راهنمای خرید بهترین کالسکه برای بچه ها

همیشه که نمی توان بچه را بغل گرفت. وقتی کودک شما کمی بزرگتر می‌شود و وزن می‌گیرد، بغل کردن او سخت‌ تر می‌شود. در ادامه با ما با یک مقاله پر محتوا همراه باشید.
 

خرید کردن یکی از لذت ها برای خانم هاست چه برسه به این که این خرید مربوط به کودک دلبندتان باشد. این را پژوهشگران ثابت کرده اند که میگویند برای رها شدن از احساس پوچی و افسردگی میتوانید دست به دامان مراکز خرید شوید. اما گروه دیگری از پ‍ژوهشگران هم معتقدند خرید کردن به خودی خود میتواند شما را مضطرب و حتی افسرده کند. آن ها میگویند قرار داشتن در معرض انتخاب های زیاد ممکن است شما را کلافه کند و آخر هم با حالی پریشان دست خالی به خانه برتان گرداند. حالا تصور کنید پای خرید برای کسی به میان بیاید که خودش هنوز به دنیا نیامده است.

وقتی قرار است برای جنینی که هنوز در رحمتان چرخ میزند خرید کنید و بدون آن که او را دیده باشید، نیازها و راحتی اش را در نظر بگیرید، کار از آن چه محققان تصور میکنند هم سخت تر میشود. به همین دلیل است که در این مطلب میخواهیم همه چیز را در مورد تهیه صندلی اتومبیل و کالسکه کودک با شما در میان بگذاریم و این خرید دشوار را برایتان آسان تر کنیم.

best-shopping-cart-guide-for-kids

به دردم میخوره؟
چه خودتان صاحب اتومبیل باشید و چه نه، باید قبل از اینکه فرزندتان به دنیا بیاید، صندلی ماشین را بخرید. حتی برای رساندن فرزند تازه متولد شده تان از بیمارستان به خانه به صندلی ماشین نیاز خواهید داشت. پس اگر بودجه تان محدود است، خرج های غیر ضروری دیگر را فاکتور بگیرید اما از خرید این صندلی صرف نظر نکنید.

اینترنتی بخرم؟

درست است که در ماه های آخر بارداری که حسابی سنگین شده اید خرید رفتن برایتان سخت است اما نمیتوانید به این بهانه خرید صندلی را به دیگران واگذار کنید یا آن را اینترنتی سفارش دهید. هر صندلی ماشینی در هر اتومبیلی به خوبی نصب نمیشود. پس اگر صاحب ماشین هستید، قبل از خریدن صندلی حتما آن را در خودروی خود امتحان کنید و در غیر این صورت، خودرو هایی که بیشتر ممکن است با آن ها تردد کنید را به عنوان پیشفرض در نظر بگیرید. البته دیدن علامت «universal» روی جعبه صندلی به شما میگوید برای همه خودروها مناسب است.

best-shopping-cart-guide-for-kids
دست دوم بخرم؟
این روزها بازار لوازم دست دوم سیسمونی در سایت ها داغ است. شاید برای صرفه جویی بتوانید بسیاری از لوازم مربوط به کودکتان از قبیل کمد و … را دست دوم بخرید اما از قرض گرفتن صندلی ماشین یا دست دوم خریدن آن پرهیز کنید. شما باید مطمئن باشید این صندلی سالم بوده و هیچ آسیبی ندیده است و البته هنگام تهیه آن به سال ساختش هم توجه کنید.
صندلی ای که بیشتر از ۶ سال از زمان تولیدش گذشته باشد، ممکن است دچار فرسودگی شده باشد و در زمان خطر از پس محافظت از فرزندتان برنیاید.

