گلوکز ، دکستروز یا قند انگور

گلوکز ، دکستروز یا قند انگور ، همه نام هایی برای مواد قندی هستند که در انگور و بقیه میوه های شیرین وجود دارند . در پیاز حدود ۲% و گوجه فرنگی تقریبا ۱۵ گلوکز وجود دارد . اما عسل که غنی ترین منبع مواد قندی است حدود ۳۱% قند دارد . در این مقاله درباره گلوکز و اهمییت گلوکز صحبت می کنیم و منابع گلوکز را معرفی می کنیم در ادامه نیز اطلاعاتی درباره شاخص گلوکز و دسته بندی مواد غذایی بر اساس شاخص گلوکز در اختیار شما قرار می دهیم.

گلوکز چیست؟

گلوکز ، یکی از قندهای مونوساکارید (تک قندی) است که به نامهای D- گلوکز ، D- گلوکوپیرانوز ، قند انگور ( grape Suger )، قند ذرت ( Corn Suger )،دکستروز و سرلوز (Cerelose) نیز نامیده می‌شود. دارای فرمول عمومی C6H12O6 است و با داشتن عاملOH بخوبی در آب محلول است. واکنشاکسیداسیون آن در سیستم حیاتی جانوران اتفاق می‌افتد و به همراه تولید آب و CO2 مقدار زیادی انرژی پدید می‌آورد.

گلوکز ، دکستروز یا قند انگور ، همه نام هایی برای مواد قندی هستند که در انگور و بقیه میوه های شیرین وجود دارند . در پیاز حدود ۲% و گوجه فرنگی تقریبا ۱۵ گلوکز وجود دارد . اما عسل که غنی ترین منبع مواد قندی است حدود ۳۱% قند دارد .

قند نقش اصلی در متابولسیم گیاهان و حیوانات دارد و اصلی ترین تولید فتوسنتز در گیاهان است . در حیوانات این قند هنگام هضم نشاسته و دیگر کربوهیدرات تولید می شود و جزئی از ترکیب عادی خون حیوانات زنده است . در خون انسان ها حدود ۸۰ تا ۱۲۰ میلی گرم در هر صد سی سی خون ، قند وجود دارد و تنها قندی است که نقش معنی دار در متابولیسم بدن انسان بازی می کند .

اطلاعات بیشتر درباره گلوکز 

گلوکز ماده ای است سفید و جامد ، مانند تمام قندها از نظر طعم شیرین است ، ولی کم شیرین تر از سوکروز . نام جانشین آن دکستروز از لغت لاتین دکسترا یعنی راست گرفته شده است . اگر یک تیغه نوری دارای دو قطب را از محلول ان رد کنیم سطح قطبی آن به طرف راست چرخش خواهد نمود. – علتی وجود ندارد که ماهیت نور دارای قطبین را تحقیق کنیم – فقط کافی خواهد نمود – علتی وجود ندارد که ماهیت نور دارای قطبین را تحقیق کنیم – فقط کافی خواهد بود که آن را نوری به نظر آوریم که ارتعاش امواج آن همه در یک سطح و سطح قطبی خوانده می شود .

موادی مانند گلوکز سطح قطبی نور قطب دار را بدین طریق بر می گردانند و انها را قادر به چرخاندن سطح نور به راست ویا چپ می کنند . اثر توان چرخاندن نور را توسط گلوکز ، دکسترو رتاتوری یا راست چرخان می نامند . به گزارش آسان طب  اثر مواد فعال چرخاندن نور بر نور قطبی نتیجه فاصله دقیق چیده شدن گروه های اتم در مولکول است .

پنج اتم کربن ویک اتم اکسیژن در یک مولکول گلوکز  با هم جمع می شوند و تشکیل یک حلقه ی شش گوش شش شماره را می دهند . d گلوکز در دو شکل هم اندازه وجود دارند که با هم خیلی کم تفاوت دارند . به گزارش آسان طب در حالت عادی Dگلوکز در دو شکل هم اندازه وجود دارد که هم خیلی کم تفاوت دارند . در حالت عادی Dگلوکز یک ایزومر الفا است .

اهمییت گلوکز 

وقتی صحبت از قند خون می کنیم، منظورمان قندی به نام «گلوکز» است. اما چرا این قند تا این حد اهمیت دارد و تنظیم آن به میزان دقیق، نقش حیاتی در سلامت و طول عمرمان ایفا می کند؟

بدن ما انرژی مورد نیازش را از مواد غذایی خورده شده تامین می کند. اما چلوکبابی که میل کرده اید، مستقیما تبدیل به انرژی نمی شود. ابتدا دستگاه گوارش غذا را به اجزای کوچک ترش خرد می کند که یکی از مهمترین آنها قندی به نام گلوکز است.

