سم زدایی بدن با سولفات منیزیم

نی نی تایم: سم زدایی با سولفات منیزیم، همان سم زدایی با نمک است. حمام آب گرم البته با نمک که سم زدایی معمولی از سولفات منیزیم است، این اجازه را به بدن می دهد که با مواد معدنی که در خود دارد سموم بدن را بیرون بکشد. حامیان این کار ادعا می کنند که خیساندن و حمام کردن از سولفات منیزیم سموم مضر بدن را از بین می برد و موجب تعادل بدن می شود. همچنین باعث کنترل وزن، رهایی از درد عضله ها، افزایش سلامت بدن و آرامش می شود. با این مطلب همراه باشید تا با روش های سم زدایی بدن با سولفات منیزیم بیشتر اشنا شوید.

سولفات منیزیم بسیار شبیه نمک است اما ترکیبی کاملاً متفاوت دارد. سولفات منیزیم از منیزیم و سولفات ساخته شده است در حالی که نمک از ماده سدیم به وجود آمده است. سولفات منیزیم بیش از ۴۰۰ سال است که مورد استفاده ی مردم قرار دارد.

از زمانی که یک کشاورز انگلیسی کشف کرد که آب تلخ چاه در مزرعه ی او خواص درمانی زیادی در خارش پوست و جراحت ها دارد. بنابراین مزایای استفاده از سولفات منیزیم و نحوه ی استفاده از آن را یاد بگیرید.

مزایای سم زدایی سولفات منیزیم چیست

جذب منیزیم از مزیت های استفاده ی آن در حمام است. منیزیم در سراسر پوست جذب می شود و سطح منیزیم و سولفات را در خون افزایش می دهد و این مزایا ناشی از علت دما و ماهیت حمام است، که با حرارت و آرامش به کاهش درد کمک می کند.

چگونه حمامی با سولفات منیزیم داشته باشیم

استفاده از ۲ فنجان سولفات منیزیم برای یک وان استاندارد حمام با آب نسبتاً گرم است. گرفتن دوش آب به داخل وان حمام، جهت حل سریع و مخلوط آب و صابون است. ماندن در وان به مدت ۱۲ دقیقه یا ۲۰ دقیقه، تا به خوبی خیس شوید. برای مزایای آروماتراپی اضافه کردن روغن های ضروری مانند اسطوخودوس، نعنا یا درخت چای به وان حمام بسیار لذت بخش است و حس تازگی را به شما می دهد. شما می توانید سولفات منیزیم را به راحتی از فروشگاه ها خریداری کنید.

سم زدایی بدن با سولفات منیزیم
آیا سولفات منیزیم به از دست دادن وزن کمک می کند

هنوز مدرکی برای حمام سولفات منیزیم و مؤثر بودن آن در دسترس نیست، ولی در اکثر موارد ۱ ساعت حمام آب گرم حدود ۱۲۶ کالری می سوزاند که کار همان پیاده روی ۳۰ دقیقه ای را انجام می دهد. دلیل از دست دادن وزن می تواند ناشی از عرق کردن باشد.

نوشیدن سولفات منیزیم

کارشناسان نوشیدن سولفات منیزیم را به عنوان یک سم زدا معرفی می کنند که به کاهش وزن قابل توجهی منجر می شود. اولین گام برای رسیدن به کاهش وزن، خوردن متعادل و رژیم غذایی حاوی مواد مغذی، ورزش منظم، تمرین و مراقبت است.

خطرات و عوارض حمام سولفات

بی حالی، تاری دید، سرگیجه یا غش کردن، مشکلات تنفسی، افزایش یا کاهش دفع ادرار، کاهش ضربان قلب و ضعف عضلانی است. البته این عوارض در صورت مصرف بیش ازحد است. حمام کردن با استفاده از سولفات منیزیم یک تجربه ی لذت بخش و آرام بخش است. پس از یک روز طولانی و خسته کننده و بعد از ورزشگاه است. حمام گرم و یا داغ به نوبه ی خود یک روش بسیار عالی برای کاهش استرس و صرف وقت با کیفیت عالی است.