 

چطور نصبش کنم؟
در دفترچه راهنمای داخل جعبه همه نکات لازم برای قرار دادن درست صندلی آورده شده و فروشنده هم میتواند در این زمینه شما را راهنمایی کند. بعد از تهیه صندلی اتومبیل، از درست نصب شدن آن مطمئن شوید. صندلی ماشین کودکتان نباید بیشتر از یکی، دو سانت سرجایش لق بزند. گذشته از این، کمربند اتومبیل شما باید کاملا صندلی را در خود بگیرد و نباید بعد از بستن کمربند در جایش تکان بخورد. البته صندلی ماشینی که میخرید باید به کمربند نرمی که بدن کودکتان را آزار ندهد، مجهز باشد.

best-shopping-cart-guide-for-kids

کریر بخرم یا صندلی ماشین؟
بسیاری از والدین ترجیح میدهند به جای خرید دو وسیله از کریری که روی پایه صندلی ماشین نصب میشود، استفاده کنند. این کریرها را میتوان با خروج از اتومبیل از روی پایه برداشت و به عنوان ابزار حمل کودک از آن ها استفاده کرد. اگر سراغ چنین صندلی اتومبیلی میروید تا زمانی که وزن فرزندتان از ۱۰ کیلوگرم بیشتر نشده، می توانید از این وسیله استفاده کنید.
گرچه با سنگین تر شدن فرزندتان مجبور به پرداخت هزینه دیگری برای تهیه صندلی بزرگتر می شوید اما این کریر های قابل نصب روی پایه بهتر می توانند نوزاد چند روزه شما را در خود جا دهند و تا حدود یک سال و نیمگی هم قابل استفاده هستند.
best-shopping-cart-guide-for-kids
صندلی را جلو بگذارم یا عقب؟
بهتر است صندلی کودکتان را درست وسط صندلی های عقب اتومبیل بگذارید و تنها در صورتی که خودروی شما به ایربگ مجهز نباشد قرار دادنش روی صندلی جلو هم ایرادی ندارد و به شما کمک میکند که مدام چشمتان به فرزندتان باشد. بله، درست خوانده اید! کیسه هوای اتومبیل گرچه از جان بزرگترها محافظت میکند اما میتواند در صورت باز شدن به خفگی نوزادان منجر شود.

 

چقدر هزینه کنم؟
شاید راحتی و امنیت کودکتان تا اندازه ای به برندی که انتخاب می کنید، وابسته باشد اما تعارف نداریم! این جیب شماست که مشخص میکند تا چه اندازه برای خرید سیسمونی هزینه کنید. اگر میخواهید با هزینه حدود ۲۰۰ هزار تومان سراغ جنس های ایرانی بروید، برندهایی مثل دلیجان این روزها حسابی پرفروش شده اند و حتی با هزینه ای کمتر هم قابل خریداری هستند اما اگر محدودیت مالی ندارید، میتوانید با انتخاب صندلی های ماکسی کوزی، گرکو یا دیگر برندهای مطرح بین المللی هزینه ای در حدود یک میلیون تومان یا کمی بیشتر بپردازید.

 

تا چه سنی؟ تا چه وزنی؟
قرار نیست هر سال صندلی ماشین فرزندتان را عوض کنید اما نمیتوانید در تمام سه، چهار سالی که از آن استفاده میکند، به خریدن یک صندلی اتومبیل اکتفا کنید.

 

برای روزهای اول
بسته به نوع صندلی که انتخاب میکنید کودکتان تا قد و وزن خاصی توانایی استفاده از آن را خواهد داشت.  صندلی هایی که به گروه +۰ تعلق دارند معمولا تا رسیدن فرزندتان به ۱۳ کیلو وزن میتوانند از او مراقبت کنند. پیش از ۹ ماهگی مهمترین نکته ای که در انتخاب صندلی باید به آن توجه کنید، محافظت از سر و گردن کودک است پس تصور نکنید با خرید یک صندلی بزرگ که نوزادتان در آن وول میخورد، عاقبت اندیشی کرده اید.
فرزند شما قرار نیست همیشه زیر ۱۰ کیلو بماند و با سنگینتر شدنش، شما باید به طور کامل قید کریر را بزنید و برای تهیه گزینه ای دیگر هزینه کنید. این صندلی های به قول جوان ها شاسی بلند ارتفاع فرزندتان را بالا می آورند و به فرزندتان اجازه دیدن نمای بیرون از ماشین را میدهند؛  این صندلی ها که زاویه شان هم قابل تنظیم است، بسته به نوعشان و اطلاعاتی که روی بسته شان نوشته شده، فرزند ۲۰ کیلویی شما را  در خود جای می دهند اما برای نوزادان تازه متولد شده، چندان امن به نظر نمی رسند.

