بهترین اپلیکیشن های ورزشی برای کاهش وزن

نی نی تایم: بیشتر ما زمان زیادی را با تلفن خود می‌گذرانیم. اگر اسکرول کردن روی گوشی یک ورزش المپیکی بود تا حالا حتما یک مدال برده بودیم! اگر فکر می‌کنید گشت زدن در فضای مجازی یا بازی کردن و چت کردن، تنها کاری است که با گوشی موبایل‌تان می‌توانید انجام بدهید، در اشتباه هستید. باور کنید تلفن‌ همراه‌تان می‌تواند به شما کمک کند زندگی شادتر و سالم‌تری داشته باشید، فقط باید بدانید کدام اپلیکیشن را دانلود کنید. قبل از اینکه خود را گرفتار شلوغی بازار اپلیکیشن‌ها بکنید، بهتر است به فهرستی که ما برایتان تهیه کرده‌ایم نگاهی داشته باشید.
 
تناسب اندام
۱. اپلیکیشن Couch to 5K
 
اگر می‌خواهید دویدن را شروع کنید، اما نمی‌دانید باید از کجا و چطور به آن بپردازید، این اپلیکیشن پاسخگوی نیاز شماست. یک برنامه‌ی ورزشی ۸ هفته‌ای به‌صورت رایگان دراختیار شما قرار می‌گیرد تا با سه روز تمرین در هفته، خود را برای مسابقات ماراتُن آماده کنید.

 

۲. اپلیکیشن Blogilates

شما در این اپلیکیشن به تمام ویدئوهای ورزشی Cassey Ho که مربی مشهوری است دست پیدا می‌کنید. همین‌طور یک انجمن آنلاین و تقویم تمرینی ماهانه نیز دراختیار شما خواهد بود.

۳. اپلیکیشن Zombies, Run

وقتی قرار باشد در هر مرحله از دویدن یک مأموریت را به پایان برسانید، این کار جالب‌تر خواهد شد. مأموریت شما جمع‌آوری تعدادی اقلام و محافظت از انسان‌ها در قبال زامبی‌ها است. دلیل خیلی خوب وجود دارد که این اپلیکیشن به‌مدت دو هفته به بهترین اپلیکیشن تناسب اندام در آیتونز تبدیل شده بود.

۴. اپلیکیشن Fitnet

این اپلیکیشن برای افرادی است که وقت رفتن به باشگاه را ندارند. در این اپلیکیشن، برنامه‌های تمرینی ۵-۷ دقیقه‌ای را مشاهده می‌کنید که نیازمند صرف زمان زیادی هم نیستند. همین‌طور می‌توانید به کمک این اپلیکیشن سلفی‌های خیلی خوبی هم بگیرید.

۵. اپلیکیشن Sworkit

در این اپلیکیشن انواع ورزش‌ها مثل حرکات قدرتی، یوگا، تمرین های هوازی و کششی را از ۵ دقیقه تا یک ساعت پیدا خواهید کرد. اگر پرداخت درون‌برنامه‌ای انجام بدهید می‌توانید تمرینات شخصی‌سازی‌شده‌ای دریافت کنید که با تکرار و تمرکز روی قسمت‌های مشخصی از بدن انجام دهید.

۶. اپلیکیشن Motion Traxx

گوش کردن به موسیقی می‌تواند لذت بیشتری به برنامه ورزشی شما بدهد، اما تنظیم یک فهرست آهنگ خوب کار مشکلی است. این اپلیکیشن در اینجا به کار شما می‌آید. این سرویس برنامه‌های بهترین مربیان را با موسیقی تلفیق کرده تا بتوانید در هر فاز تمرین خود به بهترین موسیقی گوش بدهید.

۷. اپلیکیشن StrongLifts 5×۵

دیگر نیازی به حمل کاغذ و مداد در باشگاه ندارید. این اپلیکیشن، تمرینات، تعداد تکرارها و زمان‌های استراحت بین سِت‌ها را ثبت می‌کند. بنابراین می‌توانید فقط روی انجام صحیح تمرینات تمرکز کنید.

