خوردن میگو در دوران بارداری، امکان دارد

علت اینکه عنوان این مقاله را خوردن میگو در سه ماهه اول بارداری انتخاب کردیم این است که بیشتر زنان باردار در این دوران به مصرف میگو تمایل بیشتری نشان می دهند. در واقع می توانید تا پایان دوران بارداری ، میگو مصرف کنید.
بارداری ، دورانی است که میل به خوردن برخی غذاها افزایش پیدا می کند. بسیاری از زنان در دوران بارداری، به خوردن غذاهای دریایی ویار پیدا می کنند. شاید بخواهید بدانید که آیا می توانید در دوران بارداری غذاهای دریایی مصرف کنید. یکی از این غذاهای دریایی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، میگو است.
آیا می توانیم در طول بارداری میگو بخوریم؟
بله، در طول بارداری می توانید میگو بخورید، چون سطح جیوه آن کم است. با این وجود، باید مصرف آن را به ۳۴۰ گرم در هفته محدود کنید و همچنین مطمئن باشید که کاملا پخته شده باشد.
مزیت های سالم خوردن میگو در دوران بارداری 
میگو دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی می باشد و حتما باید در دوران بارداری از آن مصرف کنید.
۱٫غنی از اسیدهای چرب امگا ۳
میگو به عنوان دومین منبع مهم اسیدهای چرب امگا ۳ شناخته شده است. اسیدهای چرب امگا ۳ برای رشد جنین بسیار ضروری می باشد ، چون به رشد مغز، سیستم عصبی و رشد چشم های جنین کمک فراوانی می کند.
یک بررسی نشان داد که زنانی که در طول بارداری ، غذاهای دریایی مصرف می کرده اند، مهارت های شناختی بهتری داشته اند و رشد سیستم عصبی آنها بهتر بوده است. چون بدن ما نمی تواند اسیدهای چرب امگا ۳ را تولید کند، باید آن را از منابعی مانند میگو دریافت کنیم.
۲٫غنی از اسید آمینو ها و پروتئین ها 
تقریبا ۷۵ درصد از میگو را آب تشکیل می دهد. بقیه ۲۵ درصد آن را پروتئین تشکیل می دهد. هر ۱۰۰ گرم میگوی تازه، حدود ۱۹٫۴ گرم پروتئین دارا می باشد. میگو غنی از اسید آمینوها می باشد که باید از منابع خارجی دریافت شود.
۳٫ غنی از ویتامین ها و املاح معدنی 
کلسیم، پتاسیم، سدیم و منیزیم، املاح معدنی ضروری در طول بارداری محسوب می شوند. این املاح معدنی باعث سلامت استخوان، تولید آنزیم و و حفظ تعادل مایعات می شود. هر ۱۰۰ گرم میگوی تازه حاوی ۱۰۰ میلی گرم کلسیم، ۳۰۰ میلی گرم فسفر می باشد. میگو حاوی مقدار زیادی ویتامین A، D، E، B12 و B3 می باشد.
کلسیم و فسفر نیز برای سلامتی استخوان ها و دندان ها بسیار مفید می باشند. سلنیوم نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مادر می شود.
۴٫ غنی از آهن 
هر ۱۰۰ گرم میگوی تازه حاوی ۱٫۸ میلی گرم آهن می باشد. آهن به کاهش احتمال کمخونی در طول بارداری کمک می کند و خون مورد نیاز را به جنین می رساند. همچنین باعث کاهش احتمال زایمان زودرس می شود.
۵٫ چربی کم 
میگو یک غذای دریایی با چربی کم است. با خوردن میگو در دوران بارداری نگران افزایش وزن در بارداری نباشید.
آیا می توانیم در دوران بارداری میگوی خام یا نپخته بخوریم؟
زنان باردار نباید هرگز میگوی خام یا نپخته بخورند. خوردن میگوی خام موجب عفونت لیستریا می شود. لیستریا نوعی باکتری است که در غذاهای خام یافت می شود. این عفونت ممکن است وارد رحم مادر شود و موجب سقط جنین شود.
روش صحیح پختن میگو : چگونه میگو را بپزیم
برای جلوگیری از ابتلا به عفونت ها، روش پختن میگو از اهمیت زیادی برخوردار است.
– ابتدا با آب گرم، میگو را تمیز کنید.
– اگر می خواهید آن را در یخچال نگه داری کنید، سعی کنید آن را از مواد غذایی دیگر دور نگه دارید.
– جوشاندن میگو بهترین روش پختن آن است. دمای پخت باید ۷۵ درجه سانتی گراد باشد تا همه باکتری ها از بین بروند.
– بعد از جوشاندن میگو، می توانید آن را سرخ کنید. میگوی خانگی امن تر از میگوی پخته شده در رستوران است.
– میگو را می توانید در تمام طول بارداری بخورید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here