 

برای سال های آخر

اگر میخواهید فرزندتان راحت تر باشد، بعد از گذشتن وزنش از ۹ کیلوگرم میتوانید سراغ صندلی های گروه ۱+ بروید. توصیه میکنیم تا زمانی که نزدیک به پنج سانتیمتر از بالای سر فرزندتان روی صندلی خالی است از آن استفاده کنید و با کمتر شدن این فاصله به فکر تعویض صندلی بیفتید.

بعید است کودک ۱۰ کیلویی تان در همان کریری که روی پایه صندلی اتومبیل قرار گرفته احساس راحتی کند و اگر تا آن زمان یکی از صندلی های بلند مخصوص اتومبیل را تهیه نکرده باشید، احتمالا باید برای خریدنش دست به کار شوید. اگر صندلی کودکتان آفتابگیر دارد، یک راه دیگر اندازه گیری این است که تا زمانی که گوش فرزندتان پایین تر از لبه بالایی صندلی قرار میگیرد، از آن استفاده کنید.

best-shopping-cart-guide-for-kids
 
کی بخرم؟

قانون کلی وجود ندارد. اگر زیاد اهل بیرون رفتن نیستید و پیاده تردد نمی کنید، یک سبد یا ساک حمل کودک هم در ماه های اول کارتان را راه می اندازد؛ چند ماه بعد هم می توانید از آغوشی برای همراه کردن فرزندتان با خود کمک بگیرید و خرید کالسکه را به بعد از ۶ ماهگی موکول کنید. مثل بسیاری از تجهیزات حمل و نقل دیگر، توجه به سن نوزاد شما میتواند در انتخاب کالسکه بهتر یاری تان دهد. اگر برای فرزند تازه متولد شده تان کالسکه میخرید، به قابلیت کالسکه در تنظیم زاویه دقت کنید.

در ماه های اولیه نشستن برای نوزادتان سخت و حتی آزار دهنده خواهد بود پس چاره ای جز انتخاب کالسکه ای که ۱۸۰ درجه تخت شود، نخواهید داشت. کالسکه هایی که صندلیشان تا این اندازه میخوابد یا اینکه کریر رویشان نصب میشود، بهترین انتخاب برای شروع روزهای مادری تان است.

 best-shopping-cart-guide-for-kids
ست بخرم؟
اگر فرزندتان همیشه همراه خودتان است، چاره ای جز انتخاب یک ست سبک ندارید چرا که گذشته از کالسکه و کریر باید ساک و لوازم کودک را هم با خود ببرید. شاید یک کالسکه کومبوی سبک که کریر یا ساک بچه روی آن نصب میشود و ساک کودک هم در آن جا می گیرد بتواند به شما کمک کند.

 

عصایی بخرم یا بزرگ؟
به ظرافت کالسکه های عصایی نگاه نکنید؛ آن ها به اندازه کافی محکم هستند. این کالسکه ها به راحتی جمع و کوچک میشوند و حتی در هواپیما هم میتوانید آن ها را با خود ببرید. اگر راهی طولانی را میخواهید با کالسکه همراه شوید، عصایی ها به دلیل سبک بودنشان بهترین انتخاب برای شماست.

best-shopping-cart-guide-for-kids

آلومینیومی یا آهنی؟
انتخاب کالسکه مناسب به قیمت آن بستگی ندارد بلکه به استفادهای که شما از آن میکنید، ارتباط دارد. اگر شما تنها قرار است چند ساعت در هفته از کالسکه در پیاده روی هموار استفاده کنید، قطعا نیازی به خریدن یک مدل گران قیمت ندارید. کالسکه های گران ظاهری زیباتر دارند، از آلومینیوم سبک تری ساخته شده اند و به همین دلیل مقاومت بالاتری دارند. عمر چرخ ها و ترمز این کالسکه های مرغوب بیشتر است اما خودتان قضاوت کنید که بر اساس میزان و نوع استفاده تان به کدام یک از این برتری ها نیاز دارید.

