بزرگ کردن سینه با ورزش

بزرگ کردن سینه با ورزش

همه ی خانم ها دوست دارند سینه هایی زیبا و خوش ترکیب داشته باشند و شاید هم شنیده باشید سایز سینه خانم ها با ورزش افزایش می یابد!

خانم ها، خوب است بدانید که سینه های شما از چربی و بافت های چربی دار تشکیل شده است،شکل ویژه پستان ها و جایگاه مخصوصشان از طریق رباط های خاصی که بافت پستان ها را در بر گرفته و آن ها را حفاظت می کنند تعیین می شود. این رشته ها که به «رباط های کوپر» معروفند در دوره حاملگی و نیز کهولت شل و یا کشیده می شوند و موجبات آویزان شدن آن ها را فراهم می آورند.

هورمون های جنسی در رشد و تکامل پستان ها در دوره بلوغ و تولید شیر از اهمیت بسزایی برخوردارند. استروژن در رشد و نمو غدد و مجاری پستان نقش داشته و پروژسترون محرک اصلی تغییر و تکامل سلول های سازنده شیر می باشد. از این رو سایز آن ها بستگی به میزان چربی دارد که در آن ذخیره می کنید که آن هم به نوبه خود بستگی به ژنتیک، وزن، سلامتی و سن شما دارد. ماهیچه هایی که در زیر سینه ها قرار گرفته اند، ماهیچه های سینه ای نامیده می شوند که برجستگی سینه ی شما از آن هااست.

exercise-with-your-breasts

علل کوچکی سینه خانم ها :

۱-علل هورمونی:

الف: هورمون های فولیکولین-لوتئین:( که هر دو از هورمون های تخمدان هستند ) و در صورت کمبود آن ها فقط با تجویز متخصص زنان باید استعمال شوند.

ب: کم کاری تیرویید و هیپوفیز :نیز عامل بسیار نیرومندی محسوب می گردد. در کل کمبود هورمون های تخمدان و هیپوفیز مولد کوچکی پستان هااست.

۲- لاغری مفرط:

افراد لاغر کلا بافت چربی در بدنشان کم است و همچنین هورمون های جنسی در بدنشان کمتر از افراد عادی است که این امر باعث کوچک بودن پستان می گردد.

۳ – رژیم لاغری و سوء تغذیه :

مخصوصا” در خانم های چاقی که بدون برنامه علمی بطور ناگهانی شروع به کم کردن وزن می کنند چربی های بدن کاهش می یابد و چون پستان نیز مقدار زیادی بافت چربی دارد کوچک می گردد و همچنین چروکیده و افتاده می شود. در این افراد چون کوچکی پستان بدنبال رژیم غذایی بوده است بنابراین با توقف رژیم غذایی و برگشت به حالت عادی واستفاده از رژیم پر پروتیین مشکل فرد برطرف خواهد شد. البته ممکن است کمی افتادگی در پستان ها باقی بماند.

۴- ژنتیک:

این مورد شایع ترین علت کوچکی پستان ها در خانم ها می باشد. و معمولا” به کرم ها و قرض های گیاهی پاسخ مناسبی نخواهد داد و این مواد به هیچ عنوان باعث رشد پستان نمی گردند.

اگر می خواهید بدانید که می توانید سایز سینه تان را تغییر دهید یا نه، باید به شما بگویم که خیر، نمی توانید (مگر با عمل جراحی)، اما می توانید با کار کردن روی عضلات سینه، آن ها را بزرگتر، سفت تر و خوش ترکیب تر کنید. برای بزرگ کردن سینه چند حرکت ورزشی برای شما آماده کرده ایم که می توانید آن ها را در خانه هم انجام دهید که هیچ خرجی هم برایتان نخواهد داشت و طی ۶ تا ۸ هفته سینه هایتان را به شکل دلخواه درخواهد آورد. این تمرینات را می توانید در ۱ تا ۳ ستِ ۸ تا ۱۵ تکرار، ۲ یا ۳ بار در هفته انجام دهید.

نکته: هنگام انجام ورزش های مخصوص بزرگ کردن سینه نیز باید مثل سایر ورزش ها لباس ورزشی پوشید و حرکات را روی یک سطح صاف و راحت انجام داد. این حرکات اگر بدون توجه انجام شوند ممکن است باعث فشار و درد عضلات شود، پس اگر مشکل جسمانی دارید، حتماً قبل از شروع با پزشک خود مشورت کنید. دقت کنید که حین انجام تمرینات به خود فشار نیاورید و اگر احساس ناراحتی کردید، حرکت را متوقف کنید.

