روش های طلایی کاهش وزن بدون رژیم و ورزش

اگر فکر می کنید برای کاهش وزن حتماً باید از رژیم های بسیار سخت و مشکل بهره گیری کرد باید بدانید که در اشتباه هستید. برای این که مسیرتان به سمت کاهش وزن، آسان‌ تر شود،  راهکارهای خوبی برای کاهش وزن وجود دارد که باید بخشی از سبک زندگی سالمتان بشود. در این مقاله با این راهکارها آشنا خواهید شد.

شگرد‌هایی از کاهش وزن:

برترین روش کاهش وزن، روش ساده‌ ای هست ، اطاعت از یک رژیم تندرست و متعادل و داشتن جنبش بدنی و ورزش منظم.

برای کاهش وزن یک سیسیتم حمایتی دور وبرتان داشته باشید

وقتی بتوانیم به کسانی که حامی ما می باشند تکیه کنیم، خیلی از کارها ساده‌ تر خواهند شد، مخصوصا در مورد کاهش وزن. علم نشان داده که ما به شدت تحت تاثیر پنج نفر از کسانی هستیم که بیشترین وقت خود را با آن ها سپری می کنیم.

آن ها روی طرز فکر، تصمیم گیری‌‌ها و حتی اعتماد بنفس ما اثر می گذراند. جای تعجب نیست که وجود کسانی که تشویق‌ مان می کنند و به ما انگیزه می دهند برای موفقیت در خیلی از اساس‌ها، مخصوصا در کاهش وزن، ضروری هست.

برای کاهش وزن اهداف واقع گرایانه تعیین کنید و برنامه داشته باشید

چند بار هدف مشخص کردید و هرگز هم به آن نرسیدید؟ این رخداد می تواند بسیار آزار دهنده باشد, اما گذشته از این که هدف تعیین کنید، وقت بگذارید و فکر کنید. آیا هدفی که انتخاب می کنید واقع گرایانه هست؟ آیا چیزی هست که بتوانید در زمان مشخصی به روشی تندرست به آن برسید؟ آیا تمام کارهایی را که لازم هست انجام دهید می توانید انجام دهید؟ اگر پاسخ‌ تان به هر کدام از این سوال‌ ها منفی هست، پس مرور کنید.

یادتان باشد اگر می خواهید به روش سالمی وزن کم کنید، باید مطمئن شوید که این روش، تغییری در سبک زندگیتان هست. برنامه‌ های بسیار محدود کننده و سخت، تنها برای یک مدت کوتاه دوام می‌ آورند و کمکی به کاهش وزنتان نمی کنند.

برای کاهش وزن همه چیز را یادداشت کنید

وقتی هدف‌‌ هایتان را مشخص کردید، باید آن ها را روی کاغذ بیاورید. یکی از چیزهایی که افراد بسیار پیروز انجام می دهند، یادداشت کردن هست، درست به همین علت هست که یادداشت کردن تمام چیزهایی که می خورید، شما را در کاهش وزن پیروز خواهد کرد. مطالعه‌ ای نشان داد کسانی که تمام چیزهای مربوط به خورد را طی ۶ ماه یادداشت کرده بودند، نهایتا ۶ تا ۷ کیلوگرم کم کرده بودند.

برای کاهش وزن غذایتان را به اشتراک بگذارید

به خصوص در رستوران ها که میزان غذای سرو شده از کنترل شما خارج است، می توانید با اشتراک گذاشتن غذای خود با همسر و یا دوستتان میزان کمتری کالری دریافت کنید، حتی اگر شده اندازه ی یک قاشق! (البته قبل از شروع به میل کردن غذا!!) و یا در مورد فست فود یا پیتزا، یک تا دو قسمت از پیتزا را به همراه خود بدهید. این کار در کاهش وزن شما بسیار تاثیر خواهد داشت.

