چه پیشبندی برای نوزادمون بخریم؟

نی نی تایم:به عنوان یک مادر خیلی زود متوجه می‌شوید که کودکان از توانایی فوق‌العاده‌ای در به هم ریختن و کثیف کردن دور و اطراف خود برخوردار هستند! اینجاست که پیشبند مانند یک معجزه به کمک شما می‌آید. اهمیت خرید پیشبند به قدری زیاد است که باید در هر اتاق از خانه، کیف دستی و حتی در اتومبیل خود چند عدد از آن را نگه دارید. اگرچه پیشبند در تمیز نگه داشتن محیط اطراف کودک تأثیر زیادی ندارد اما می‌تواند شما را از تعویض و شستشوی پی‌درپی لباس‌های کودک نجات دهد.

خرید پیشبند ساده برای نوزاد

پیشبندهای ساده اغلب طرحی بیضی‌شکل داشته و دور گردن کودک بسته می‌شوند. این پیشبندها در سایزهای مختلف موجود هستند. بعضی از آنها بلندتر بوده و بخش بیشتری از لباس کودک یا نوزاد را پوشش می‌دهند. در حالی که بعضی دیگر کوتاه‌تر هستند و بیشتر هنگام شیر خوردن یا مصرف نوشیدنی‌ها به کار می‌روند. پیشبندهای ساده معمولاً قیمت کمتری دارند. این پیشبندها معمولاً در بسته‌بندی‌های چند عددی به فروش می‌رسند.
حدود قیمت خرید: ۱۵ تا ۴۰ هزار تومانپیشبند ساده نوزادی

خرید پیشبند آستین‌دار

پیشبند آستین‌بلند علاوه بر پوشش دادن دست‌ها، کل بدن کودک تا روی پاهای او را می‌پوشاند. این پیشبندها طوری طراحی شده‌اند که احتمال کثیف شدن لباس کودک را به صفر می‌رسانند؛ بنابراین برای زمان غذاخوردن، هنگام مهمانی‌ها و در شرایط عدم دسترسی به لباس تمیز، بسیار مناسب هستند. همچنین می‌توان از آنها در زمان بازی با رنگ استفاده کرد. این پیشبندها اغلب از پشت بدن باز و بسته می‌شوند. درنتیجه می‌توان با خیال راحت آنها را از کودک جدا و تمیز کرد. لازم به ذکر است که بعضی از پیشبندهای آستین‌دار طول کمتری داشته و فقط بالاتنه نوزاد یا کودک را پوشش می‌دهند.
حدود قیمت خرید: ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومانپیشبند آستین دار برای کودک

خرید پیشبند یکبار‌ مصرف برای کودک

پیشبند یکبار مصرف برای مادرانی مناسب است که از فرصت کمتری برای شستشو برخوردارند. این پیشبندها برای سفر و یا فعالیت‌های تفریحی مثل کمپینگ و رفتن به پارک نیز بسیار کاربرد دارند. مادران می‌توانند آنها را بعد از استفاده به راحتی از دور گردن کودک باز کرده و در سطل آشغال بیندازند. پیشبند یکبار مصرف معمولاً از جنس کاغذ با رویه ضد آب است و در بسته‌بندی‌های چند عددی به فروش می‌رسد. وزن آن نیز بسیار سبک و حملش آسان است.
حدود قیمت: ۱۵ تا ۵۰ هزار تومانپیشبند نوزادی یکبار مصرف

پیشبند لبه‌دار یا جیب‌دار

این پیشبندها در بخش پایینی خود دارای لبه یا جیب هستند و از افتادن غذا بر روی زمین جلوگیری می‌کنند؛ بنابراین بیشتر برای مادرانی مناسب هستند که نسبت به تمیزی خانه خود نگرانی دارند. همچنین می‌توان از آنها برای غذا خوردن در مهمانی‌ها و وسایل نقلیه مثل هواپیما و اتومبیل استفاده کرد و کثیف شدن محیط اطراف را به حداقل رساند.
حدود قیمت: ۳۰ تا ۸۰ هزار تومانپیشبند نوزادی جیب دار

پیشبند شیرخوری نوزاد

نوزادان در زمان شیر خوردن خیلی اوقات دچار آبریزش شیر از دهان می‌شوند. بعضی از نوزادان نیز بعد از شیر خوردن مقداری از شیر را بالا می‌آورند. پیشبندهای شیرخوری می‌توانند در این مواقع مفید واقع شوند. این پیشبندها اغلب سایز کوچکی داشته و از جنس نرم و بسیار مرغوب تهیه شده‌اند تا پوست لطیف کودک را دچار حساسیت نکنند. از آنها می‌توان در شرایط عادی برای تمیز نگه داشتن لباس نوزاد از آب دهان یا بینی نیز استفاده کرد. جنس این پیشبندها به گونه‌ای است که رطوبت را به خوبی جذب خود می‌کند.
حدود قیمت: ۱۰ تا ۵۰ هزار تومانپیشبند نوزادی برای خوردن شیر