 

ارتفاعش چقدر باشد؟
کالسکه ای که ارتفاع دسته آن قابل تنظیم است را انتخاب کنید تا شما و همسرتان که قدی متفاوت دارید به راحتی قادر به راندن آن باشید اما اگر قرار است تنها یکی از شما از آن استفاده کنید، یک کالسکه با دسته های ثابت هم میتواند برایتان کافی باشد.

 

کالسکه مارک دار بخرم؟
نمیخواهیم شما را به خرید کالسکه ای از برندهای گران قیمت ترغیب کنیم اما باید سراغ کمپانی هایی بروید که در ایران خدمات پس از فروش ارائه میدهند. شاید یک برند تازه وارد یا گمنام با وجود کیفیت خوبش قیمت پایین تری به نسبت همتایان اش داشته باشد اما احتمالات را هم در نظر بگیرید. اگر چرخ این کالسکه مرغوب اما کمیاب شما شکست، چطور میخواهید نمونه اش را گیر بیاورید؟

 

امکانات جانبی مهم است؟

کالسکه هایی که این روزها در بازار پیدا می کنید، امکانات جانبی زیادی دارند که بسیاری از آن امکانات چندان به کار شما نمی آید. اگر فرزندتان بهار و تابستان به دنیا می آید، سایبان دار بودن کالسکه را مورد توجه قرار دهید و اگر در روزهای پاییز و زمستان قرار است در کالسکه بنشیند از مدل هایی که سایبان ضد آب یا چتر دارند استفاده کنید. سبد زیرین کالسکه هم برای قرار دادن ساک کودک و حتی کیف خودتان به کارتان می آید. پس ترجیحا یک کالسکه سبد دار انتخاب کنید.

best-shopping-cart-guide-for-kids
کدام کالسکه امن تر است؟
امن بودن کالسکه به وضعیت چرخ ها، نوع ترمز و البته کمربند و جنس پارچه آن بستگی دارد. هنگام خرید از محکم بودن و البته زبر نبودن کمربند کالسکه مطمئن شوید و دقت کنید نگهدارنده ای که قرار است بین پاهای نوزادتان قرار گیرد، راحت و متناسب باشد. نوزاد شما در ماه های اول توانایی نگه داشتن خودش را ندارد پس هم به وجود تجهیزات ایمنی توجه کنید و هم از سر نبودن رویه کالسکه مطمئن شوید.

 

چقدر هزینه کنم؟
برای خرید یک کالسکه کومبو از برندهای مطرح، باید حدود چهار میلیون تومان یا کمی بیشتر هزینه کنید و یک کالسکه عصایی از برندی مسل مکسی کوزی را میتوانید با قیمت زیر یک و نیم میلیون تومان پیدا کنید. البته در برند های معتبری مثل چیکو و پیرکاردین هم گزینه های خوبی با قیمت زیر ۸۰۰ هزار تومان پیدا خواهید کرد. اگر قرار نیست زیاد از کالسکه استفاده کنید، دلیلی برای پرداخت چنین هزینه هایی وجود ندارد. شما می توانید با کمتر از ۳۰۰ هزار تومان یک کالسکه ایرانی بخرید.
البته قرار نیست انتظاری که از ظاهر و کیفیت یک کالسکه سه میلیون تومانی دارید توسط یک کالسکه ۳۰۰ هزار تومانی برآورده شود.