 
تخلیه سنگ های کبد و کیسه صفرا با سولفات منیزیم
  •  مجراهای کیسه صفرا رو باز‌تر می‌کنه
  •  مسهل و باعث تخلیه روده‌ها می‌شه
  • باعث می‌شه چیزی که توی روده‌ها می‌ریزه به سمت پایین بره (در نتیجه فرد بالا نیاره)

روغن زیتون: هر روغنی می‌تونه باشه چون مسئله اصلی چربی هست که باعثِ این بشه که کبد و کیسه صفرا برای هضم چربی صفرا‌ها رو بریزن روی چربی تا هضم بشه و چون روغن زیتون بهترین روغنه این روغن پیشنهاد شده چون یک عالمه روغن باهم خورده می‌شه یک عالمه صفرا ریخته می‌شه پس سنگ‌ها هم با روغن‌ها حرکت می‌کنن و بیرون می‌ریزن.

سم زدایی بدن با سولفات منیزیم
دلیل ۲

روغن بودن باعث سُر شدن سنگ‌ها می‌شه و درنتیجه موقع دفع، راحت، سُر و لیز بیرون میان. روغن زیتون کامزیت به نظرم بهترینه که توی سوپر مارکت‌ها نیست بلکه توی ترشی و زیتون فروشی هاست

آبمیوه:

بخاطر اینه که اون همه روغن زیتون گلو رو نسوزونه و مزه رو بهتر کنه و همچنین برای کبد و صفرا خوبه آبمیوه گفته شده که یا گریپ فروت، یا مخلوط لیمو ترش و پرتقال که من یک بار فقط پرتقال رو قاطی کردم خیلی بد مزه بود ولی گریپ و تلفیق پرتقال و لیمو خوش مزه هست.

آب سیب:

سیب ماده‌ای به نام پکتین داره که باعث می‌شه سنگ‌ها نرم بشن در نتیجه دفع رو در تمام مراحل راحت‌تر می‌کنه، گفته شده هر روز یک لیتر آب سیب به مدت یک هفته قبل از شروع اولین عملیات خورده بشه ولی من فقط روزی چهار تا سیب خوردم که البته فکر می‌کنم همونم لازم نبود درکل این هم هست ولی جزوه مستحبات خیلی خوبه.

عملیات اصلی:

از صبح غذا را سبک بخورید ۴ ساعت قبل از خواب: یک لیوان آب + یک قاشق سولفات منیزیم درست کنید و بخورید. این برای اینه که روده‌ها تمیز شوند و تخلیه انجام بشه. بعد ازین تا شب اگر می‌خورید، خیلی خیلی سبک بخورید وگرنه بهتره نخورید من خودم این رو اوایل انجام می‌دادم و بعد نکردم، چون مسئله اصلی این هست که روده‌ها تخلیه بشن و گرنه یک لیوان برای بالا نیاوردن کافی هست.

سم زدایی بدن با سولفات منیزیم
۲ ساعت قبل از خواب:

یک لیوان دیگه، که به احتمال زیاد قار و قور‌ها بیشتر و اگر چیزی هست تخلیه می‌شه. موقع خواب: درست کردن معجون: سه چهارمِ لیوان آبمیوه (گریپ فروت یا لیمو+ پرتقال)+ نصف لیوان روغن زیتون که اگر می‌خواین قوی‌تر بشه سه چهارم هم می‌تونید بریزید. رخت خواب را درست کنید چون باید بعد از خوردن آن سریع دراز بکشید آن هم طوری که سر و سینه تا حدودی بالا‌تر از شکم قرار گیرند کنار تخت خواب بایستید (ننشینید بایستید) و معجون رو هم زده تقریبا ۱۵ بار و مستقیم همه رو ببلعید (زیاد نباید طول بکشه چون اثر یک دفعه بودنش از بین می‌ره و صفرا‌ها یک دفعه نمی‌زنن بیرون و به سنگ‌ها نیروی کمتری برای تخلیه وارد می‌شه)