انجام کارها به صورت گروهی باعث ایجاد انگیزه می شوند، همان طور که گفته می شود در انجام پیاده روی و یا ورزش کردن، همراه با یک گروه یا دوستانتان باشید، در مورد غذا نیز این قضیه صادق است.

gold-methods-of-weight-loss-without-diet-and-exercise

برای کاهش وزن به بدنتان گوش دهید

به جای در پیش گرفتن یک رژیم سختف، کوشش کنید به خودتان آزادی بدهید تا چیزی را که می خواهید بخورید. این به معنی هر روز پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده و دونات خوردن نیست. بلکه یعنی انتخاب غذا های تندرست در اکثر اوقات و این که به خودتان اجازه دهید هر وقت بدنتان غذای ناسالمی خواست و به شما اعلام کرد، بخورید. به بدنتان اعتماد کنید و هر وقت اعلام گرسنگی کرد، جوابش را بدهید. حتماً اکثر اوقات، غذا های طبیعی و مغذی را که فواید زیادی برای سالمتی دارند بخورید، اما گهگاه غذای ناسالم خوردن هم ایرادی ندارد.

برای کاهش وزن همه وقت، برای بر طرف کردن استرستان وقت بگذارید

gold-methods-of-weight-loss-without-diet-and-exercise

زندگی‌ های پرشتاب و پرمشغله‌ ی امروزی، کسی را از استرس بی‌ نصیب نمی گذراند. اما شما می توانید تاثیرات منفی استرس را با عادت کردن به آرام سازی خودتان کاهش دهید. پایان هفته‌ ها کار را رها کنید و به استراحت و تفریح بپردازید.

تکنولوژی به شما این امکان را می دهد که حتی خیلی دور از محل کارتان و ساعات غیر کاری هم کار کنید که به معنی به دوش کشیدن تمام فشارها و استرس‌های کاری در هر بار و مکانی هست، حتی در روزهای تعطیل هفته. اگر زمانی را به آرام کردن و استراحت دادن به خودتان اختصاص ندهید، باید وزن اضافی‌ تان را بردباری کنید.

برای کاهش وزن خونسرد شوید

به رغم اینکه فشار عصبی شدید معمولا منجر به کاهش وزن می‌ شود، اما فشار روزمره می‌ تواند نتیجه عکس داشته باشد. پس، برای خاطر کمربند خود هم که شده، یک نفس عمیق بکشید و اجازه ندهید که جار و جنجال مهمانی‌ های خانوادگی اعصاب شما را به هم بریزد.

اگر نمی‌ توانید اعصاب خود را کنترل کنید، پس سعی کنید که زیر بار رژیم غذایی هم نروید. تحقیق جدیدی نشان داده که کمی محدودیت در کالری، موجب می‌ شود که موش‌ های آزمایشگاهی به فشار عصبی حساس‌ تر شوند، و این حساسیت بعد از پایان محدودیت غذایی نیز باقی می‌ ماند. موش‌های تحت آزمایش به نسبت موش‌ هایی که هرگز دچار محدودیت غذایی نشده بودند، غذاهای چرب‌ تری را انتخاب می‌ کردند.

تحقیقات عکس‌ برداری مغزی نشان داد که فشار عصبی موجب افزایش فعالیت بخش پیشین مغز می شود، منطقه‌ ای از مغز که با علایق و پاداش‌ ها در ارتباط است. «این موضوع، اشتیاق برای غذاهای پر کالری‌تر را در کسانی که تمایل به مصرف آن ها دارند، افزایش می‌ دهد».

به جای شمردن کالری‌ ها، شیوه‌های خود آگاهی، کاهش فشار و مراقبه را توصیه می شود تا به این آگاهی برسید که چگونه افکار و رفتارهای شما می‌ توانند بر سلامتی شما تاثیر بگذارند: « آن ها می‌ توانند با تحت کنترل در آوردن خوردن غذاهای پر کالری در اثر میل یا فشار عصبی، به شما کمک کنند».

برای کاهش وزن خوب بخوابید

در مباحث سلامتی خواب اغلب نادیده گرفته می شود. اما در واقع، می تواند در اشتها و وزن شما تأثیرات مهمی داشته باشد.

کمبود خواب ترشح هورمون های تنظیم کننده ی اشتها یعنی لپتین و گرلین را مختل می کند.

توقف تولید این هورمون ها می تواند باعث افزایش میزان احساس گرسنگی و تمایل شما به خوردن غذاهای ناسالم شود.

علاوه بر این، کمبود مزمن خواب می تواند خطر ابتلا به بیماری های مختلف از جمله دیابت نوع ۲ و چاقی را افزایش دهد. 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 1 =