 

کالسکه نوزاد یکی از مهم‌ترین وسایل حمل‌ و نقل کودک است که می‌تواند به بهترین دوست برای پدر و مادر تبدیل شود! البته به شرطی که مطابق با نیاز کودک و سبک زندگی والدین انتخاب شود. خرید یک کالسکه نامناسب بدون آگاهی از گزینه‌ های موجود در بازار، نه‌ تنها زندگی کودک و والدین را تسهیل نمی‌کند بلکه می‌تواند به وسیله‌ای دردسرساز تبدیل شود.
کالسکه، فضایی است که نوزاد اوقات زیادی را در آن می‌گذراند؛ بنابراین باید با دقت بالا و راهنمایی کامل خریداری شود تا علاوه بر حفظ امنیت و سلامتی کودک، زندگی پدر و مادر را آسان‌تر کند. برای خرید یک کالسکه مناسب نیازی نیست حتماً جیب خود را خالی کنید! فقط کافی است اهدافتان از خرید کالسکه و اولویت‌هایتان را مشخص کرده و بعد نسبت به خرید اقدام کنید.
انواع کالسکه:
-کالسکه سنتی نوزاد

کالسکه سنتی، مرسوم‌ ترین نوع کالسکه است. سنتی بودن به معنای سنگین یا کند بودن نیست. بسیاری از این کالسکه‌ ها از قابلیت مانور خوبی برخوردار هستند و در مکان‌ های مختلف از جمله پیاده‌رو های شلوغ، خیابان‌ های سنگفرش شده، پارک‌ ها یا مسیر های ناهموار به کار می‌روند.

best-shopping-cart-guide-for-kids
پشتی این نوع کالسکه در بعضی مدل‌ ها می‌تواند تا ۱۸۰ درجه بخوابد و آن را به یک تختخواب تبدیل کند. بعضی دیگر از مدل‌ ها نیز از قابلیت تبدیل به صندلی اتومبیل برخوردار هستند. کالسکه سنتی یک سرمایه‌گذاری خوب برای استفاده طولانی‌ مدت است اما معمولاً نسبت به کالسکه‌ های دسته عصایی یا چتری، وزن بیشتری دارد. بعضی از مدل‌ های آن نیز برای نوزادان زیر ۶ ماه مناسب نیستند. پس موقع خرید حتماً به جزئیات و ویژگی‌ های آن دقت کنید.

-کالسکه کومبو یا ترکیبی برای نوزاد

ویژگی‌ های این کالسکه را می‌توان مطابق با موقعیت‌ های مختلف و رشد کودک تغییر داد. بعضی از کالسکه‌ های کومبو را می‌توان به‌ عنوان صندلی اتومبیل نیز به کاربرد اما خیلی اوقات این گزینه باید جداگانه همراه با آداپتور خریداری شود.

کالسکه کومبو را معمولاً می‌توان به گهواره و تختخواب نیز تبدیل کرد. بعضی مدل‌ های آن‌ هم دارای قابلیت جابجایی دسته یا نشیمنگاه هستند. به‌ این‌ ترتیب، کودک می‌تواند رو به‌ جلو یا رو به‌ روی کسی که او را هل می‌دهد، بنشیند. این نوع کالسکه معمولاً تا ۱۸ کیلوگرم وزن را می‌تواند تحمل کند؛ بنابراین با بزرگ شدن کودک لازم نیست کالسکه او را تعویض کنید. بعضی از کالسکه‌ های کومبو به‌ صورت پکیج چند تکه شامل چهارچوب یا اسکلت، گهواره سبدی، صندلی باقابلیت جابه‌جایی، پمپ باد و فشارسنج برای چرخ‌ها و … به فروش می‌رسند اما در بعضی از مدل‌ های دیگر باید هر یک از این تکه‌ ها را جداگانه خریداری کرد. این نوع کالسکه معمولاً گران‌ قیمت است.

best-shopping-cart-guide-for-kids
-کالسکه چتری یا دسته عصایی

این نوع کالسکه سبک‌تر از مدل‌ های دیگر است و دسته‌ هایی شبیه به دسته چتر دارد. کالسکه چتری برای مسافرت و رفت‌ و آمد در شهر و برای کودکانی که قادر به نشستن هستند، گزینه‌ ای مناسب است. همچنین می‌توان آن را به‌ راحتی تا و جا‌به‌جا کرد.