پیشبند دستمال گردن کودک

این پیشبندها طوری طراحی شده‌اند که گویی کودک دستمال گردن به تن دارد. طول این پیشبندها می‌تواند کوتاه یا بلند باشد. پیشبند مدل دستمال گردن به کودک آزادی بیشتری برای حرکت کردن می‌دهد. این پیشبندها زمان غذاخوردن خیلی مناسب نیستند. بهتر است بیشتر در زمان مهمانی یا مصرف خوراکی‌های کوچک از آنها استفاده کنید. پیشبندهای دستمال گردنی برای جلوگیری از انتقال آب دهان بر روی لباس نیز به کار می‌روند. بهتر است قبل از خرید بدانید که بعضی این پیشبندها در مثلث انتهایی خود به دندان‌گیر ژله‌ای نیز مجهز هستند و درد لثه کودک را هنگام دندان درآوردن کاهش می‌دهند.
حدود قیمت خرید: ۱۰ تا ۱۰۰ هزار تومانپیشبند نوزادی

خرید پیشبند فانتزی برای کودک و نوزاد

پیشبندهای فانتزی طوری طراحی شده‌اند که نظر کودک را به خود جلب کرده و او را به غذاخوردن ترغیب کنند. این پیشبندها در انواع طرح‌ها و شکل‌های مختلف مثل شکل حیوانات در بازار موجود هستند. جنس آنها نیز معمولاً با پیشبندهای دیگر متفاوت است. برای مثال پیشبندهای نوزاد با طرح حیوانات اغلب از جنس مخمل و پشمی هستند. قیمت خرید این پیشبندها معمولاً بالاتر است. شستشو و تمیز کردن آنها نیز دقت بیشتری می‌طلبد.
حدود قیمت خرید: ۱۵ تا ۳۰ هزار تومانپیش بند نوزادی فانتزی

خرید آروغ‌گیر نوزاد

اغلب نوزادان و شیرخواران پس از خوردن شیر و در زمان آروغ زدن، مقداری از شیر را بالا می‌آورند. این امر طبیعی است و به دلیل ریفلاکس فیزیولوژیک اتفاق می‌افتد. تنها ایراد آن کثیف کردن لباس مادر به هنگام آغوش کشیدن نوزاد است. برای جلوگیری از ریختن شیر روی شانه والدین، بهتر است از کاور و آروغ‌گیر نوزاد استفاده کرد. آروغ‌گیر شکل متفاوتی با پیشبند دارد. این کاور را می‌توان روی شانه مادر قرار داد و بعد با خیال راحت کودک را در آغوش گرفت تا آروغ زدن را انجام دهد.
حدود قیمت خرید: ۲۰ تا ۴۰ هزار تومانپیش بند آروغگیر نوزاد

نکاتی که باید هنگام خرید پیشبند به خاطر بسپارید

– برای محیط بیرون از خانه بهتر است پیشبندهایی را انتخاب کنید که کوچک‌تر بوده و قابل تا­شدن هستند.
– اگر از زمان کافی برای شستشو برخوردار نیستید، پیشبندهایی بخرید که به راحتی با گرفتن زیر شیر آب تمیز می‌شوند.
– سایز پیشبند باید متناسب با سن نوزاد و کودک انتخاب شود. پیشبند اگر بیش از حد بزرگ باشد به راحتی جابه‌جا می‌شود و بیرون می‌آید. پیشبندهای خیلی کوچک نیز به اندازه کافی از لباس کودک محافظت نمی‌کنند و باعث آزار کودک می‌شوند.
– پیشبند باید برای کودک و نوزاد راحت باشد، در غیر این صورت کودک مدام تلاش می‌کند تا آن را بیرون بیاورد و از غذا خوردن غافل می‌ماند. بند دور گردن پیشبند نیز باید نرم و راحت باشد. بندهای چسبی ممکن است باعث خراش و آزار پوست کودک شوند.
– برای پیشگیری از خطر خفگی، بهتر است از پیشبندهایی استفاده کنید که با دکمه‌ فشاری بسته می‌شوند، نه بندهای گره‌زدنی.
– از خواباندن کودک با پیشبند جلوگیری کنید زیرا در این شرایط، پیشبند ممکن است به وسیله‌ای گیر کند یا زیر بدن کودک باقی بماند و باعث کشش گردن او شود.
– پیشبند نوزاد و کودک در جنس‌های مختلف موجود است. پیشبندهای نخی بسیار نرم و راحت هستند. همچنین دوام بالایی دارند. این پیشبندها بیشتر برای سنین قبل از غذاخوردن مناسب هستند. پیشبندهای پلاستیکی، نایلونی و سیلیکونی ضد آب بوده و کمتر لکه غذا را روی خود نگه می‌دارند. شستشوی آنها نیز آسان‌تر است. پیشبندهای سیلیکونی را می‌توان در آب جوش نیز ضدعفونی کرد یا در ماشین ظرف‌شویی قرار داد اما این کار برای پیشبندهای پلاستیکی و نایلونی امکان‌پذیر نیست.
– اگر نگران لک شدن پیشبند هستید، بهتر است از پیشبندهایی استفاده کنید که طرح‌های شلوغی دارند زیرا لکه‌ها بین طرح آنها گم می‌شوند. لک‌های موجود روی پیشبندهای سفید را نیز به راحتی می‌توان با محلول‌های سفیدکننده تمیز کرد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here