۸. اپلیکیشن Strava Running and Cycling

اگر دوچرخه‌‌سوار یا دونده‌ی ماهری هستید، به وسیله‌ای نیاز دارید که آخرین رکوردهای شما را ثبت کند؛ هیچ اپلیکیشنی به‌اندازه‌‌ی این اپلیکیشن چنین امکاناتی ندارد. این سرویس فاصله طی‌شده، سرعت، ارتفاع، کالری سوزانده‌شده، ضربان و قدرت قلب را ثبت می‌کند. در انتها نیز تمام این اطلاعات را درون یک نمودار گرافیکی زیبا ثبت می‌کند و به شما نشان می‌دهد.

۹. اپلیکیشن Spotify Running

شاید اپلیکیشن خود اسپاتیفای را روی گوشی خود داشته باشید. اما این سرویس، سرعت شما را می‌سنجد و آهنگ و قدرت صدا را با توجه به آن تنظیم می‌کند.

۱۰. اپلیکیشن Yonder

این اپلیکیشن درست مثل سرویس (Yelp) می‌ماند. بااین‌تفاوت که در آن هزاران مسیر مختلف برای دویدن، دوچرخه‌سواری و اسکی پیدا می‌کنید که ده‌ها نفر آن را بازبینی کرده‌اند.

۱۱. اپلیکیشن Daily Yoga

با این سرویس هرگز از یوگا خسته نخواهید شد. نمایش بیش از ۵۰ کلاس که به‌صورت اچ‌دی فیلم‌برداری شده‌اند، دراختیار شما قرار دارد که هر جلسه روی یک موضوع خاص تمرکز دارد: افزایش انعطاف پذیری بدن یا افزایش قدرت قسمت میانی بدن. همچنین مجموعه‌ای از ۵۰۰ حرکت یوگا دراختیار شما قرار دارد.

۱۲. اپلیکیشن Yoga Wake Up

چه راه بهتری برای شروع صبح به‌غیر از انجام یک جلسه کوتاه یوگا؟ این سرویس، جلسات ۱۰ دقیقه‌ای یوگا را برای زمان بیدار شدن از خواب پیشنهاد می‌دهد. هر جلسه متفاوت است. بعضی جلسات روی مدیتیشن تمرکز دارد و بعضی دیگر دارای اهداف خاصی هستند. یوگا با کمک این سرویس خیلی آسان‌تر شده است.

۱۳. اپلیکیشن Nike+ Training Club

این اپلیکیشن تمام چیزهایی که از یک سرویس عالی انتظار دارید ارائه می‌کند؛ برنامه‌های ورزشی طراحی‌شده توسط مربیان درجه ۱، برنامه‌های ورزشی با قابلیت شخص‌سازی، قابلیت به‌اشتراک‌گذاری برای مقایسه خود با دیگران و یک رابط کاربری خیلی خوب.

۱۴. اپلیکیشن Endomondo

تمرینات کاردیو می‌تواند به‌سرعت خسته‌کننده و تکراری شود. به‌همین‌دلیل این برنامه خیلی خوب و کارآمد است. شما باید هدف خود از دویدن، پیاده روی یا دوچرخه‌سواری را وارد کنید؛ مربی مجازیِ اپلیکیشن تضمین می‌کند که شما در مسیر درست قرار داشته باشید. خیلی خوب است که با خودتان رقابت کنید، اما چه بهتر که بتوانید خودتان را با دیگران مقایسه کنید.

۱۵. اپلیکیشن Freeletics

به‌دنبال برنامه‌های ورزشی برپایه وزن بدن هستید؟ این سرویس بیش از ۹۰۰ حرکت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای دارد. فرقی نمی‌کند که در آشپزخانه، مترو یا دفتر کار باشید، درهرصورت قادر خواهید بود از این سرویس استفاده کنید.

۱۶. اپلیکیشن Fooducate

این سرویس، خرید کردن از فروشگاه‌ها را جالب‌تر می‌کند. اپلیکیشن را باز کنید و بارکد مواد غذایی را اسکن کنید؛ به‌سرعت متوجه می‌شوید که این ماده‌ی غذایی چقدر سالم است! این سرویس، خواب، خلق‌وخو و سطح گرسنگی شما را نیز پیگیری می‌کند. با تحلیل این داده‌ها به شما توصیه‌هایی براساس اهداف سلامتی و تناسب اندام‌تان می‌دهد.

