تشخیص جنسیت جنین، روش رمزی چیست

از دیرباز آدمی به موضوع تشخیص جنسیت جنین علاقه مند بوده ‌است. تشخیص جنسیت جنین علاوه بر اهمیتش در تشخیص زود هنگام بعضی از بیماری های ژنتیکی وابسته به جنس ، تقریبا از جانب تمام خانواده ها کنجکاوی عجیبی در مورد جنسیت جنین وجود دارد. کوچکترین فایده تشخیص جنسیت نوزاد آینده این است که مادر میداند چه لباسی برای نوزاد خود خرید کند، دخترانه یا پسرانه !
تعیین جنسیت نوزاد با روش های خانگی
حتما این اصطلاح را در جامعه شنیده اید که از برخی خانم ها بعنوان سنوگرافی سرخود یاد می کنند و این خانم ها ادعا می کنند با دیدن مادر باردار و بدون آزمایشات سونوگرافی می توانند جنسیت جنین را تشخیص بدهند ، هرچند که ما این نشانه ها را رد نمی کنیم و در مقالات بعدی به نشانه های نوزاد پسر و دختر اشاره خواهیم کرد ولی لازم است بدانید که همیشه ، تنها راه دقیق و واقعی برای دانستن جنسیت فرزندتان مراجعه به پزشک متخصص می باشد.
برخی آزمایشات های پزشکی رایج که برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری مورد استفاده قرار می گیرد.
۱- سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین  :
سونوگرافی نوعی آزمایش دقیق پزشکی است که جنسیت جنین داخل رحم شما را ، به وضوح نشان می دهد. این نوع آزمایش تقریبا در ۹۰٪ موارد دقیق عمل کرده و به وضوح ، جنسیت جنین متولد نشده را روشن می کند. اگر چه سونوگرافی کاملا بی ضرر است ، اما پزشکان انجام سونوگرافی را ، پس از هفته شانزدهم بارداری توصیه می کنند.
۲- محل قرارگیری جفت برای تشخیص جنسیت جنین ( روش رمزی )  :
این روش یکی از روش های جدیدتر سونوگرافی است که جنسیت نوزاد متولد نشده را در حوالی هفته ششم بارداری مشخص می کند. پزشکان در روش رمزی بر اساس محل قرار گرفتن جفت در داخل رحم مادر ، تعیین می کنند که جنین دختر است یا پسر.
۳- تست ژنتیکی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری:
آزمایش ژنتیکی برای تعیین جنسیت جنین که در بین زنان حامله هم بسیار محبوب است ، شامل نمونه-برداری از پرزهای جفتی (CVS) و آمنیوسنتز می باشد ، که با وضوح تمام ، جنسیت جنین را قبل از تولد او نشان می دهد. نمونه برداری از پرزهای جفتی ، در هفته دهم تا هفته دوازدهم از دوران بارداری انجام شده و آمنیوسنتز در مرحله پیشرفته بارداری انجام می شود و دقت آن هم تقریبا در حدود ۹۹٪ درصد است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here