راه‌های عجیب وناشناخته کاهش وزن

نی نی تایم: همه ما می‌دانیم که راه حل کاهش وزن استفاده از رژیم غذایی مناسب و انجام تمرینات ورزشی است. با خوردن غذاهای سالم و کم کردن کالری ورودی به بدن می‌‌توانید خود را در حالت کاهش وزن و سوزاندن چربی قرار دهید. اضافه کردن تمرینات ورزشی به رژیم غذایی می‌تواند سرعت متابولیسم را افزایش دهد و تعداد کالری‌هایی که در روز سوزانده می‌شود را بیشتر کند. همین امر موجب خواهد شد از دست دادن چربی‌های اضافی بدن راحت‌تر و سریع‌تر باشد. اما علاوه بر این دو مورد گزینه‌های دیگری نیز برای کاهش وزن وجود دارد. در ادامه  این مقاله با برخی از روش‌های عجیب و غیر عادی کاهش وزن آشنا می‌شویم

بو کردن سیب:

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که بو کردن سیب سبز می‌تواند اشتهای شما بین دو وعده غذایی را سرکوب کند. اصلا لازم نیست سیب را گاز بزنید، بو کردن آن به تنهایی کافی خواهد بود. این روش با موز نیز کار می‌کند. اگر حس گرسنگی زیادی دارید و به خاطر کاهش وزن دوست ندارید، غذای زیادی بخورید، موز یا سیب را بردارید و بو کنید.

wonderful-ways-to-know-weight-loss

استفاده از یک روبان:

زنان فرانسوی یک ترفند ساده برای کنترل غذای مصرفی خود دارند. آنها یک روبان پارچه‌ای را دور شکم خود و زیر لباس می‌پوشند. زمانی که روبان تنگ‌تر می‌شود متوجه می‌شوند که باید دست از غذا خوردن بکشند و سیر شده‌اند. اینکار به آنها کمک می‌کند به طور آگاهانه جلوی مصرف زیاد غذا را بگیرند.

عکس گرفتن:

قبل از این که خوردن وعده غذایی خود را آغاز کنید، از آن عکس بگیرید و به آن نگاه کنید. همان طور که عکس را بررسی می‌کنید، متوجه مواردی خواهید شد که قبلا آن را ندیده‌اید. ممکن است سس زیادی به سیب‌زمینی آماده شده اضافه کرده باشید. این یک ترفند ساده است که به شما کمک می‌کند به صورت آگاهانه جلوی ورود کالری اضافی به بدن را بگیرید.

نوشتن روی کاغذ:

این ترفند نیز همانند گزینه قبلی عمل می‌کند و باعث می‌شود در مورد غذایی که می‌خورید هوشیارتر باشید. یک مجله غذایی خوب بگیرید و هر چیزی که در روز مصرف می‌کنید را در آن یادداشت کنید. در پایان هر روز به مقدار غذایی که مصرف کرده‌اید نگاه کنید و راه‌هایی برای بهبود عادت‌های غذایی خود بیابید.

نشستن جلوی آینه:

خوردن غذا جلوی آینه می‌تواند به شما کمک کند حجم غذای مصرفی خود را کاهش دهید. در این صورت در مورد چیزی که می‌خورید، آگاه‌تر خواهید بود. مطالعه انجام شده نشان می‌دهد افرادی که وعده‌های غذایی خود را در جلوی آینه مصرف می‌کنند ۳۳ درصد کمتر غذا خواهند خورد.

شروع بزرگ:

همیشه روز خود را با بزرگ‌ترین وعده غذایی آغاز کنید. سعی کنید صبحانه را به طور کامل مصرف کنید. این کار به شما کمک می‌کند ساعت‌ها سیر بمانید. شام را تا حد امکان کمتر کنید. در این شرایط کالری بیشتری از دست خواهید داد.

تزیین با رنگ آبی:

آیا تا به حال به این نکته توجه کرده‌اید که چرا در رستوران‌ها از رنگ آبی استفاده نمی‌شود؟ زیرا رنگ آبی می‌تواند باعث سرکوب اشتهای فرد شود. اگر در اتاقی که با رنگ آبی تزیین شده است غذا بخورید ۳۳ درصد کمتر میل خواهید کرد. مثلا در بشقاب آبی غذا بخورید. از دستمال کاغذی و سفره آبی استفاده کنید. از به کار بردن رنگ‌هایی همچون قرمز، نارنجی و زرد که باعث تحریک اشتها می‌شود، خودداری کنید.