۱۷. اپلیکیشن ShopWell

سرویس‌های زیادی در بخش شمارش کالری وجود دارد، اما این سرویس بهتر عمل کرده است. همه‌چیز در این سرویس تنظیم می‌شود. شما باید اطلاعات وزن، قد، سن و آلرژی‌هایی که دارید، وارد کنید. سپس هر ماده غذایی براساس سالم بودن آنها برای شما، امتیازگذاری می‌شود. هرقدر به عدد ۱۰۰ نزدیک باشد، بهتر و مفیدتر است. این سرویس خدماتی حتی محصولات مشابه و سالم‌تر را هم به شما پیشنهاد می‌کند.

۱۸. اپلیکیشن SideChef

خب! شما آماده هستید تا دستورات جدید غذایی را امتحان و اجرا کنید، اما توجه به دستورات غذایی، درحالی‌که دست‌های شما به مواد غذایی آغشته هستند، کار سختی خواهد بود. اینجاست که این سرویس با کمک فرامین صوتی به کمک شما می‌آید. اگر سرعت دستورات صوتی خیلی زیاد است، می‌توانید آن را روی تکرار قرار دهید؛ بدون اینکه نیاز باشد تلفن خود را کثیف کنید.

۱۹. اپلیکیشن mySugr

غلب افراد نمی‌دانند که دیروز ناهار چه غذایی خورده‌اند، اما افراد مبتلا به دیابت باید به مواد غذایی‌ای که می‌خورند توجه کنند، چراکه می‌تواند روی سطح قند خون آنها تأثیر بگذارد. سخت است که همه اینها را به حافظه سپرد یا روی کاغذ ثبت کرد. این اپلیکیشن چنین کاری را برای ما آسان کرده است. این سرویس مشخص می‌کند که از مصرف چه خوراکی‌هایی خودداری کنید.

۲۰. اپلیکیشن Thrive Market

خرید مواد غذایی سالم هیچ‌وقت به این آسانی و ارزانی نبوده است. این سرویس درواقع بازار مواد غذایی طبیعی و ارگانیک است. با پرداخت حق عضویت سالانه می‌توانید به پیشنهادهای شگفت‌انگیز خیلی خوبی دسترسی پیدا کنید. این سرویس، خرید کردن روزانه را آسان می‌کند و مواد غذایی را هر وقت که سفارش بدهید به دست شما می‌رساند.

۲۱. اپلیکیشن Rise

همه ما هزاران بار به خود قول داده‌ایم که فقط مواد غذایی سالم مصرف کنیم؛ این سرویس هم به شما کمک می‌کند تا سر قول خود بمانید. این سرویس شما را به متخصص تغذیه متصل می‌کند؛ شما نیز هر روز باید تصویر مواد غذاییِ مصرفی‌تان را برای کارشناس بفرستید. بنابه هدف مخصوص‌تان (کاهش وزن، افزایش قدرت و…) متخصص به شما کمک می‌کند.

۲۲. اپلیکیشن MyFitnessPal

این سرویس محبوب‌ترین اپلیکیشن در زمینه تناسب اندام و سلامتی در دنیاست. دیتابیس این اپلیکیشن حاوی بیش از ۶ میلیون ماده غذایی است که کار دنبال کردن رژیم را آسان‌تر می‌کند. مهم نیست هدف شما چربی سوزی یا عضله سازی است؛ این سرویس به کمک شما می‌آید.

۲۳. اپلیکیشن Lifesum

آیا به مواد پُر از شکر و فست فود علاقه دارید؟ به‌نظر می‌رسد به تغییر کلی در سبک زندگی خود نیاز دارید تا بتوانید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. اما این سرویس، تغییراتی کوچک و مرحله‌به‌مرحله ایجاد می‌کند. شما هدفی مثل کاهش یا افزایش وزن را انتخاب می‌کنید؛ این سرویس به شما یادآوری می‌کند تا مثلا آبِ بیشتری بنوشید، رژیم غذایی بهتری بگیرید و… . همچنین این اپلیکیشن با نموداری ساده، مراحل پیشرفت را به شما نشان می‌دهد.

۲۴. اپلیکیشن DietBet

این سرویس از شما می‌خواهد تا پول خود را روی کاهش وزن‌تان شرط‌بندی کنید. کاربران چالش خود را انتخاب می‌کنند؛ مثلا شرط می‌بندند که در ۴ هفته نزدیک به ۴ یا ۱۰ درصد وزن خود را کاهش دهند. داور سرویس این فرایند را نظارت می‌کند و جایزه بین نفراتِ پیروز در گروه‌تان تقسیم می‌شود.

