زیبایی مادرشدن در لفاف پارچه‌ها

زیبایی مادرشدن در لفاف پارچه‌ها

نی نی تایم : بیشتر خانم‌ها در دوران بارداری به نوعی در کار خودشان درجا می‌زنند و به خاطر شرایط خاص جسمی و روحی در زمان بارداری نمی‌توانند با نگاه پیشرفت در کارشان جلو بروند؛ بلکه سعی می‌کنند حدالامکان شرایط را سپری کنند و جلو بروند تا این دوران گذر کند و تمام شود. اما عده‌ای هم هستند که از شرایط ویژه این دوران به نفع کارشان بهره بگیرند و دوران بارداری برایشان تبدیل به فرصتی برای یافتن ایده‌های نو و خلاقیت در کارشان محسوب شود. یکی از این زنان سحر رحمانی‌فهیم، طراح لباس بارداری است. او که به‌تازگی دوران بارداری‌اش را به اتمام رسانده و صاحب فرزند شده است، در زمان بارداری به جای نشستن و گذراندن روزها خلاقیتش را به کار انداخت تا کاری برای خود و دیگر مادران باردار انجام دهد.

وقتی از او درباره نقطه آغاز کارش پرسیدیم گفت:

همه زنان نیاز دارند در دوران بارداری از لباس‌های راحتی استفاده کنند که در عین حال زیبا و شاد باشند. من به فکر طراحی لباس بارداری افتادم چون از لباس‌های موجود در بازار چندان راضی نبودم. وقتی دیدم خیلی از زنان باردار مشکل مرا دارند فکر کردم خودم باید دست به کار شوم و لباسی طراحی کنم که خودم و دیگران از آن استفاده کنیم.

او درباره معیارهایش در طراحی لباس‌ها توضیح داد:
من مدل‌های خارجی زیادی را دیدم تا بتوانم لباس شکیل و راحتی طراحی کنم. از طرفی دوست داشتم در لباس‌هایم حداکثر حس زیبایی بارداری و مادر شدن جلوه‌گر باشد. علاقه من به نشان دادن این حس زیبایی و زنانگی به تجربه من از محیطی که در آن رشد کرده بودم، برمی‌گردد و احساساتی که از دوران بلوغ تقریبا نادیده گرفته شده بود. جامعه‌ای که به اشتباه به ما القا کرده بود باید تغییرات جسمی خودمان را چه بلوغ دوران نوجوانی یا در دوران بارداری پنهان کنیم. اما به عقیده من یک زن باید از تمام تغییرات جسمی‌اش راضی و خوشحال باشد نه اینکه احساسات و تمام زیبایی‌های زنانگی را موجب خجالت و شرمندگی بداند.
او درباره ویژگی‌ لباس‌هایش توضیح داد:

دوست داشتم لباسی برای بارداری داشته باشم که نیازی نباشد تغییرات بدنم را پنهان کنم و از طرفی در محیطی که به آن تعلق داشتم هنجارشکنی نکرده باشم. علاوه بر این طراحی شکل و لوگوهای روی لباس‌ها را به گونه‌ای انجام دادم که وقتی اطرافیان به من نگاه می‌کنند از اینکه مرا مملو از حس مادرانه می‌بینند، لذت ببرند.
سحر رحمانی‌فهیم که در حال حاضر مشغول کار روی لباس‌های مخصوص شیردهی است، درباره واکنش مادران نسبت به لباس‌هایش گفت: فکر می‌کنم در کارم خیلی موفق بودم چون اغلب مادران با دیدن لباس‌های من ذوق‌زده می‌شوند و تمایل زیادی برای استفاده از آن‌ها دارند. بیشتر مادران از رنگ‌های روشن لباس‌ها و طرح‌های فانتزی آن‌ها بسیار استقبال می‌کنند. فکر می‌کنم هنوز هم جای کار بسیاری در این زمینه برای تولید طرح‌های متنوع‌تر وجود داشته باشد. زنان امروز دوست دارند در دوران بارداری‌شان از لباس‌های زیبا و متنوعی استفاده کنند، لباس‌هایی که تمام و کمال مادرشدن آن‌ها را نمایان کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here