فرمول شیمایی گلوکز C6H12O6 است و تصویر مولکلول آن را در بالا ملاحظه می کنید. اما این قند نسبتا ساده یک منبع انرژی مهم برای سلول های بدن مان به حساب می آید و در واقع منبع انرژی اصلی بسیاری از سلول های بدن انسان است.

جالب است بدانید که برخی سلول های بدن انسان بسیار سخت گیر هستند و فقط از گلوگز به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند. برای مثال مغز انسان و گلبول های قرمز خون تنها از گلوکز به عنوان انرژی استفاده می کنند.

بنابراین هنگامی که فکر می کنید، مغز شما از کلوگز همانند بنزین به عنوان سوخت استفاده می کند و جالب تر اینکه مغز انسان بسیار پرمصرف است.

برخلاف باک اتومبیل شما که ظرفیت مناسبی جهت نگهداری بنزین دارد، سلول های مغزی قادر به ذخیره سازی کلوگز نیستند. بنابراین آنها به جریان خون بدن برای تحویل منظم این قند مهم وابسته اند.

حالا احتمالا متوجه شدید که چرا تنظیم میزان قند خون به صورت لحظه ای اهمیت حیاتی دارد. اگر قند موجود در خون از سطح معینی افت کند، با کمبود فوری سوخت در برخی سیستم های حیاتی بدن مانند مغز مواجه می شویم.

اتومبیل با اتمام بنزین خاموش می شود. کاهش سطح گلوکز خون اتفاق نسبتا مشابهی هم برای مغز به همراه دارد. یعنی ابتدا کاهش هوشیاری و سپس کما رخ می دهد و در ادامه اگر قند خون بالا نرود، باید منتظر رویدادهای بدتری هم بود.

غذای هضم شده در دستگاه گوارش تولید مقدار زیادی گلوکز می کند که توسط جریان خون به تمام نقاط بدن برده می شود. اما گلوکز اضافه در جریان خون مشکلات متعددی ایجاد می کند. از تاری دید گرفته تا ایجاد پلاک هایی در رگ های خونی که خودشان سبب سکته می شوند.

به همین خاطر بدن مقادیر اضافه این قند را به سرعت از جریان خون خارج کرده و آنها را تبدیل به قندی دیگر تحت عنوان «گلیکوژن» می کند.

گلیکوژن به کبد و عضلات برده شده و آنجا ذخیره می شود تا در زمان هایی که مشغول غذا خوردن نیستید، به تدریج تجزیه شده، مجددا به کلوگز تبدیل شود و وارد جریان خون گردد. در واقع کبد مانند انبار ذخیره سازی انرژی در بدن عمل می کند.

اما چه چیزی گلوکزهای اضافه جریان خون را به گلیکوژن تبدیل می کند؟ «انسولین». این ماده توسط پانکراس ترشح می شود و مدتی پس از صرف غذا کار تبدیل گلوکز اضافه را گلیکوژن و ذخیره سازی اش را انجام می دهد.

 

منابع گلوکزglucose-dextrose-or-grape-juice

گلوکز که در طبیعت به حالت آزاد و یا در ترکیب یافت می‌شود، نه تنها متداولترین قند است، بلکه فراوان‌ترین ترکیب شیمیایی طبیعت نیز محسوب می‌شود. گلوکز در حالت آزاد در اکثر گیاهان عالی‌تر ملاحظه می‌گردد. این قند ، همراه با D- فروکتوز در غلظتهای قابل ملاحظه در انگور ، انجیر و سایر میوه‌های شیرین و در عسل وجود دارد. همچنین در غلظتهای کمتر ، می‌توان آن را در خون و در لنف ملاحظه نمود.

سلولز ، نشاسته و گلیکوژن ، تماما از واحدهای گلوکز تشکیل شده‌اند. همچنین گلوکز بزرگترین جزء ساختمانی بسیاری از الیگوساریدها بویژه ساکاروز و بسیاری از گلیکوزیدها را تشکیل می‌دهد. این قند را می‌توان بروش تجارتی از هیدرولیز نشاسته ذرت به توسط یک اسید معدنی رقیق تهیه کرد. گلوکز تجاری حاصله ، در حد زیادی در کارخانجات شیرینی و مربا و الکل و کمپوت سازی مورد استفاده واقع می‌شود. 

این قند ، همراه با D- فروکتوز در غلظتهای قابل ملاحظه در انگور ، انجیر و سایر میوه‌های شیرین و در عسلوجود دارد. همچنین در غلظتهای کمتر ، می‌توان آن را در خون و در لنف ملاحظه نمود. …

میگو

میگو حاوی مقدار زیادی گلوکزآمین است و گلوکزآمین ماده‌ای مناسب برای کاهش التهاب مفاصل می‌باشد. در ضمن میگو مقدار زیادی سلنیوم داشته و چربی اندکی دارد.