توجه داشته باشید

به نظرم بهتره که قبل از خوردن، هم‌زده بشه چون روغن، باز هم بعد از مدتی یک مقداریش میاد بالا و باید دوباره هم‌زده بشه. و بلافاصله دراز بکشید به طوری که سرو سینه بالا‌تر از روده‌ها باشند تا سنگ‌ها راحت‌تر از بالا به پایین بریزند و برنگردند اگر نمی‌تونید، طرف راست بخوابید و زانو‌ها را جمع کنید (زانو‌ها به سمت سر) کاملا دراز بکشید و برای حداقل بیست دقیقه حرکت نکنید صحبت هم نکنید (مستحبات هست به نظرم) آگاهی رو به کبد معطوف کنید (معطوف کردن آگاهی به یک اندام باعث ریلکس شدن اون می‌شه) ممکنه که نصف شب بخواین تخلیه کنید ممکن هم هست صبح ولی اگر حالت تهوع و بیحالی داشتین طبیعیه و برطرف می‌شه.

روز بعد:

هر موقع که بلند شدین البته نه قبل از ۶، سومین لیوان (سولفات منیزیم) رو بخورید و بدن رو در حالت ایستاده (نا‌خوابیده) نگه دارید. دو ساعت بعد یک لیوان دیگه من خودم بعد از صبح فقط یک لیوان می‌خوردم و به نظرم کافی بود رژِیم غذایی رو با آب‌میوه و میوه و سپس با غذای سبک شروع کنید (مستحبات) روده‌ها قبل و بعد باید تخلیه بشن، قبلش برای اینه که فشار نیاره تا مجرا کاملا باز و بهتر تخلیه شه، و بعدش بخاطر اینکه سنگی توی روده‌ها باقی نمونه که اگر بمونه ممکنه درد بکنه و بعد اگر بازهم بمونه ممکنه عفونت بکنه که خیلی بعیده باید تخلیه کامل رو انجام داد چون سنگ‌هایی که می‌خواهند تخلیه شوند جابه جا می‌شوند و رو میان و سبب درد و مشکل می‌شوند هر تخلیه رو برای اینکه فشار نیاد می‌تونیم هر دو روز یا سه روز یک بار انجام بدیم خود ِ

سم زدایی بدن با سولفات منیزیم
تاثیر ابمیوه ها

آبِ میوه هم باعث باز شدن مجرای صفرا می‌شه، مخصوصا لیمو که از آهکی شدن و بودن جلوگیری می‌کنه و برای کبد و کلیه و… خوبه در صورتی که فرد خیلی مشکل داشته باشه می‌تونه حوله گرم بزاره روی کبدش خوبه که قبلش حموم گرفته بشه تا مجرا‌ها باز بشه در روزی که این کار رو انجام می‌دین بهتره که غذا سبک خورده بشه هر چند که سولفات منیزیم تخلیه می‌کنه و خیلی بعیده مشکلی پیش بیاد در صورتی که فکر کردید که بعد از تخلیه کامل سنگی مانده می‌توانید روغن کرچک برای تخلیه روده‌ها استفاده کنید سنگ‌ها بسته به نوعشون و قدیمی بودنشون می‌تونن، سبز، زرد سیاه باشن یا اهکی شده باشن.

کبد سالم 

صفرا سالم خون سالم، در کل خیلی آسون و راحتِ و اصلا هم ناراحتی‌ای نداره فقط ممکنه که موقع دفع کمی بخواد که زور بزنید. روز اول و دوم صد‌ها و صد‌ها سنگ خیلی ریز بیرون میاد و بعد‌تر با مقدار خیلی کمتر اما بازهم زیاد‌تر از انتظار درشت، درشت که در کل بعد از هفت بار تخلیه کامل شد ولی باید یک یا دوبار دیگه هم انجام بشه تا مطمئن بشیم که ۹۹% تخلیه شده.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

72 + = 74