۲۵. اپلیکیشن Noom Coach

رژیم گرفتن می‌تواند پیچیده باشد. وقت بررسی کردن مغذی‌ها را برای رژیم غذایی ندارید؟ وقت آن رسیده که این اپلیکیشن را دانلود کنید. برخلاف سایر سرویس‌های کالری‌شمار این اپلیکیشن از سیستم راهنمای رنگی استفاده می‌کند (سبز به‌معنای خوب، قرمز به‌معنای بد). شما می‌توانید به چالش‌هایی که سایر کاربران مطرح می‌کنند ملحق شوید تا برای رسیدن به اهداف سلامتی خود انگیزه پیدا کنید.

مغز و ذهن
۲۶. اپلیکیشن Deep Sleep With Andrew Johnson

آیا سردرگم هستید و نمی‌توانید به‌راحتی بخوابید؟ شاید صدای یک مجری خوش‌صدا بتواند در مدیتیشن راهنمای شما باشد و کمک کند تا بهتر استراحت کنید.

۲۷. اپلیکیشن Meditation Studio

راهنماهای بسیاری برای دریافت مدیتیشن وجود دارد، اما به‌جای اینکه فقط تمرینات کلی را درمورد کسب آرامش (ریلکس کردن) دریافت کنید، از مدیتیشن‌های ارائه شده در این سرویس که براساس نیازهای شماست (درمان استرس و اضطراب و داشتن احساس خوشحالی) بهره‌مند شوید.

۲۸. اپلیکیشن Talkspace

اگر نمی‌توانید از پسِ هزینه‌های جلسات مشاوره با روان‌شناس بربیایید، این اپلیکیشن، کار را برای شما آسان کرده است. شما با بهره‌گیری از این اپلیکیشن می‌توانید با هزینه‌ی پایین، با یک متخصص درارتباط باشید. آنها همچنین خدماتی برای افراد متأهل دارند. همه این کارها را می‌توانید وقتی توی خانه نشسته‌اید، انجام بدهید.

۲۹. اپلیکیشن Happify

این سرویس مثل یک باشگاه بدن‌سازی برای بهبود و حفظ سلامتی عاطفی شماست. پس از ورود به اپلیکیشن، شما به قسمتی هدایت می‌شوید که براساس نیازهای شماست. هر قطعه را یک متخصص با آخرین روش‌های عملی روز طراحی کرده است و شامل فعالیت‌های روزانه مثل بازی‌ها و مدیتیشن‌های ذهنی و ارزیابی‌های گوناگون است.

۳۰. اپلیکیشن Relationup

لحظاتی وجود دارد که همه نیازمند شنیدن نصیحت درمورد رابطه خودمان هستیم. اغلب رو به یک دوست می‌کنیم، اما گاهی اوقات باید کار بزرگ‌تری انجام بدهیم. این سرویس همان کار بزرگ‌تر است. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تا به یکی از بهترین مشاوران پیام بدهید که هزینه آن نیز کمتر از مراجعه به یک روان‌شناس است. مشاوران در تمام طول شبانه‌روز دردسترس هستند و می‌توانند درمورد هر مشکلی مثل طلاق تا مشکلات خانوادگی به شما کمک کنند. مکالمه اول شما رایگان است و می‌توانید با پرداخت ۱۲ دلار برای ۱۵ دقیقه به آن ادامه بدهید.

۳۱. اپلیکیشن Cups7

گاهی‌اوقات فقط می‌خواهید حرف بزنید؛ این سرویس به شما اجازه می‌دهد تا ساعت ۳ بعد از نیمه‌شب بدون بیدار کردن دوستان‌تان این نیازتان را رفع کنید. این سرویس، شما را به افرادی که به‌صورت حرفه‌ای کارشان گوش دادن به بقیه است، متصل می‌کند. حالا می‌توانید با کسی صحبت کنید که احساسات شما را قضاوت نمی‌کند و می‌تواند هم‌صحبت خوبی باشد.