بادامglucose-dextrose-or-grape-juice

اگر واقعاً درصدد یافتن راهی برای افزایش سلامت مفاصل‌تان هستید، بهتر است حتماً بادام مصرف کنید. بادام نیز حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است، (همانند سالمون) و از سوی دیگر منبع غنی ویتامین E و منگنز نیز می‌باشد. دریافت بیشتر منگنز در رژیم غذایی به افزایش تولید گلوکزآمین در بدن منجر می‌شود. شما حتی می‌توانید برای بهره بردن از خواص بادام زمینی و بادام، کره بادام‌زمینی و کره بادام را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید.

غذاهای با شاخص گلوکز مناسب و کمتر از ۶۰

بادام زمینی
نخود سفید
دانه سویا
بادام هندی نمکی
لوبیا قرمز پخته
برنج قهوه‌ای
کینوا
نان تست جو (سبوسدار)
کیک اسفنجی وانیلی
اسپاگتی پخته

 

شاخص گلایسمیglucose-dextrose-or-grape-juice

تغییرات قند خون پس از خوردن غذاهای حاوی کربوهیدرات متفاوت است. این تفاوت بر اساس شاخصی به نام نمایه (شاخص) گلایسمی (GI) مشخص می‌شود. این شاخص که در تنظیم رژیم غذایی بیماران دیابتی جهت کنترل سطح قند خون کاربرد دارد، نشان می‌دهد که یک غذای استاندارد (گلوکز یا نان سفید) تا چه اندازه گلوکز خون را افزایش می‌دهد. ایندکس گلایسمیک در حقیقت درجه بندی مواد غذایی دارای کربوهیدرات بر اساس میزان تأثیرشان بر روی قند خون در فاصله زمانی کوتاهی پس از غذا خوردن است. هرچه سرعت تبدیل کربوهیدرات (در یک ماده غذایی) به گلوکز در خون سریع‌تر صورت گیرد، شاخص قند ماده غذایی بالاتر بوده و برعکس هرچه سرعت تبدیل کندتر، آرام‌تر و به تدریج صورت گیرد، آن ماده غذایی سالم‌تر بوده و کمتر ترشح انسولین را تحریک کرده، در نتیجه امکان ابتلای انسان به دیابت کمتر خواهد شد و از طرفی انرژی مورد نیاز انسان به تدریج تأمین شده و فرد کمتر احساس گرسنگی پیدا می‌کند، بنابراین مصرف مواد غذایی با شاخص قند پایین انسولین را کمتر تحریک کرده، طول عمر را بیشتر می‌کند و امکان افزایش وزن یا ابتلا به بیماری، کمتر خواهد بود.

نمایه گلایسمی شامل یک سیستم امتیازبندی از ۱ تا ۱۰۰ است. گلوکز که سریع‌تر جذب می‌شود امتیاز ۱۰۰ را دارد. این شاخص در طی سال‌های اخیر توسط متخصصین تغذیه مورد استفاده قرار گرفته است، ولی هنوز نیاز به بررسی‌های تحقیقاتی بیشتر دارد. این نمایه اساساً برای کمک به درمان افراد دیابتی طراحی شده است؛ چرا که برای این افراد نگهداری سطوح کنترل شده قندخون‌شان بسیار اهمیت دارد. این طبقه‌بندی به افراد دیابتی کمک می‌نماید تا بتوانند میزان قند مصرفی خود را مورد ارزیابی قرار دهند. نمایه گلایسمی برای افراد غیر دیابتی و به ویژه افرادی که از رژیم‌های محدود شونده کالری استفاده می‌کنند و نیز افرادی که در نگهداری وزنشان مشکل دارند، نیز مفید است، چرا که غذاهای با نمایه گلایسمی متوسط یا پایین، به ما کمک می‌کند تا برای مدت طولانی‌تری احساس سیری داشته باشیم و نیز برای مدت طولانی‌تری سطوح قند خون را ثابت و پایدار نگه می‌دارد. در ادامه مطلب گزینشی از غذاهای با نمایه گلیسمی پایین، متوسط و بالا را معرفی می‌کنیم که یک نگاه اجمالی بر آن تعجب برانگیز خواهد بود، چرا که تمام غذاهایی که دارای فیبر بالایی می‌باشند، دارای نمایه پایین نمی‌باشند. برای مثال برنج قهوه‌ای و نان غله کامل غذاهایی با نمایه گلایسمی بالا هستند در حالی که ماست یک غذا با نمایه گلایسمی پایین است. نکته جالب آن است که برخی از غذاها بر اساس روش پختشان نمایه‌های گلایسمی مختلفی پیدا می‌کنند (برای مثال سیب زمینی‌های جوشیده شده دارای نمایه متوسط و پوره سیب‌زمینی و یا سیب‌زمینی کبابی دارای نمایه بالاتر هستند) و یا عامل موثر دیگر شامل اندازه اجزاء تشکیل دهنده غذا و حتی نوع و گونه غذا است (برای مثال برنج نوع باسماتی دارای نمایه گلایسمی کمتری از برنج معمولی سفید یا برنج قهوه‌ای است).

