ماسک نارنگی برای درخشش پوست

قبلا هم چند نوع ماسک زیبایی با لیمو و پرتغال برای شما آماده کرده ایم اما این بار به سراغ دیگر اعضای خانواده زیبای مرکبات می رویم .خانواده مرکبات مثل نارنگی ، لیمو و گریپ فروت ، برخلاف ظاهر آفتابیشان-از آبمیوه تا پالپ -برای پوست و روحیه عالی هستند !

مواد لازم برای تهیه ماسک نارنگی:

 ۳ تا ۴ تکه نارنگی

 یک قاشق غذا خوری ماست

یک قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه ماسک نارنگی

برای تهیه این ماسک ساده، کافی است دانه های ۳ یا ۴ تکه نارنگی را جدا کرده و سپس آن ها را داخل مخلوط کن بریزی تا کاملاً نرم و یکدست شوند؛ پس از آن یک قاشق غذا خوری ماست را به همراه یک قاشق غذا خوری عسل، به آن اضافه کرده و مواد را به طور کامل با هم ترکیب کن.
از این ماسک بر روی صورت و گردن استفاده کرده و پس از گذشت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه صورت را با آب سرد بشوی.

استفاده از ماسک نارنگی برای افرادی که پوست چرب دارند، دو بار در هفته و برای افراد با پوست معمولی، یک بار در هفته توصیه می شود.

نظرت در مورد ماسک نارنگی خانگی که در این مقاله طرز تهیه، نحوه استفاده و خواص ان ارائه شده است، چیست؟ تا به حال از این ماسک استفاده کرده ای؟ از نتیجه آن راضی بودی یا برای بار اول است که در مورد آن می شنوی و دوست داری آن را امتحان کنی؟ معمولاً از چه ماسکی برای صورت خود استفاده می کنی و به چه منظور؟ ماسک های صنعتی را ترجیح می دهی یا ماسک های خانگی؟ از کدام ماسک کدام برند آرایشی راضی هستی؟ چه ماسک خانگی را پیشنهاد می کنی؟ طرز تهیه اش را با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

این ماسک برای چه پوست‌هایی مفید است؟

برای استفاده از هر نوع دارو و ماسک روی پوست به ‌خصوص ماسک نارنگی که انواع مختلفی دارد، ابتدا باید از نوع پوست خود اطلاع داشته باشید. نوع پوست شما به عواملی همجون ژنتیک، رژیم غذایی، میزان استرس در طول روز و عوامل محیطی بستگی دارد و با توجه به این عوامل، میزان چربی تولید شده در پوست شما متغیر است.

 تست تشخیص نوع پوست به این صورت است که ابتدا صورت خود را بشویید و به آرامی خشک کنید. بعد مقداری کاغذ یا دستمال شیشه عینک و روی قسمت‌های مختلف پوست صورت فشار دهید. اگر کاغذ به پوست شما چسبید، نشان دهنده چرب بودن پوست شماست و اگر کاغذ نچسبید یا روی آن چربی دیده نشد، پوست شما خشک است. همچنین اگر کاغذ فقط بر روی پیشانی، بینی و چانه چسبید، پوست شما مختلط (نرمال) است.

ممکن است فردی در دوران جوانی خود پوستی نرمال یا چرب داشته باشد ولی در دوران میان‌سالی و پیری باتوجه به عوامل بیرونی و محیطی، پوست او خشک شود. ما همه این نکات را در معرفی طرز تهیه ماسک نارنگی به شما مورد توجه قرار داده‌ایم.

 به این نکته هم توجه کنید که قبل از استفاده از هر نوع ماسک روی پوست صورت به ‌خصوص ماسک نارنگی که میوه‌ای آلرژیک است، حتما مقدار کمی از آن را روی قسمت کوچکی از پوست دست امتحان کنید و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا از عدم حساسیت پوست خود نسبت به ماسک مطمئن شوید. ماسک نارنگی به علت داشتن آب فراوان، درست مانند ماسک اسفناج، برای پوست‌های خشک و پوسته پوسته بسیار مفید است و به جوان‌سازی و آب‌رسانی آن کمک می‌کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

75 − 73 =