استفاده از وانیل:

شمع‌هایی که بوی وانیل دارند می‌توانند اشتهای شما را کمتر کند. افرادی که عاشق خوردن شیرینی و مواد شیرین هستند باید از این شمع‌ها بعد از مصرف وعده غذایی خود استفاده کنند تا اشتهای خوردن این مواد را نداشته باشند.

راه و روش عجیب لاغری و تناسب اندام زنان در ونزوئلا

برای لاغری و تناسب اندام دهها راه می شناسید. ورزش ، رژیم و… که هر یک با اصول و قواعدی همراه است اما مثل همیشه کسانی هستند که بخواهند به سرعت و بدون ورزش کاهش وزن را تجربه کنند و از طرفی همیشه اشخاصی هستند که از سادگی این دسته از افراد سوء استفاده کنند.لاغری و تناسب اندام

لاغری و تناسب اندام

زنان ونزوئلا این روزها تمایل زیادی به رژیم های و روش های مختلف برای لاغر شدن پیدا کرده اند اما رایج شدن یک روش عجیب و غریب برای وزن کم کردن در این کشور نظر رسانه ها را به خود جلب کرده است.

راه و روش لاغری و تناسب اندام سریع زنان ونزوئلا چیست؟

کار و بار کسانی که یک روش عجیب و زجرآور برای لاغری به ونزوئلا آورده اند این روزها حسابی گرفته است. قضیه از این قرار است که موسسه های زیبایی برای کسانی که می خواهند لاغر شوند کاری می کنند که غذاخوردن برایشان سخت و غیر ممکن شود! در این روش یک قطعه پلاستیکی طی یک عمل سرپایی روی زبان فرد بخیه زده می شود؛ قطعه ای که که خوردن غذاهای جامد را آن قدر زجر آور می کند که فرد ترجیح می دهد قید غذا خوردن را بزند!

کسانی که از این روش استفاده کرده اند می گویند درد و زجر خوردن غذا آن قدر زیاد است که حاضر نیستند لب به هیچ غذای جامدی بزنند. به همین خاطر کسانی که از این روش که به «وصله سحرآمیز» مشهور شده استفاده کرده اند خیلی سریع وز ن شان کم می شود و به همین خاطر اطرافیان آنها هم به فکر استفاده از این روش می افتند. به صورت میانگین با بخیه این تکه پلاستیکی فرد در هر ماه ۱۳ کیلوگرم وزن کم می کند؛ وزن کم کردنی که می تواند به قیمت از دست رفتن سلامت فرد تمام شود. برجستگی هایی روی این تکه که از پلیمر خاصی ساخته شده که حرکت آن روی زبان با استفاده از غذاهای خشک درد زیادی را به وجود می آورد.
 
روش جدید لاغری و تناسب اندام در کشور ونزوئلا
 
پزشکان به صورت جدی درباره استفاده از چنین روش هایی هشدار داده اند. نرسیدن مواد غذایی کافی به بدن مشکلات جدی برای کسانی که از این روش استفاده می کنند به وجود می آورد که می تواند تا آخر عمر زندگی این افراد را دچار مشکل کند. استفاده فرد تنها از مایعات آسیب های جدی به بدن و سیستم عصبی وارد می کند که ممکن است قابل درمان نباشد.
 
ابزار جدید لاغری و تناسب اندام که روی زبان دوخته می شود
اثر روانی این روش به نوعی است که حتی پس از جدا کردن تکه پلاستیکی هم افراد میل خود به غذاهای جامد را به خاطر ترس درد از دست می دهند. گروهی از افراد استفاده کننده از این روش هم در حرف زدن خود دچار مشکل شده اند که موسسه های ارائه کننده آن را از آثار جانبی این روش توصیف کرده اند! این روش در ابتدا توسط یک جراح زیبایی در آمریکا به وجود آمد و توسط او در سال ۲۰۰۹ ثبت شد. در آمریکا اما از این روش به هیچ عنوان استقبال نشد و حالا در ونزوئلا با هزینه ۱۵۰ دلار کسانی که حاضرند به هر قیمتی وزن شان کم شود برای آن صف می کشند.
 
