خوراکی هایی که بدن را به زایمان طبیعی سریع وادار میکند

آیا شما به خوبی ماه ها را پشت سر گذاشته و به موعد مقرر زایمان خود نزدیک می شوید؟ آیا نوزاد شما واقعا برای ورود به این جهان عجله دارد؟ وارد کردن نیروهایی کمکی بیشتر به رحم مادر می تواند باعث تجربه زایمان طبیعی سریع تری در مادر باردار شود، به ویژه برای مادرانی که اولین بار است مادر شدن را تجربه می کنند. در این مادران، در مواردی که نوزادشان آماده تولد باشد، پزشک یا مامای معالج از نیروی اضافی برای تسریع روند زایمان طبیعی استفاده خواهد کرد.

در این مقاله، شما را راهنمایی خواهیم کرد، تا از همه نکات و مواد غذایی که می تواند سبب القا سریع روند زایمان طبیعی در مادر باردار شود، آگاه شوید.

آیا مصرف غذاهایی برای القای زایمان طبیعی، برای مادر و فرزندش بی خطر است؟
به خاطر داشته باشید که همواره بهتر است نظر پزشک معالج خود را مانند ماه های گذشته، در هنگام نزدیک شدن به موعد مقرر زایمان هم در همه موارد جویا شوید، مخصوصا اگر می خواهید کاری را برای اولین بار در دوران بارداری، به طور خودسرانه انجام دهید. فراموش نکنید که تلاش برای به کارگیری تکنیک های مختلف القا روند زایمان طبیعی، بدون توصیه های مناسب پزشکی می تواند کار بسیار خطرناکی هم برای سلامتی خودتان و هم فرزندتان باشد.
با این حال، اگر شما به عنوان یک مادر باردار، خودتان برای تولد نوزاد تصمیم گیری می کنید، و یا با حمایت یک مامای سنتی می خواهید فرزندتان را در خانه به دنیا بیاورید، می توانید از مصرف غذاهای خاص برای القای روند زایمان طبیعی و راحت استفاده کنید.

مصرف کدام غذاها می تواند مادر باردار را وادار به زایمان طبیعی و راحت کند؟
تا به امروز، تحقیقات علمی هیچ ماده غذاهایی را تایید نکرده اند که برای القای زایمان طبیعی در مادران باردار موثر باشد. به همین دلیل است که به مادران باردار توصیه می شود تا حتما نظر پزشک معالج خود را قبل از استفاده از هر گونه مواد غذایی جویا شوند.
برخی از مواد غذایی که تصور می شود در القا روند زایمان طبیعی موثر باشند، در ادامه این مقاله بیان شده است. این مواد غذایی عبارتند از:

۱٫ شیرین بیان سیاه محرک انقباضات رحمی برای زایمان طبیعی :
همان طور که می دانید شیرین بیان سیاه به طور کلی برای جلوگیری از سوزش سر دل و برای از بین بردن شرایط ناجور معده مورد استفاده قرار می گیرد. شیرین بیان به عنوان ماده ای شناخته شده است که حاوی glycyrrhizin می باشد و تمایل بدن فرد باردار را به ترشح استروژن بیشتر تشویق نموده و بر ضد استروژن اثر خواهد کرد که به نوبه خود می تواند باعث تحریک انقباضات رحمی هم در مادران باردار شود. به همین دلیل است که مصرف شیرین بیان سیاه ممکن است روند زایمان طبیعی در مادر باردار را جلو بیاندازد . با این حال، مصرف آن در مقادیر زیاد هم برای هرکسی خطرناک است. به همین دلیل، بهتر است نظر پزشک معالج خود را قبل از امید بستن به اثرات آن بپرسید.

۲٫ آناناس نرم کننده دهانه رحم برای تسریع زایمان طبیعی :
آناناس میوه ای گرمسیری است و به عنوان ماده ای شناخته شده است که توانایی زیادی برای نرم کردن دهانه رحم در مادران باردار دارد. در نتیجه، مصرف آناناس باعث تحریک بیشتر انقباضات عضلات رحمی مادر به منظور القای روند زایمان طبیعی خواهد شد. اگر شما به عنوان یک مادر باردار از آناناس برای القای روند زایمان طبیعی خودتان استفاده می کنید، بهتر است آن را به فرم تازه مصرف نمایید، چون مصرف آناناس کمپوت شده و فرآیندهای دیگر آن در دوران بارداری، می تواند باعث کاهش محتوای آنزیم بروملین شود که مسئولیت تحریک انقباضات رحمی را بر عهده دارد.

۳٫ مواد غذایی تند و القای زایمان طبیعی :
همان طور که می دانید استفاده از مواد غذایی مکزیکی که با ادویه های تند درست شده اند و بسیاری از غذاهای ادویه دار تند دیگر به القای روند زایمان طبیعی در مادران باردار کمک می کند. با این حال، هیچ شواهد علمی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد. مطالعه مقاله ای که در مجله «تولد» منتشر شده است، نشان می دهد که حدود ۹/۱۰ درصد از زنان باردار با مصرف مواد غذایی تند در دوران باردار، به منظور القای روند زایمان طبیعی خود موفق بوده اند.

۴٫ روغن کرچک و تسریع زایمان طبیعی :
بسیاری از ماماها و پزشکان معتقدند که استفاده از روغن کرچک برای القای روند زایمان طبیعی موثر است. با این حال، توصیه می شود که شما به عنوان یک مادر باردار از این ماده برای القاء روند طبیعی زایمان خود، قبل از رسیدن به موعد مقرر استفاده نکند، چون در برخی موارد استفاده از روغن کرچک می تواند سبب کم آبی بدن و شل شدن مدفوع شود و حتی ممکن است در مورد القای روند زایمان طبیعی کاری از پیش نبرد.

۵٫ بادمجان پارمسان :
اعتقاد بر این است که بادمجان پارمسان یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث وقوع زایمان طبیعی در مادران باردار می شود. با این حال، تاکنون هیچ توضیحی معتبر علمی و یا تئوری برای حمایت از چگونگی عملکرد آن وجود ندارد. اما ادویه هایی که بخشی از مواد اولیه برای تهیه این ماده غذایی هستند به خصوص ریحان و پونه کوهی، منجر به انقباضات رحمی بیشتر در مادر ان حامله شده و روند زایمان طبیعی سریع تری را به ارمغان خواهند آورد.

۶٫ چای برگ تمشک قرمز کاهش دهدنه زمان زایمان طبیعی:
در حالی که مکانیسم دقیقی از به کار بردن چای برگ تمشک قرمز ، برای القاء روند زایمان طبیعی دیده نشده است، اما مطالعات نشان داده است که مصرف این چای می تواند زمان زایمان طبیعی را در مادران حامله فراتر از حد تصور کاهش دهد. اعتقاد بر این است که مصرف این چای کمک می کند تا تحریک انقباضات رحمی و تن این انقباضات در بدن مادر افزایش بیشتری یابد.

اما به یاد داشته باشید که به منظور کاهش هر گونه خطرات بهداشتی بالقوه در خود و فرزندتان، بهترین کار این است قبل از مصرف هر نوع ماده غذایی برای القاء روند زایمان طبیعی خود، حتما با پزشک معالجتان مشاوره کنید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here