خانه پیش از بارداری آمادگی و اقدام برای بارداری مصرف الکل در مردان قبل از بارداری

مصرف الکل در مردان قبل از بارداری

مصرف الکل در مردان قبل از بارداری

تصمیم یک زوج برای بچه‌دار شدن معمولاً منجر به تمرکز روی سلامت مادر خواهد شد، در حالی‌ که سلامت پدر نیز نقش مهمی در قدرت باروری و سلامت جنین دارد. این مطلب را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

 

می دانیم که نوشیدن الکل توسط مادر می تواند خطر ابتلاء جنین به سندرم جنین الکلی را افزایش دهد اما یافته های تازه نشان می دهند، پدران نیز باید برای پیشگیری از ابتلاء جنین و نوزاد به اختلالات خطرناک نوشیدن الکل را متوقف کنند.

 

%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%a7%d9%84%da%a9%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c
 

شاید بدانید زمانی که برای بچه دار شدن تلاش می کنید باید نوشیدن الکل را متوقف کنید تا سلامت جنین و نوزادتان را تضمین کنید. دکتر ژاکوب لاژار، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه لیون و سرپرست این مطالعه گفت:” کاهش هر قطره الکل مصرفی توسط زوجین احتمال تولد فرزند سالم را افزایش می دهد. “

یافته های متخصصان نشان داده، کودک می تواند به سندرم جنین الکلی مبتلا شود بدون این که مادر قطره ای الکل نوشیده باشد. چگونه؟ روش زندگی مردان تاثیر غیر منتظره و شگفت آوری بر تندرستی کودک می گذارد.
دکتر ژاکوب لازار افزود:” نوشیدن مقادیر اندک الکل توسط مردان علاوه بر افزایش خطر ابتلاء نوزاد به سندرم جنین الکلی باعث :
کم وزنی
کاهش اندازه مغز
اختلال در عملکرد شناختی
اسکیزوفرنی
اوتیسم
و نقص های مادرزادی می شود. “
 
به این ترتیب، مردانی که قصد دارند بچه دار شوند باید نوشیدن الکل را متوقف کنند؟
دکتر هانسا بارگاوا، پزشک متخصص اطفال بیمارستان کودکان شهر لیون و محقق ارشد انستیتو پزشکان اطفال فرانسه گفت:” با این که تاثیر منفی الکلی که مردان می نوشد بر جنین مشخص نیست، اما بهترین کار توقف نوشیدن این ماده مخدر است. “   

Alcohol consumption in men before pregnancy

نتایح پژوهش تازه‌ای که توسط دانشگاه کوئینزلند انجام شده نشان‌ دهنده ارتباط میان مصرف مشروبات الکلی و تولید اسپرم و فقر آن در مردان است. این بدان معنا است که علاوه بر تاثیر منفی الکل بر روی زنانی که باردار هستند و یا قصد بارداری دارند مصرف مشروبات الکلی بر توان باروری مردان نیز تاثیر منفی می‌گذارد.
این ارزیابی در مقاله‌ای توسط دو استاد علوم زیست پزشکی در مجله‌ای علمی منتشر شده است. همچنین، در این بررسی اشاره شده که مصرف الکل علاوه بر تاثیرات منفی در تمامی سطوح باروری مردان پیامدهای عصبی، رفتاری و بیوشیمیایی در نسل‌های بعدی خواهد داشت و مصرف الکل توسط مردان نقش مهمی در ایحاد مشکلات در سلامت کودکان خواهد داشت.
%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%a7%d9%84%da%a9%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c
 
در مطالعه دیگری با استفاده از یک دوز اتیلن (که در مشروبات الکلی وجود دارد) در داخل معده حیوانات مشخص شد که به بیضه‌ها اسیب وارد شده و سلول‌ های ضروری برای تشکیل اسپرم آلوده شده‌اند. در مطالعه تجربی دیگری مرتبط با سلامت و باروری اسپرم در موش‌ها طی مدت ده هفته الکل به معده آنان وارد شد. نتایج نشان دادند که الکل سبب کاهش قابل توجه در غلظت اسپرم و توانایی تولید اسپرم در موش شده بود.
 
نتایج ارزیابی انسانی تازه‌ای نیز از این داده حمایت می‌کند. در مطالعه تازه‌ای بر روی ۲۲۲۱ مرد جوان دانمارکی ۱۸ تا ۲۸ ساله میزان مصرف الکل توسط آنان یک هفته پیش از مطالعه ارزیابی شد و مشخص شد که تاثیری منفی بر اسپرم داشته است.
اهمیت سلامت پدر در بارداری

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

45 − = 36