تمام چیز هایی که باید درباره ی برنامه ریزی بدانید

wonderful-ways-to-know-weight-loss

 • سعی کنید وعده ی صبحانه ی کاملی داشته باشید

اشخاصی که برای وعده ی صبحانه غذای بیشتری نسبت به شام شب می خورند بیشتر می توانند کاهش وزن داشته باشند. بعضی از تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده اند نشان دهنده ی این می باشند که چنانچه برای صرف وعده ی صبحانه تان از غذا های با پروتئین بالا استفاده کنید به خصوص اگر غذای گرم و جامد باشد، این باعث می شود که شما احساس سیری بیشتری کنید و بعدا دیر تر احساس گرسنگی کنید. مدیر مرکز مدیریت و تحقیقات وزن ایالت واشنگتن دکتر دومنسیا روبینو، در این باره اظهار کرد: سعی کنید برای صرف وعده ی صبحانه ی خود از بیست و پنج گرم پروتئین و بین ۳۵۰تا ۴۰۰کالری مصرف کنید.

 • از تمام چیز هایی که در روز می خورید عکس بگیرید

به گفته ی سوزان آلبرز، نویسنده ی  EatQ: ممکن است لحظات وحشتناکی در غذا خوردن ما وجود داشته باشد. از غذا هایی که هر روز مصرف می کنید عکس هایی تهیه کرده و آن ها را درون فایلی ذخیره کنید. پیش از این که برای دفعه بعدی بخواهید میان وعده و یا غذایی بخورید به آن ها نگاهی بیندازید. با مشاهده ی آن ها شما به یاد خواهید آورد که قبلا چه چیزی خورده اید. با کمک این کار شما می توانید درست تصمیم گیری کنید که چیز دیگری را برای خوردن انتخاب کنید و یا از میزان چیزی که قرار بخورید کم کنید.

 • می توانید از نوعی اپلیکیشن استفاده کنید

یکی از وبلاگ نویسان به نام لیسا دورانت در این مورد می گوید، من غذا و سهم وعده  ی غذایی را به صورتی که افراد لاغر می بینند، نمی بینم. وی برای تمرکز بر ارتباط خود با وعده های غذایی و نوع غذای مصرفی اش از نوعی اپلیکیشن به نام اپلیکیشن تناسب اندام استفاده می کند. او با این کار می توانست مقدار غذایی که می خورد و یا هر چیزی که مصرف می کند را دنبال کند. با انجام این کار او می توانست با خودش بیشتر صادق باشد. همین طور او اهدافی را برای کم کردن وزن و رسیدن به تناسب اندام برای این که بتواند به وسیله ی آن ها اهدافش را پیگیری کند تعیین کرد. همچنین در ادامه او می گوید که بدون داشتن برنامه من به هیچ وجه نمی توانم به کاهش وزن فکر کنم و مجددا مقداری وزن اضافه خواهم کرد.

 • از برنامه ی جایگزینی غذا استفاده کنید

طبق مراقبت حرفه ای مجاز، در طول روز از یک نوع غذای منظم مصرف کرده و بقیه را با شیر بستنی های مخصوص، و یا انواع سوپ عوض کنید. بر اساس اظهارات یکی از متخصصین چاقی در کلینیک اسکریپز در سن دیگو، دکتر کن فوجیکا، چنانچه بتوانید از این رویه استفاده کنید، در طول شش ماه در سال قادر خواهید بود که نتایج شگفت آوری مشاهده کنید.

 • برخی از مواد غذایی را پنهان کنید

باید بدانید که هر چیزی که مقابل دید نباشد باعث می شود که از ذهن برود، و سبب خواهد شد که به شما به خوردن آن هم فکر نکنید. بعد از این که توانستید خانه ی خود را از مواد غذایی که موجب می شوند شما نتوانید در برابر آن ها مقاومت کنید پاکسازی کنید، آلبرز به شما چنین توصیه می کند که بتوانید یک گام بیشتر بردارید: قفسه ها را در انبار و یا درون یخچال طوری مرتب کنید که مواد غذایی سالم مقابل دید شما بوده و دسترسی به آن ها راحت تر باشد. سعی کنید سبزیجات و میوه های تازه را در برابر دید خود بگذارید به جای این که درون کشوی یخچال بگذارید تا از این طریق زمانی که سر یخچال می روید و در یخچال را باز می کنید آن ها را دیده و می خورید.

