زنان شود. این روغن همینطور میتواند به افزایش باروری با بهبود کیفیت ترشحات گردن رحم یا موکوس کمک کند. مخاط دهانه رحم که بارور هست مثل سفیده تخم مرغ به نظر می رسد. از سوی دیگر، مایع غلیظ و خشک دهانه رحم بارور در نظر گرفته نمی شود، چون میتواند حرکت اسپرم را مختل کند، و در نتیجه مانع لقاح و بارداری شود.

 روغن گل پامچال و باروری

روغن پامچال توسط زنان برای برخی مشکلات رایج سلامتی مانند علایم یائسگی، پره اکلامیسی (فشار خون بالا ناشی از بارداری)، سندرم پیش از قاعدگی، درد پستان، کیست پستان و همچنین سرطان پستان استفاده می‌گردد.

این روغن می‌تواند باعث بازگشت تعادل هورمونی در زنان شود. این روغن همچنین می‌تواند به افزایش باروری با بهبود کیفیت ترشحات گردن رحم یا موکوس کمک کند.

مخاط دهانه رحم که بارور است مانند سفیده تخم مرغ به نظر می‌رسد. از سوی دیگر، مایع غلیظ و خشک دهانه رحم بارور در نظر گرفته نمی‌شود، چون می‌تواند حرکت اسپرم را مختل کند، و در نتیجه مانع لقاح و بارداری شود.

 primrose-oil-and-fertility

اهمیت ترشحات در باروری

مایع یا موکوس ترشح شده توسط گردن رحم کمک می‌کند تا اسپرم به لوله فالوپ برسد تا باعث باروری تخمک شود. اما ترشحات زمانی می‌توانند به طور موثر به این هدف برسند که نازک، روشن، آبکی و به راحتی قابل کشش باشند.

یکی دیگر از عملکردهای مهم ترشحات گردن حفظ اسپرم و عاملی برای حرکت آزادانه به سمت دهانه رحم و رسیدن به لوله‌های فالوپ که در آن لقاح صورت می‌گیرد است.

چنین ترشحات باروری می‌توانند اسپرم را به مدت چند روز زنده نگه دارند. از سوی دیگر مایع ضخیم، تیره و خشک در گردن رحم می‌تواند از حرکت اسپرم‌ها جلوگیری کند.

مقدار ترشحات معمولا پس از تخمک‌گذاری افزایش می‌یابد. بافت ترشحات نیز در این زمان دستخوش تغییرات شده و لغزنده‌تر می‌گردد.

اما گاهی اوقات، بدن ممکن است موفق به تولید مقدار کافی از مایعات گردن رحم نشود و یا ترشحاتی که نمی‌توانند بارور شوند را تولید می‌کند. به عنوان نتیجه، احتمال لقاح به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد.

برای مقابله با این مشکل، بسیاری از زنان از روغن استخراج شده از دانه‌های گل پامچال استفاده می‌کنند، چون تصور می‌شود که این روغن باعث افزایش تولید مایع بارور گردن رحم می‌شود.

همچنین به عنوان منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری، این روغن می‌تواند باعث تولید بیشتر مایعات بارور در گردن رحم شود. همچنین می‌تواند تولید پروستاگلاندین را تحریک کند.

پروستاگلاندین یک گروه از مواد شبه هورمونی است که باعث تحریک زایمان و انقباضات رحمی می‌شود. برای افزایش باروری، این روغن معمولا از قاعدگی تا تخمک‌گذاری استفاده می‌شود. پس از تخمک‌گذاری، می‌توان از روغن دانه کتان استفاده کرد.

primrose-oil-and-fertility

این روغن همچنین برای کاهش طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها و اختلالات، از جمله اگزما، برونشیت، دیابت، سندرم خستگی مزمن، چاقی ، پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید، آسم، بیماری‌های قلبی عروقی و پسوریازیس استفاده می‌شود.

اگر از این روغن برای افزایش باروری یا برای دیگر اهداف درمانی استفاده می‌کنید، در این صورت مطمئن شوید که با پزشک مشورت می‌کنید. مصرف بیش از حد روغن می‌تواند باعث ایجاد برخی عوارض جانبی شود. بنابراین مطمئن شوید که دوز تجویز شده‌ای را مصرف می‌کنید که توسط پزشک تجویز شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + 3 =