گروه پایین

شامل مواد غذایی با شاخص قند کمتر از ۵۵

تمام حبوبات شامل: 

عدس، سویا، لوبیا قرمز، نخودفرنگی و لوبیا پخته.

از گروه غلات: 

جو، پاستای گندم کامل، دانه کامل گندم سبوس‌دار.

از میوه‌ها: 

سیب، هلو، گیلاس، پرتقال و گلابی.

از سبزیجات: 

اسفناج، فلفل، پیاز، قارچ، سبزیجات برگ سبز، لوبیاسبز، کلم بروکلی، گل‌کلم، گوجه فرنگی، ماست و مغزها.

گروه متوسط

شامل مواد غذایی با شاخص قند ۵۵ تا ۶۹

سیب‌زمینی شیرین، سیب‌زمینی جوشانده شده، پاستای سفید، فرنی، بیسکویت‌های حاوی جو، رشته فرنگی‌ها، ذرت بوداده (پف‌فیل)، تمام نان‌های دانه کامل گندم، برنج سفید و قهوه‌ای باسماتی، انگورها، میوه کیوی، خرمای تازه، انجیر و موزهایی که هنوز کامل نرسیده باشند.

گروه بالا

شامل مواد غذایی با شاخص قند بیشتر از ۷۰

گلوکز، شکر، عسل، آناناس، کشمش‌ها، سیب‌زمینی کبابی، پوره سیب‌زمینی، هویج‌های پخته، برنج قهوه‌ای و سفید به غیر از باسماتی، نان‌های برشته گندم، نان سفید و تصفیه شده، کیک برنجی، ورقه‌های پوست گندم (چیپس گندم کامل)، ورقه‌های ذرت (چیپس ذرت)، غلات، جوی آماده، غلات پف داده شده، بیسکویت‌های گندمی و خرمای خشک.

گلوکز ، دکستروز یا قند انگور,قند خوب، قند بد!,مواد غذایی بر پایه شاخص گلوکز,منابع گلوکز,شاخص گلایسمی چیست, شاخص گلوکز,مواد غذایی حاوی گلوکز

مصرف گلوکز را کم کنید تا سرطان نگیرید

محققان بر این باورند که با کنار گذاشتن گلوکز از برنامه غذایی و کاهش چشمگیر مصرف آن می‌توان از ابتلا به سرطان جلوگیری کرد و پیشرفت این بیماری را معکوس کرد.
سلول‌های بدن برای تامین انرژی خود و بدن به گلوکز نیاز دارند اما قندهایی که در غذاهای فرآوری شده و مواد غذایی تغییر داده شده از نظر ژنتیکی وجود دارد در بدن نه تنها به انرژی تبدیل نمی‌شود بلکه سبب تغذیه‌رسانی به سلول‌های سرطانی و تومور‌ها می‌شود.
مصرف قند و وجود پررنگ آن در برنامه غذایی امکان ابتلا به سرطان را افزایش داده و در افراد مبتلا به این بیماری با تغذیه‌ به سلول‌های سرطانی موجب تسریع روند سرطان می‌شود. به همین علت به افراد مبتلا به سرطان توصیه می‌شود که این ماده را از غذاهای خود حذف کنند.
رشد سلول‌ها و تومورهای بدخیم به دلیل سلول‌هایی انجام می‌شود که انرژی خود را از آدنوزین تری فسفات تهیه می‌کنند که به دلیل تجزیه غیراکسیداتیو گلوکز‌ها و در واقع‌‌ همان قند بوجود می‌آید. این در حالی است که سلول‌های سالم و غیر سرطانی انرژی بدن را از طریق تجزیه اکسیداتیو پیروات‌ها تامین می‌کنند.
بهتر است مواد مفید و ویتامین‌ها را جایگزین قند و شکر کرد و با حذف این ماده کشنده از برنامه غذایی، جا را برای سبزیجات، فیبر، میوه‌ها، مواد معدنی، ویتامین‌ها و پروتئین‌ها باز کرد.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here