بعضی از مدل‌ های آن را می‌توان به‌ عنوان صندلی اتومبیل نیز به کاربرد که در این صورت نیاز به آداپتور وجود دارد. سایز کوچک این کالسکه‌ ها معمولاً برای کودکان بزرگ‌تر ناراحتی ایجاد می‌کند؛ به‌ خصوص اگر کودک لباس‌ های زمستانی و ضخیم به تن داشته باشد. بعضی از این کالسکه‌ ها فاقد کمک‌ فنر هستند. همچنین ممکن است چرخ‌ های کوچک و پلاستیکی آن‌ها، مانور حرکتی را کم کند. بیشتر این کالسکه‌ ها برای نوزادان کوچک‌ تر از ۶ ماه نامناسب هستند.

best-shopping-cart-guide-for-kids
-کالسکه مسافرتی نوزاد

این کالسکه معمولاً سه‌ تکه است و شامل صندلی اتومبیل، پایه صندلی اتومبیل و کالسکه اصلی می‌شود. با استفاده از کالسکه مسافرتی می‌توان بدون ایجاد مزاحمت در خواب کودک او را از اتومبیل به کالسکه یا برعکس جابه‌جا کرد. بعضی از مدل‌ های کالسکه مسافرتی با برخورداری از پشتی تاشو به تختخواب نیز تبدیل می‌شوند. از معایب آن می‌توان به سایز بزرگ اشاره کرد. هل دادن بعضی از مدل‌های آن نیز دشوار است.

-صندلی اتومبیل کالسکه‌ای

این نوع صندلی نوزاد که به‌ تازگی وارد بازار شده است دارای چهارچوب کامل کالسکه است. در واقع کالسکه‌ ای است که می‌توان آن را به‌ طور مستقیم و بدون نیاز به آداپتور، صرفاً با تا کردن پایه‌ ها، به صندلی اتومبیل تبدیل کرد. از معایب آن می‌توان به وزن سنگین و نبود تجهیزات جانبی مثل جیب و سبد و سایل اشاره کرد. استفاده از این نوع کالسکه برای مادرانی که به‌ تازگی سزارین داشته‌اند دشوار است.

-چهارچرخ حامل نشیمنگاه

این نوع کالسکه در واقع نوعی چهارچوب بدون صندلی است و می‌تواند صندلی اتومبیل را روی خود جای دهد. وزن آن بسیار سبک است و معمولاً مدل‌ های مختلفی از صندلی‌ ها و کریر های نوزاد را روی خود جای می‌دهد. با استفاده از آن می‌توان بدون ایجاد مزاحمت در خواب کودک، او را جابه‌جا کرد.

بیشتر مدل‌ های این کالسکه دارای یک بند محافظ هستند که باید روی صندلی اتومبیل بسته شود. این نوع کالسکه معمولاً با گذر کودک از سن صندلی اتومبیل، دیگر قابل‌استفاده نیست و باید تعویض شود.

best-shopping-cart-guide-for-kids
-کالسکه برای نوزادان دوقلو

این نوع کالسکه از دو صندلی کنار هم یا پشت سر هم و یک چهارچوب تشکیل‌ شده است. اگر قد و وزن هر دو کودک تقریباً یکسان باشد، مانور دادن با این کالسکه آسان‌ تر می‌شود. در غیر این صورت کالسکه‌ هایی که از دو صندلی کنار هم تشکیل‌ شده‌اند معمولاً ضمن حرکت به سمت کودک با وزن بیشتر منحرف می‌شوند. این نوع کالسکه همچنین در عبور از درب خانه، فروشگاه و یا آسانسور می‌تواند مشکل‌ ساز شود.