 • هوشمندانه خرید کنید

سعی کنید برای تهیه ی وعده های غذایی تان برنامه ریزی داشته باشید و آن ها را به صورت پیش بینی نشده رها نکنید. بهتر است مواد تشکیل دهنده ی غذا ها را دم دست داشته باشید، در این صورت وسوسه نخواهید شد که سراغ غذا های آماده ی بیرون بروید. از منو هایی برای خود استفاده کنید که هم برای شما و هم خانواده تان مفید باشد، شاید سبزی سرخ شده ی شما هم بتواند همراه غذای بیرون باشد. سعی کنید لیست های مربوط به مواد غذایی را با هم ترکیب کنید، حتی در صورتی که شما به صورت کاملا جدا در حال پخت و پز هستید. بر اساس گفته ی آلبرز: بهتر است به انبار بزرگی از مواد غذایی ذخیره شده فکر نکنید و این کار را کنار بگذارید. مواد غذایی با حجم زیاد باعث می شود شما به پر خوری عادت کنید.

 • یک گروه حمایتی برای خود پیداکنید

اگر شما توسط یک گروه حمایتی، حمایت شوید این کار به شما کمک خواهد کرد که راحت تر کاهش وزن داشته باشید در مقایسه با زمانی که شما به تنهایی بخواهید این کار را انجام دهید. با این کار شما می توانید هدف، تشویق و حتی راهنمایی به دست بیاورید، حتی اگر رقابت کوچکی وجود داشته باشد، می تواند به شما انگیزه ی بیشتری برای رسیدن به هدف تان بدهد. یکی از افرادی که توانسته است در حدود ۴۶کیلو وزن کم کند، به نام دورانت می گوید: من کار خود را با مراقبان وزن آغاز کردم. وی می گوید: مربی من فوق العاده بود. شما می توانید علاوه بر جلسات شخصی تان از انجمن های آنلاین و رسانه های اجتماعی بازدید کنید. حمایت از طرف خانواده و نیز دوستان و آشنایان شما می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

 • منتقد درونی خود را گول بزنید

زمانی که از مسیر خارج می شوید، این که بخواهید خودتان را ببخشید کار سختی است. در این مورد روبینو می گوید: این گونه وانمود کنید که یکی از دوستانتان موجب شده که شما از ادامه ی راه منصرف شوید. بنابراین برای او یادداشتی بنویسید. بعد از اتمام نوشتن آن را باصدای بلند برای خودتان بخوانید. ممکن است که انجام این کار برای شما دلگرم کننده باشد و بهتر از هر چیز دیگری شما را به هدفی که داشتید و مسیری که می رفتید باز خواهد گرداند.

 • می توانید فیزیوتراپی را هم امتحان کنید

در این باره روبینو می گوید که: بهتر است سعی کنید که مجددا با بدن تان به خوبی ارتباط برقرار کنید. متخصصان فیزیوتراپی معمولا برای کار با اشخاصی که مسائل پزشکی و یا دچار مشکلاتی در زندگی روزمره ی خود شده باشند آموزش دیده اند. از آن ها به عنوان فردی که قرار است همانند یک مربی شخصی شما را آماده کنند نگاه کنید. وی برای شما برنامه ای متناسب با شما طراحی می کند، و با اجرای این برنامه تعادل، قدرت و محدوده ی حرکت شما بهبود خواهد یافت. با انجام فیزیوتراپی معمولا افرادی که به درد های مفصلی دچار هستند موجب کاهش درد های مفاصل خواهد شد.

 • با عضلاتتان بیشتر کار کنید

شاید شما این مورد را به درستی درک نکنید، ولی تنها عضلات شما با کاهش وزن اضافی در اطراف عضله ها تقویت نخواهد شد. و همراه با سوزاندم چربی های بدن شما خواستار حفظ عضلات خود می باشید. این عضله ها هستند که موجب چربی سوزی و کالری سوزی می شوند! ولی چنانچه از عضلات خود استفاده نکنید، باعث از بین رفتن آن ها خواهید شد. یک فیزیولوژیست ورزشی، به نام میرارستمسن، برای تراز کردن بدن، با استفاده از یک توپ تمرین حرکت چمباتمه به دیوار را انجام داد. انجام این حرکت باعث می شود تمامی عضله های اصلی پایین کمر به کار گرفته شوند.