۳۲. اپلیکیشن HealthTap

دفعه بعد که درباره مسائل مربوط به پزشکی نگرانی داشتید، از گوگل استفاده نکنید. این سرویس برای این کار طراحی شده است. این اپلیکیشن، سؤالات شما را به مجموعه‌ای از پزشک‌ها می‌فرستد و بعد از چند ساعت، یک نفر پاسخ‌گوی شما خواهد بود. در این سرویس، شما کتابخانه‌ای در مورد بیماری‌ها در اختیار دارید. بنابراین به‌راحتی می‌توانید نشانه‌های بیماری را تشخیص بدهید و دنبال درمان بگردید. با پرداخت حق عضویت می‌توانید به‌صورت نامحدود با پزشک‌ها چت ویدئویی داشته باشید.

۳۳. اپلیکیشن Start

اگر افسردگی دارید، ماه‌ها طول می‌کشد تا بتوانید درمان مناسبی برای افسردگی خود پیدا کنید که برای شما نتیجه‌بخش باشد. در این اپلیکیشن، تست‌های افسردگی و برنامه‌هایی به‌منظور نظارت بر رشد و درمان‌تان پیدا خواهید کرد. همچنین به اطلاعات مفید برای درمان مشکلات خود که افراد متخصص آن را ارائه کرده‌اند، دسترسی پیدا می‌کنید.

۳۴. اپلیکیشن Clue

دیگر نگران دوران قاعدگی خود نباشید. این سرویس، دوره‌های قاعدگی شما را رصد می‌کند و قبل از شروع دوره بعدی، به شما هشدار می‌دهد. وقتی الگوریتم برنامه، الگوی قاعدگی شما را شناسایی کرد، هر روز اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان می‌گذارد.

۳۵. اپلیکیشن Sleep Cycle

با خواب آلودگی در ابتدای صبح خداحافظی کنید. این سرویس سیکل خواب شما را رصد می‌کند. سپس در بازه‌ای نیم‌ساعته که قبل از ساعت مد نظرتان برای بیدار شدن است، شما را درحالی‌که خواب‌تان سبک شده، بیدار می‌کند.

۳۶. اپلیکیشن Power Nap App

این سرویس به شما کمک می‌کند تا چرت‌های کوتاه نیم‌ساعته بزنید. همچنین مجموعه‌ی موسیقی‌ای برای خوابیدن و بیدار شدن دارد تا بتوانید روز خوبی داشته باشید.

 
.

در حال حاضر صدها اپلیکیشن درباره رژیم های غذایی وجود دارد، اما اپلیکیشن مورد علاقه ما «My FitnessPal» است که مراحل شمارش کالری را به آسان ترین شکل ممکن مهیا کرده است. این اپلیکیشن برای iOS و اندروید و حتی ویندوزفون موجود است.

 

برنامه را با وارد کردن وزن فعلی، وزن دلخواه، جنسیت، قد، تاریخ تولد و سطح فعالیت های روزانه آغاز خواهیدکرد؛ سپس برنامه مقدار کالری ای را که در طول روز باید از طریق غذا به دست بیاورید برایتان محاسبه می کند. حال مان وارد کردن نام غذاهایتان است. غذاها را می توان به صورت دستی و از میان پنج میلیون گزینه غذایی انتخاب شده از سوی خود کاربران وارد کنید یا از دوربین گوشی تان برای اسکن و آپلود تصاویر غذاها نیز استفاده کنید.

با استفاده از هشدارهای برنامه نیز می توانید از فراموشی در ثبت وعده های غذایی تان جلوگیری کنید. این اپلیکیشن قابلیت اتصال به دستبندهای سلامتی مانند، Fitbit, Garmin و غیره را دارد. شخصا سال هاست ک از این برنامه استفاده می کنم و به رابط کاربری آن عادت کرده ام و به همین دلیل آن را به یکی از همکارانم که سال هاست از اپلیکیشن «Lose It» استفاده می کند پیشنهاد کردم.

نسخه های رایگان هر دو اپلیکیشن امکانات مشابهی را به کاربران ارائه می دهند اما «Lose It» ویژگی جالبی دارد که در آن با تحلیل تصویر غذای مورد نظر مقدار کالری آن را به صورت خودکار اعلام می کند.

