بهترین میکاپ برای خانم های بالای ۴۰ سال

Outdoor portrait of happy smiling woman with blonde hair

اصلا فرقی ندارد که چه سنی دارید، در هر صورت میکاپ یک ابزار برای زیباتر شدن شما و افزایش اعتماد به نفستان است. همان طور که دیدید بازیگران و سلبریتی های کل جهان در سنین بالا هم آرایش های مخصوص به خود را انجام می دهند و عوارض پیری از جمله چین و چروک‌ ها، تیرگی ها، لکه ها روی پوست را با میکاپ می‌ پوشانند و اعتماد به نفسشان افزایش پیدا می کند.
از آنجایی که یک میکاپ سنگین و غلیظ برای هیچکس مناسب نیست، از طرفی هم میکاپ تیره مخصوص خانم های جوان تر است، به همین دلیل بهتر است که شما متناسب با سنتان یک میکاپ روشن تر داشته باشید و همچنین علائم پیری را در پوستتان بپوشانید اما چگونه باید این کار را انجام دهید؟

کاور صورت

حتماً یک ضد آفتاب با spf ۱۵ یا بالاتر به صورت و گردن بزنید.

پرایمر را در اطراف چشم و لب و گونه فراموش نکنید.

کانسیلر با بافت کرمی را به گوشه داخلی چشم در کنار بینی  بزنید و با انگشت حلقه یا براش کانسیلر، آن را پخش کنید.

سپس کانسیلر را روی هر نقطه تیره و ایرادات پوستی استفاده کنید. حال فونداسیون  کاملا سبک و کرمی را روی کل صورت بزنید و آن را با اسفنج آرایشی پخش کنید.

حال یک لایه نازک از پودر تنظیم کننده را در اطراف چشم ها با براش بزنید.

هرگز این پودر را در نواحی چروک دار صورت استفاده نکنید.

سپس یک رژگونه با رنگ روشن تر روی استخوان گونه بزنید و حتماً از براش رژگونه برای محو کردن آن استفاده کنید. بهتر است که رژ لب را هم با براش مخصوص لب بزنید. مقدار اضافی رز لب را با دستمال کاغذی و اسفنج های آرایشی بگیرید.
هرگز از رژ لب های تیره استفاده نکنید.

آرایش چشم و ابرو

به اندازه کمی، گوشه چشم خود را به آرامی به سمت بالا بکشید و یک خط نازک با خط چشم مدادی شکلاتی تیره در خط بالای خط مژه بکشید. سپس همین کار را برای خط مژه از قسمت داخل و بالای چشم انجام دهید.
می توانید گوشه خارجی خط چشم خود را کمی ضخیم تر کنید. بهتر است که کمی روی ابروهایتان هم کار کنید و سعی کنید از اضافات آن را با موچین بردارید.
سپس در نهایت از یک مداد ابرو با نوک کاملاً نرم استفاده کنید. سعی کنید که مداد ابرو را متناسب با رنگ ابروی خود انتخاب کنید و با ضربات آرام و ملایم بالای ابرو را پر کنید.

حتماً با براش مخصوص ابروهای خود را شانه کنید تا آرایش آن نیز زیباتر جلوه کند.
مقدار کمی هم سایه با رنگ روشن زیر ابرو بزنید تا ابروهای شما تمیزتر به نظر برسد.

ترفند

حتما چربی ها و آرایش اضافه مخصوصا برای بینی، چانه و پیشانی را با دستمال کاغذی بگیرید. هرگز در هیچ کدام از قسمت‌ های این میکاپ از رنگ تیره مخصوصاً برای رژ لب استفاده نکنید. اگر احساس می کنید که ممکن است نظم ابروهایتان را به هم بریزید، حتماً برای تمیز کردن انها به آرایشگاه مراجعه کنید.

نکته

استفاده از موچین برای برداشتن ابروها می تواند عاملی برای التهاب، قرمزی، حساسیت و یا رشد موهای زیر پوستی باشد‌.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here