نکته: توصیه ما به شما این است که در کنار تمرینات ارائه شده،تمرینات ویژه تقویت عضلات بالا تنه را نیز انجام دهید، خصوصا” عضلات پشت و کمر بند شانه ای، همچنین باید توجه داشته باشید چنانچه عضلات شکم توانائی داشته باشید، به نحوی کم شکم صاف و یک دست باشد، باعث می شود با انجام این تمرینات سینه های شما بیشتر نمایان شود.

آیا بزرگ کردن سینه زنان با استفاده از تمرینات ورزشی ممکن است؟

اغلب دختران در این تفکر هستند که با بزرگ کردن سینه و فرم داشتن آن، جذاب تر به نظر می رسند. البته ما در این نوشته نمی خواهیم درباره درستی یا نادرستی این‌گونه فکر کردن بحث کنیم. شاید واقعا کسانی وجود دارند که اندازه سینه های آنان کوچک بوده و رشد کافی را نداشته است و درصدد این هستند تا بتوانند بوسیله راه های مختلف از جمله استفاده از سوتین های اسفنجی این نقص بدنی خود را بپوشانند و با بزرگ شدن سینه خود اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. البته این راه مناسبی به نظر نمی رسد.

با کمی ممارست در ورزش و انجام تمرین های زیر می توانید به خواسته ی خود که بزرگ کردن سینه و داشتن سینه هایی خوش فرم است برسید. همه ی چیزی که به آن نیاز دارید، دو دمبل سبک (۱٫۵ تا ۳ کیلو کافی است) و یک توپ بدن سازی (اگر توپ نداشتید، یک صندلی یا یک تشک) است.

هر حرکت را دو تا سه مرتبه و در هر مرتبه ۱۲ بار تکرار کنید. کل تمرین را هفته ای سه یا چهار بار انجام دهید.

پانچ ضربدری با دمبل: دمبل ها را در دو دست بگیرید،‌ یک پا را جلوتر از دیگری قرار دهید طوری که انگشتان پا به سمت جلو قرار داشته باشند. هر دو زانو را خم کنید. درحالی که آرنج ها را کمی خم کرده اید، دستان را به طرفین باز کنید طوری که کف دستان به سمت جلو و دمبل ها کمی بالاتر از ارتفاع شانه ها قرار داشته باشند. مشت دست راست را به سمت جلو و کمی چپ پرتاب کنید طوری که در امتداد مرکز قفسه سینه قرار گیرد و همزمان، کف دست را به سمت پایین قرار دهید. مشت راست را به حالت اول بازگردانید و این بار مشت چپ را به سمت جلو و راست پرتاب کنید و مشت چپ را به حالت اول بازگردانید.exercise-with-your-breasts

پرس سینه با دمبل همراه با خم کردن کمر: دمبل ها را در دو دست بگیرید، روی زمین یا یک توپ بدنسازی دراز بکشید و پا را تا حدی جلو ببرید که توپ در زیر گردن قرار گیرد. زانوها باید در زاویه نود درجه قرار گیرند و باسن باید در امتداد زانوها قرار داشته باشد. در این حالت، دست ها را به طرفین باز و آرنج ها را خم کنید و دست ها را تا جایی پایین بیاورید که دمبل ها در امتداد سینه قرار گیرند و کف دست به سمت جلو باشد. دست ها را صاف کنید طوری که دمبل ها در کنار هم قرار گیرند، کمر خود را خم کنید تا جایی که دستان شما به دیوار پشت سر شما برخورد کند. سپس، دست ها را به سمت جلو بیاورید و در حالی که دستان را باز می کنید، آرنج ها را خم کنید تا دمبل ها در موقعیّت اولیه قرار گیرند.exercise-with-your-breasts

شنا همراه ضربات متناوب به شانه: در حالت شنای استاندارد قرار بگیرید، کف دست تان روی زمین باشد و دست هایتان را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. بدن شما باید از سر تا پاشنه ها، در یک خط راست قرار داشته باشد. (هر زمان که که فکر کردید لازم است، زانوها را روی زمین بگذارید). آرنج ها را خم کنید و تنه را کمی (یا تا جایی که تعادل شما به هم نخورد) به زمین نزدیک کنید. مکث کنید و سپس، دست ها را صاف کنید و به حالت اولیه بازگردید. سپس، دست راست را از روی زمین بردارید و به شانه چپ ضربه بزنید. دست راست را روی زمین بگذارید. سپس، دست چپ را از روی زمین بلند کنید و به شانه راست ضربه بزنید و دست چپ را روی زمین بگذارید.exercise-with-your-breasts