 

اپلیکیشن های مخصوص دونده ها

اگر با دویدن خودتان را به باشگاه می رسانید، زیر نظر گرفتم مراحل تمرین در باشگاه برای شما ضروری خواهدبود. این اپلیکیشن ها می توانند شما را به ورزش مشتاق کنند و با زیر نظر گرفتن پیشرفت در تمرین، شما را راهنمایی کند. اپلیکیشن هایی مانند «Map My Run»، «Nike + Run»، «Run Keerer» و «Runtastic» قادرند هم افراد تازه وارد و هم کسانی را که سال ها سابقه دوندگی دارند همراهی کنند.

 
تمامی این اپلیکیشن ها با استفاده از جی پی اس تلفن همراه مسیر، مسافت، زمان و کالری مصرفی شما در طول حرکت را ثبت می کنند؛ علاوه بر این، زمانی که مسافت مشخصی را پشت سر می گذارید می توانند مسیر و سرعت شما را به صورت صورتی برایتان اعلام کنند.

 

ویژگی های خاص برخی اپلیکیشن ها

برخی از این اپلیکیشن ها نیز ویژگی خاصی دارند؛ برای مثال، «Run Keeper» (نسخه iOS و نسخه اندروید) به شما امکان تنظیم زنگ هشدار برای تمرین را می دهد. «Runtastic» (نسخه iOS و نسخه اندروید) با ارائه ویژگی «Story Mode» دویدن را جذاب تر می کند. «Nike + Run Club» (نسخه iOS و نسخه اندروید)، با داشتن چالش های متعدد، کاربران را به رقابت مجازی با یکدیگر دعوت می کند.«Strava» (نسخه iOS و نسخه اندروید) یکی دیگر از اپلیکیشن های مورد علاقه ماست؛ چون صرفا یک اپلیکیشن تمرینات ورزشی نیست و شبکه اجتماعی ورزشکاران نیز حسوب می شود.

 
کاربران می توانند دیگران را دنبالو تصاویر خود را بارگذاری و حتی نظرات خود را درباره تمرینات دیگر کاربران اعلام کنند. این اپلیکیشن به شما امکان رقابت با دیگر دوستان و کاربران را نیز می دهد. «Strava» امکان وارد کردن دیتا از هر نوع پلتفرم یا دستگاهی از جمله Nike, Tom, Polar, Fitbit و Garmin را می دهد.

 

بازی هایی که شما را لاغر می کنند

چه چیزی بهتر از این است که بازی کنید و به تناسب اندام برسید؟ اپلیکیشن هایی مانند «Zombies, Run» و «Fitcoracy» به نحوی جالب و سرگرم کننده می توانند شما را کاملا فعال نگه دارند. «Zombies, Run» (نسخه اندروید و نسخه iOS) یکی از اپلیکیشن های محبوب بخش فیتنس به شمار می آید. زمانی که در حال دویدن هستید، نه تنها برایتان داستان گفته می شود، خود شما نیز در آن نقش خواهیدداشت. این اپلیکیشن به کاربران در حال دویدن ماموریت هایی محول می کند، مانند برداشتن آذوقه ها (آذوقه ها غیرواقعی هستند). ماموریت شما در دنیای پس از نابودی انجام می گیرد و این یعنی ممکن است صدای زامبی ها را بشنوید یا تحت تعقیب آن ها نیز قرار بگیرید.

 
زمانی که تمرین شما به پایان برسد، بازی متوقف نخواهدشد؛ با استفاده از آذوقه هایی که جمع آوری کرده اید می توانید پایگاه خود را تقویت کنید و از هجوم زامبی ها جان سالم به در برید. این اپلیکیشن برای iOS و اندروید، به همراه خریدهای درون برنامه ای، موجود است.

یکی دیگر از اپلیکیشن هایی که شاید برایتان جذاب باشد «Fitcoracy» (نسخه اندروید و نسخه iOS) است. هر زمان که تمرین خود را ثبت کنید امتیازاتی به  دست می آورید که سطح شما را بالاتر خواهدبرد. ایده این اپلیکیشن شبیه بازی «World Of Warcraft» است، با این تفاوت که شخصیت اصلی خود شما هستید.

 

فعالیت سنج ها

فعالیت سنج ها روز به روز هوشمندتر و دقیق تر و آسان تر می شوند و البته ارزان تر. تقریبا تمامی این فعالیت سنج ها می توانند قدم ها، مسافت، کالری و خواب شما را دقیقا اندازه گیری کنند. اکثریت این گجت ها قابلیت اندازه گیری ضربان قلب و نمایش اعلانات روی اسمارت فون ها نیز دارند؛ حتی می توانید با هدف گذاری، روزانه ۱۰ هزار قدم مسافت را طی کنید.

