راه های تقویت هوش جنین

فعالیت و عادات غذایی سالم در دوران بارداری مهم ترین موضوعی است که اگر در این زمینه درست عمل نکنیم عواقب بدی برای مادر و کودک خواهد داشت. ما در اینجا به این عواقب منفی کاری نداریم و سعی می کنیم راهکارهایی را پیش روی شما بگذاریم که به شما در به دنیا آوردن فرزندانی سالم و باهوش کمک می کند.
خواندن کتاب داستان
اگرچه کودک در درون رحم مادر معنی کلمات را نمی فهمد اما کارشناسان معتقدند جنین صدای مادر را در رحم به خاطر می سپارد و نکته دیگر اینکه پایه یادگیری زبان مادری در کودک، در رحم مادر شکل می گیرد.کودک در سه ماهه ی سوم صداها را کاملا می شنود و آن ها را حفظ می کند پس سعی کنید کتاب های خوبی را که دوست دارید برای کودکتان بخوانید.
قرار گرفتن در معرض آفتاب 
روزانه و بطور مرتب ۲۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید ویتامین D مورد نیاز بدن مادر را تامین می کند چرا که این ویتامین برای مادر و کودک بسیار ضروری است. ویتامین D مواد مغذی برای رشد و سلامت استخوان های کودک را فراهم می کند.فقط کرم ضد آفتاب و محافظت از پوست تان را از یاد نبرید.
نوازش کردن
اگر می خواهید رابطه عاطفی خوبی بین شما و فرزندتان برقرار شود، نوازش را از یاد نبرید.در واقع جنین از هفته بیستم در رحم و با توجه به شکل گیری سیستم عصبی، تمام حرکات شما را احساس می کند .
شاد بودن
با لحن شادتری صحبت کنید، آوازهای شاد بخوانید و موزیک های شاد گوش کنید.این شادی به کودک شما هم منتقل می شود و او را آرام می کند.
رژیم غذایی متنوع 
یک خانوم باردار می تواند از هرگروه غذایی جز مواد حاوی جیوه استفاده کند.جیوه در مواد غذایی کنسرو شده ای مثل تن ماهی و .. وجود دارد. وعده های غذایی باید به طور مرتب و از تمامی گروه های غذایی شامل پروتئین ها، ویتامین ها، غلات کامل و … باشد زیرا رشد ذهنی کودک نیازمند همه مواد غذایی است.
حفظ تعادل 
زمانیکه باردار می شوید اگرچه باید به ندای بدنتان گوش کنید و به آن عمل کنید ولی حواستان باشد که ورزش و حفظ وزن متعادل را فراموش نکنید.
حفظ آرامش 
به محض اینکه باردار شدید باید اضطراب را از خانه تان بیرون کنید و کسانی را که موجب نگرانی و عصبانی شدن شما می شوند موقتا از خودتان دور کنید.کودک دقیقا احساسی را که دارید می فهمد و حتی بوجود آمدن کوچکترین مشکل می تواند بر هر دو شما تاثیر گذار باشد.صبور بودن بهترین گزینه در این زمینه است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 59 = 67