 • رفتن به استخر

بر اساس گفته ی راسموسن: شنا به عنوان یک تمرین بدنی کامل است، که همراه با کالری سوزی زیاد می باشد. آب موجب نگه داشتن بدن شده و سبب می شود که بر روی مفاصل بدن هیچ فشاری وارد نیاید. به علاوه شما با ترکیبی از تمرینات هوازی و همین طور کار بر روی عضله ها می توانید فقط در یک فعالیت موجب صرفه جویی در وقت خود شوید.  چنانچه انجام این ورزش برای شما سخت است، بهتر است آن را در قسمت کم عمق تا ناحیه ی قفسه ی سینه انجام دهید، زیرا با این کار موجب کاهش تورم، افزایش جریان خون و نیز از بین رفتن درد خواهد شد.

wonderful-ways-to-know-weight-loss

 • نگاهی گذرا به اضافه وزن قبلی تان

صرف نظر از این که سایز شما به چه میزان تغییر کرده است، احتمال دارد که بدن شما هنوز هم به روش خوبی دچار تغییراتی شود. طبق گفته ی روبینو که می گوید: سعی کنید به خود یادآور شوید که با کم کردن اضافه وزن تان چه چیزی را به دست خواهید آورد. آیا باعث آزاد تر شدن لباس های شما شده؟ آیا با این کار چندین سانتی متر از میزان سایز شما کم شده؟ چنانچه مبتلا به بیماری دیابت هستید آیا باعث بهبود میزان قند خون شما شده است؟ آیا پس از کم کردن وزن می توانید تمرین بیشتری را انجام دهید؟ اگر به این پیروزی ها دست یافته اید می توانید به خود افتخار کرده و رسیدن به این پیروزی ها را برای خود جشن بگیرید.

 • انجام آزمایشی برای آپنه خواب

احتمالا با اضافه وزنی که دارید خواب خوب و مطلوبی هم ندارید. ابتلا به این وضعیت که به هنگام خواب تنفس شما قطع می شود معمولا بیشتر افراد چاق را درگیر می کند. ابتلا به آپنه خواب احتمال دارد که موجب ایجاد اختلال در خواب شما شود و شما هم متوجه آن نمی شوید. برخی از تحقیقات نشان می دهند که کمبود خواب موجب می شود که هورمون هایی که گرسنگی را تحت کنترل قرار می دهند تغییر پیداکنند. توصیه ی روبینی به شما این است که برای اطلاع از ابتلا به این مشکل بهتر است آزمایشی را انجام دهید و در صورت ابتلا به آپنه خواب، باید درمان را آغاز کنید.

 • در صورت استفاده از دارو های مربوط به کاهش وزن باید با پزشک مشورت کنید

  فوجیکا در این باره می گوید: بدن شما به صورتی تنظیم شده است که وقتی بین پنج تا ده درصد از اضافه وزن شما کاهش پیدا می کند، با کاهش وزن بیشتر مقابله می کند. هورمون هایی که به مغز شما پیام سیری را ارسال می کنند بعد از این دیگر پیام سیری را ارسال نمی کنند و شما مجددا احساس گرسنگی می کنید. وی همچنین می گوید: ما برای این که احساس سیری بیشتری داشته باشیم ممکن است از دارو هایی استفاده کنیم. زمانی که شما به این مرحله رسیدید، بهتر است با پزشک خود در این باره مشورت کنید که آیا استفاده از دارو های تجویز شده توسط پزشک و یا استفاده از دارو های بدون نسخه می تواند به شما کمک کند تا به کاهش وزن خود ادامه دهید یا نه.

 • به شکست هایتان اهمیت ندهید

ممکن است این اتفاق هم برای شما بیفتد که دیگر وزن هیچ تغییری نمی کند، و سعی و تلاش شما هیچ تاثیری در کاهش وزن شما نخواهد داشت. در این شرایط بهتر است به شکست فکر نکنید. در عوض باید اعتماد به نفس تان را برای این که دوباره دچار اضافه وزن بیشتری نشوید افزایش دهید. در این باره روبینو می گوید: همین که دچار اضافه وزن بیشتری نشوید خود به عنوان پیروزی به حساب می آید. چنانچه پس از گذشت سه ماه باز هم هیچ تغییری احساس نکردید، وقت آن رسیده که برنامه ی غذایی و نیز برنامه ی ورزشی خود را مجددا مرور کنید.

 • در نهایت برای کاهش وزن روی عمل جراحی فکر کنید

بر اساس گفته ی میشل ویکاری از ائتلاف چاقی: با کمک جراحی توانستم به کاهش وزن برسم و سلامتی به من بازگردانده شد و کمک کرد تا تغییرات دائمی در زندگی خود به وجود آورم. بعد از گذراندن دوران نوجوانی و اکثر زندگی دوران بزرگسالی خود در تلاش برای رژیم های غذایی خوب و به روز او تصمیم گرفت جراحی معده انجام دهد. با این روش او توانست ۳۵کیلو از اضافه وزن خود را کاهش دهد و از خیلی از مشکلات سلامتی، از قبیل افزایش فشار خون و ابتلا به رفلکس خلاص شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + 3 =