علت چروک های ناگهانی روی پوست

علت چروک های ناگهانی روی پوست

ظاهر شدن چروک روی پوست صورت، علت های مختلفی دارد که اگر آنها را بدانید، می توانید از ایجادشان جلوگیری کنید اما به نظر شما چروک های پوستی که به طور ناگهانی و با سرعت روی صورت ظاهر می‌ شوند، چه دلیلی دارند؟
آیا به نظر شما آلودگی هوا و مواد مضری مثل دود سیگار، عامل ایجاد این چروک ها هستند.
ساده‌ ترین پاسخ به این سوال این است که نمی‌ توان به این راحتی قضاوت کرد. در این قسمت علت های ایجاد چروک‌ های ناگهانی روی پوست را به شما معرفی می کنیم.

چروک چطور ایجاد میشود؟

فرایند طبیعی به نام گلیکاسیون به شکل ناگهانی، عامل ایجاد چروک ها روی صورت است. پزشکان به این نتیجه رسیده‌ اند که قند موجود در جریان خون  خودش را به پروتئین می چسباند، یک مولکول مضر تولید می‌ کند و این فرآیند را شکل می‌ دهد. این مولکول در بدن به طور مستقیم، مربوط به محتوای قند و شکر است. یعنی هر چقدر قند بیشتری مصرف کنید، این فرآیند در بدن شما بیشتر انجام می شود. در نتیجه باید بیشتر از همیشه منتظر چروک ها باشید.

کلاژنسازی

ترک مصرف قند در بدن، روی نوع کلاژنسازی پوست شما تاثیر گذار است.  انواع رایج کلاژن یک، دو و سه هستند.  نوع سه نوع ایده‌آل است، زیرا سطح مقاومت و عمر طولانی تری دارد. بعد از مصرف قند، کلاژن های نوع سه به کلاژن های نوع یک تبدیل می شوند که مقاومت کمتری دارند و شکننده تر هستند‌
کلاژن آسیب‌ دیده به کلاژن خشک و شکننده تبدیل می گردد و باعث ایجاد چین و چروک های روی پوست می شود. در نتیجه فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی هم کاسته می‌ شود. بدن در برابر نور خورشید مستعد آسیب دیدگی خواهد شد که علت اصلی پیری پوست است.

پیشگیری و درمان چروک پوست

بهترین راه حل برای چنین مشکلاتی، این است که رژیم غذایی مناسب داشته باشید. از مصرف قند و شکر آسیب‌ زا جلوگیری کنید.
با رژیم غذایی صحیح به بدن خود کمک می کنید که سالم باقی بماند و از چین و چروک ها دورتر باشد.
البته که حذف  قند و شکر از رژیم غذایی به طور کامل امکان پذیر نیست اما مراقب باشید که بیشتر از ۱۰ درصد کالری رژیم شما از قند و شکر تشکیل نشده باشد.

متخصصان در مورد علت چروک پوست چه نظری دارند؟

متخصصان بر این عقیده هستند که افزایش این محصولات مثل قند و شکر، تولید این فرآیند و پروتئین های مضر را افزایش می دهند. در نتیجه برای جلوگیری از این اتفاق و عملکرد بهتر کلاژن، باید مراقب رژیم غذایی خود باشید.

هشدار 

اکثر کرم های ضد پیری حاوی ترکیبات الاستین و کلاژن هستند که بدن می تواند از طریق آنها دوباره به حالت نرمال برگردد اما استفاده غلط از آنها هم ممکن است به بدن آسیب وارد کند. پس هنگام استفاده از این محصولات روی صورت، مراقب باشید که آنها را به چشم و دهان نزنید. حتماً دستورالعمل استفاده را به دقت مطالعه کنید و از قبل هم از پزشک متخصص نظرخواهی کنید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here