کالسکه‌ هایی که از دو صندلی پشت سر هم تشکیل‌ شده‌اند نیز معمولاً از قابلیت تا شدن پشتی برای صندلی جلویی برخوردار نیستند. در بعضی مدل‌ ها می‌توان صندلی‌ ها را روبه‌روی هم قرارداد تا کودکان یکدیگر را ببینند. در بعضی مدل‌ ها نیز صندلی پشتی بالاتر است تا کودک پشتی بتواند جلو را مشاهده کند. این نوع کالسکه معمولاً از قابلیت تبدیل به صندلی اتومبیل نیز برخوردار است.
از معایب آن می‌تواند به سنگین بودن و عبور و مرور دشوارتر در نواحی ناهموار اشاره کرد. در بعضی مدل‌ ها نیز جای پای کافی برای کودک در صندلی پشتی وجود ندارد.

best-shopping-cart-guide-for-kids
-کالسکه ورزشی نوزاد

این نوع کالسکه دارای ۳ چرخ بادی بزرگ است و استفاده از آن به مادران ورزشکار توصیه می‌شود. چرخ جلو در این کالسکه می‌تواند ثابت یا دارای قابلیت چرخش به چپ و راست باشد. ثابت نگه‌ داشتن چرخ جلو از انحراف کالسکه به چپ و راست در زمان دویدن و عبور از سطوح ناهموار جلوگیری می‌کند.

کالسکه ورزشی معمولاً مجهز به ترمزدستی و ترمز پایی است. دستگیره بلند و بالای آن نیز از برخورد سایر دونده‌ها به چهارچوب کالسکه و آسیب دیدن آن پیشگیری می‌کند. کالسکه ورزشی معمولاً مجهز به بندی است که به بدن مادر متصل می‌شود و از رها شدن ناگهانی کالسکه حین دویدن یا زمین خوردن مادر جلوگیری می‌کند. این نوع کالسکه دوام بالایی دارد و وزن‌ های بالا را تحمل می‌کند اما بهتر است به‌ عنوان تنها کالسکه کودک انتخاب نشود. همچنین سایز بزرگ و وزن سنگینی دارد و ممکن است در صندوق اتومبیل جا نگیرد. علاوه بر این‌ ها باید به‌ طور مرتب چرخ‌ های آن را از لحاظ باد و فشار بررسی کرد.

best-shopping-cart-guide-for-kids
-کالسکه دوبل

این نوع کالسکه تکی را به‌ راحتی می‌توان با اتصال یک صندلی اضافه به کالسکه دوبل تبدیل کرد. کالسکه دوبل بیشتر برای فرزندان با اختلاف سن مناسب است نه کودکان دوقلو. معمولاً کالسکه اصلی برای کودک بزرگ‌تر و کالسکه فرعی برای کودک کوچک‌تر استفاده می‌شود.

best-shopping-cart-guide-for-kids
-کالسکه درشکه‌ای

این کالسکه در واقع یک گهواره چرخ‌ دار با ظاهر کلاسیک است. کالسکه درشکه‌ای فقط برای نوزادان کاربرد دارد و با رشد کودک باید با کالسکه معمولی تعویض شود. از مزایای آن می‌توان به وزن سبک و چرخ‌ های بزرگ و جابه‌جایی آسان اشاره کرد. این کالسکه‌ ها معمولاً گران‌ قیمت هستند.

تجهیزات اضافی کالسکه

انواع مختلف کالسکه دارای تجهیزات متعدد هستند که اغلب باید جداگانه خریداری شوند. بعضی از این تجهیزات، حمل‌ و نقل کودک را امن‌تر می‌کنند و بعضی دیگر شرایط را برای پدر و مادر آسان‌تر می‌کنند.