گردش دایره ای:‌ دمبل ها را در دو دست بگیرید و دست ها را در کنار خود قرار دهید طوری که کف دست ها به سمت جلو قرار داشته باشند. پاها به اندازه ی عرض باسن، از هم فاصله داشته باشند و آرنج ها کمی خم شده باشند؛ اکنون، دست ها را به طرفین باز کنید و آن ها را بالای سر خود ببرید. دست ها را به طرفین باز کنید و به حالت اولیه باز گردانید.exercise-with-your-breasts

پرس سینه ی متناوب: دمبل ها را در دو دست بگیرید، روی زمین یا یک توپ بدنسازی دراز بکشید و پا را تا حدی جلو ببرید که توپ در زیر گردن قرار گیرد. زانوها باید در زاویه نود درجه قرار گیرند و باسن باید در امتداد زانوها قرار داشته باشد. در این حالت، دست ها را به طرفین باز و آرنج ها را ۹۰ درجه خم کنید و دست ها را تا جایی پایین بیاورید که دمبل ها در امتداد سینه قرار گیرند و کف دست به سمت جلو قرار داشته باشد. در این حالت، آرنج راست را باز کنید و دمبل راست را به سمت بالا و سقف بگیرید و همزمان کف دست را به سمت بدن بچرخانید. دست را به حالت اولیه بازگردانید و این حرکت را با دست دیگر تکرار کنید.

پلانک رونده: در حالت پلانک قرار بگیرید، کف دست ها روی زمین باشند، کمر پایین تر از شانه قرار داشته باشد و بدن، از سر تا پاشنه ی پا، در یک خط راست قرار داشته باشد. پاها به اندازه ی عرض شانه از هم فاصله داشته باشند. دست راست و پای چپ را بلند کنید و هر دو را یک قدم به سمت راست، روی زمین بگذارید. سپس، دست چپ و پای راست را بلند کنید و یک قدم به سمت راست بردارید. جهت را عوض کنید: دست راست و پای چپ را بلند کنید و هر دو را یک قدم به سمت چپ، روی زمین بگذارید. سپس، دست چپ و پای راست را بلند کنید و یک قدم به سمت چپ بردارید. این یک چرخش نیست. فقط به یاد داشته باشید که دست و پای مخالف را در یک جهت حرکت دهید.exercise-with-your-breasts

پروانه: دمبل ها را در دو دست بگیرید، روی زمین دراز بکشید یا پشت به یک توپ بدنسازی، بنشینید و به عقب خم شوید. هر دو زانو را خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. دست ها را به طرفین باز کنید در حالی که آرنج ها کمی خم شده اند و کف دستان به سمت بالا قرار دارند. در این حالت، وزنه ها را به سمت بالا و روبروی سینه بیاورید و دست ها را در کنار هم قرار دهید. با حفظ تعادل، دست ها را باز کنید و به حالت اولیه بازگردانید.exercise-with-your-breasts

پایین آمدن از روی صندلی: روی یک صندلی بنشینید و دست های خود را روی کناره های آن قرار دهید و انگشتان دست را به سمت پا قرار دهید. وزن خود را روی دست ها بیندازید و پای خود را تا جایی جلو ببرید که باسن به لبه ی جلویی صندلی برسد. این موقعیت شروع است. آرنج ها را ۹۰ درجه خم کنید و باسن را به سمت زمین، پایین بیاورید تا زمانی که آرنج ها در امتداد شانه ها قرار گیرند. به کف دستان فشار بیاورید تا بدن را به موقعیت شروع بازگردانید.exercise-with-your-breasts

کشش در حالت پلانک: در حالت پلانک قرار بگیرید، کف دست ها روی زمین قرار داشته باشند، کمر پایین تر از شانه باشد و بدن، از سر تا پاشنه ی پا، در یک خط راست قرار داشته باشد. دست راست را بلند کنید و جلوی خود قرار دهید. دست را روی زمین بگذارید و دست چپ را بلند کنید. دست چپ را صاف کنید و جلوی خود قرار دهید و سپس، روی زمین قرار دهید.exercise-with-your-breasts

گردش شانه ها: روی شکم دراز بکشید و دست ها را باز کنید و جلوی خود قرار دهید طوری که انگشتان باز و کف دست رو به زمین قرار داشته باشد. تیغه های شانه را به هم نزدیک کنید، آرنج ها را به عقب بیاورید و به هم نزدیک کنید و قفسه ی سینه را از زمین جدا کنید. با حفظ تعادل، به حالت اولیه بازگردید.

exercise-with-your-breasts
 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here