فعالیت سنج ها برای افرادی که انگیزه بیشتری برای برخاستن و حرکت دارند بسیار مناسب است. Fitbit، به دلیل داشتن ویژگی های اجتماعی، می تواند گزینه مناسبی باشد. اپلیکیشن آن نیز که بیشترین کاربر را در این زمینه دارد، به شما امکان رقابت با دوستان و اعضای خانواده و دیگر افراد را در دوره های هفتگی و ماهانه می دهد.

Fitbit Charge 2 با قابلیت شمارش قدم ها، کالری مصرفی، دقایق فعالیت، طبقات طی شده، ضربان قلب و ساعات خواب ارائه می شود؛ همچنین قابلیت نمایش تماس های دریافتی، پیامک ها و اعلانات تقویم و اجرا روی iOS و اندروید امکان پذیر است.

Fitbit Flex2 تنها فعلایت سنج ضدآب شرکت محسوب می شود. این گجت قابلیت شمارش قدم، مفاست، کالری، دقایق فعالیت و خواب را دارد؛ البته از قابلیت شمارش ضربان و تعداد طبقات طی شده بی بهره است. این دستبند بدون صفحه نمایشگر ارائه می شود و به جای آن از پنج چراغ کوچک الی ئی دی برای اعلام تماس های دریافتی و پیامک ها و اعلانات تقویم استفاده شده است.

 Fitbit Blaze دستبندی است که با ظاهری مشابه اسمارت واچ ارائه می شود. این گجت قادر است تمامی اعلانات و هشدارهای آیفون یا دستگاه اندروید شما را نمایش دهد، اما هیچ برنامه ای روی خود دستبند اجراشدنی نیست. در بخش سنجش فعالیت ها نیز می تواند قدم ها، مسافت، کالری مصرفی، طبقات طی شده، ضربان قلب و دقایق فعالیت و خواب کاربر را اندازه گیری و ثبت کند. می توانید اپلیکیشن «Fitbit» را روی آیفون یا دستگاه اندرویدی خود نصب و قدم های خود را اندازه گیری کنید، اما برای استفاده از دیگر ویژگی ها باید دستبندهای این شرکت را خریداری کنید.

 

ساعت های جی پی اس دار

برای دوندگان ساعت های جی پی اس دار گزینه مناسبی خواهدبود؛ چون به کاربر اجازه اندازه گیری دقیق مسیر و مسافت طی شده، بدون استفاده از گوشی را می دهد. در ادامه تعدادی از این ساعت های محبوب را نام برده ایم.

Garmin Forerunner 235 اعلانات گوشی را روی ساعت به شما نشان می دهد و می توانید فعالیت های روزانه، مانند قدم ها و مسافت و کالری، را به راحتی دنبال کنید. این ساعت سنسور اپتیکال ضربان قلب و چیپ جی پی اس و سنسور دداخلی سرعت سنج نیز دارد.

Garmin Forerunner 735XT تمامی ویژگی های مدل ۲۳۵ را دارد؛ البته به علاوه پروفایل های ورزشی مختلف، از جمله دوچرخه سواری، کوهنوردی، شنا و موج سواری. این ساعت حتی به حالت ورزش های سه گانه نیز مجهز است که با فشردن یک دکمه می توانید نوع ورزش را به راحتی در آن تغییر دهید.

 

Garmin Vivoactive HR برای افرادی که به داشتن یک ساعت با قابلیت های سنجش ورزش ها و فعالیت های روزانه بدون پشتیبانی از ورزش های سه گانه تمایل دارند بسیار مناسب است. بسیاری از این ساعت های مختص دوندگان ویژگی های هوشمند نیز دارند که قادرند اعلانات اسمارت فون کاربر را روی مچ دست به نمایش بگذارند؛ با این حال نباید انتظار یک اسمارت واچ را از آن ها داشت؛ چون اجرای برنامه ای مانند «Uber» روی این گجت ها امکان پذیر نیست. اگر مایل اید از این ویزگی ها روی یک اسمارت واچ واقعی بهره ببرید، بهتر است به اپل واچ سری ۲ و اپل واچ Nike Edition نگاهی بیندازید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 2 = 4