از جمله این تجهیزات می‌توان به:
دسته با قابیلت جابه‌جایی به عقب یا جلو
جای لیوان و بطری
جای کلید و گوشی تلفن
سبد وسایل
اسپیکر و دستگاه پخش موسیقی
تبلت مقابل دید کودک
سایه‌ بان
کاور باران
پشه‌ بند
و کاور پا در فصل سرما اشاره کرد.
 
best-shopping-cart-guide-for-kids
نکاتی که قبل از خرید کالسکه کودک باید در نظر بگیرید:
 
بهترین کالسکه کودک آن هایی هستند که بتوانند کودک شما را در امنیت و آسایش نگه دارند، در این قسمت برخی از دلایلی که شما نیاز دارید تا بتوانید بهترین کالسکه کودک را بخرید، ذکر شده است.
 
ایمنی کالسکه کودک
ایمنی مهم ترین عامل خرید یک کالسکه کودک است، قبل از خرید کالسکه پایداری کالسکه را بررسی کنید، کالسکه ای که انتخاب کردید باید یک حفاظ ایمنی داشته باشد، همچنین باید یک ترمز برای نگه داشتن کالسکه هم داشته باشد، مهم ترین نکته این است که مکانیزم کالسکه نباید در دسترس کودک باشد.
 
  هدف شما از خریدن کالسکه کودک چیست؟
 
اگر شما فردی هستید که دائم در حال قدم زدن هستید باید کالسکه ای برای کودک انتخاب کنید که بتواند استحکام کافی در خیابان را داشته باشد، اگر میخواهید کاسکه را در کاپوت پشت ماشین تان نگه دارید شما میتوانید یک کالسکه ی چتری بخرید.

پیدا کردن یک کالسکه مناسب برای کودک شما با توجه به انواع ویژگی های بسیار که کالسکه های موجود در بازار دارند میتواند یک کار دلهره آور باشد.

 بودجه موجود برای خرید کالسکه کودک
 
شما قبل از این که مدل های مختلف کالسکه کودک را ببینید باید بودجه مورد نظر خود را بررسی کنید به قول یک مثل قدیمی هر چقدر پول بدهید به همان اندازه آش میخورید و در نظر داشته باشید کودک با همان کالسکه رشد خواهد کرد، پس بودجه ای که در نظر می گیرید به گونه ای باشد که ارزش آن را برای سال ها داشته باشد.
 

 توصیه ها
– اگر از اتومبیل استفاده میکنید ، اطمینان یابید که جای کافی در صندوق عقب تان برای کالسکه ای که در نظر گرفته اید، وجود دارد.
best-shopping-cart-guide-for-kids
عوامل دیگری نیز هستند که باید مورد توجه قرار دهید:
– کالسکه ای که انتخاب می کنید را دوست داشته باشید.
– کالسکه ها از مهم ترین و معروف ترین خرید های سیسمونی هستند لذا اطمینان یابید که کالسکه مورد نظر را با دقت  انتخاب میکنید به عنوان مثال هنگام خرید با هل دادن و باز و بسته کردن مدل های مختلف در فروشگاه، آن را دقیقا لمس کنید و سپس تصمیم بگیرید. نهایتا این که هم شما باید کالسکه خود را دوست داشته باشید و در استفاده از آن در عمل راحت باشید و هم کودکتان تاحد ممکن در آن راحت است. 
 
نوزادی تا حدود یک سالگی، اگر نوزادتان را زیاد با ماشین بیرون می برید یک کریر سبک و قابل تبدیل به صندلی ماشین میتواند یک انتخاب مناسب باشد.

برخی از این کریر ها دارای پایه ثابتی هستند که توسط سیستم ایزوفیکس و یا کمربند معمولی به ماشین ثابت میشوند. این پایه های ثابت که در بازار به ” بیس (Base) ” معروف هستند ، به شما اجازه می دهد که کریر نوزاد را به راحتی در ماشین نصب کنید یا به راحتی از بیس جدا کنید. به این صورت به نوزادتان این امکان را می دهید که چرتش را ادامه دهد و از خواب ناز بیدار نشود.

 
 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here