اطلاعاتی در خصوص درمان ام اس

اطلاعاتی در خصوص درمان ام اس

در این مقاله اطلاعاتی در خصوص درمان ام اس  و علائم این بیماری را خواهید خواند .بیماری MS در صورتیکه به موقع تشخیص داده شود قابل کنترل بوده و می توان از روند پیشرفت بیماری جلوگیری کرد. یک متخصص مغز و اعصاب در مورد چگونگی ابتلا به بیماری MS و روش های درمان این بیماری گفت:بیماری MS یک بیماری التهابی وابسته به سیستم دفاعی بدن است که سلول های عصبی اکسون و میلین را مورد تهاجم قرار می دهد.

information-on-ms-treatment

information-on-ms-treatmentinformation-on-ms-treatment
نوع بیماری ام اس

وی ادامه داد:نوع درمان در MS بستگی به نوع بیماری و مرحله ای است که بیماری درآن تشخیص داده می شود ولی درمجموع MS با علائمی شامل اختلالات حسی سفتی عضلانی، اختلال ادراری گوارشی اختلال تعادل ،مشکل گفتاری ،عدم تحمل به گرما ،خستگی و سرگیجه و حتی درد اعضاء خود را نشان می دهد. 
این متخصص مغر و اعصاب ادامه داد:در تعدادی از بیماران اختلالات شناختی ،عدم تمرکز و کاهش حافظه و مشکل تصمیم گیری ، هم چنین افسردگی و یا بالعکس حالت سر خوشی و شخصیت دو قطبی هم دیده می شود.

وی در مورد روش های تشخیص این بیماری گفت:MRI و گرفتن نوار بینایی و شنوایی از روش های تشخیص بیماری MS است . همچنین در مواردی کهMRI کمک کننده نباشد بررسی مایع نخاع از نظر پروتیین های خاص انجام می شودکه البته مثبت یا منفی بودن آن ، بیماری را تایید یا رد نمی کند . 

این متخصص مغر و اعصاب با بیان اینکه بیماری MS نسبت به سیر آن به چند نوع تقسیم می شود خاطر نشان کرد:این بیماری به ۵ نوع عود کننده ، بهبودی یابنده ، به طور ثانویه پیشرونده ، به طور اولیه پیشرونده و نوع خوش خیم تقسیم می شود

بیماری ام اس باعث ناتوانی شدید می شود که در پی بر نخاع و عصب هم تاثیر می گذارد و در ادامه باعث از بین رفتن کنترل، دید و بی حسی می شود. راه های زیادی برای درمان بیماری ام اس توصیه می شود ولی در این مقاله از دکتر سلام راه های صحیح درمان بیماری ام اس را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

احسان محمدیانی نژاد گفت: فرد جوان یا میانسالی که در سال‌های فعالیت خود هستند و انبوهی از آرزوها دارند، به یکباره دچار بیماری مزمنی می‌شوند که برای سال‌های طولانی یا حتی پایان عمر باید با آن زندگی کنند. طبیعی است که همیشه به دنبال راهی هستند تا بیماری برای همیشه ریشه کن شود. بخش زیادی از علت این موضوع به این دلیل است که ما اطلاعات کافی در اختیار مردم نمی‌گذاریم؛ در نتیجه طبیعی است که افرادی خارج از سیستم علمی برای سودجویی یا خودنمایی به این حوزه وارد شوند. آنها می‌توانند روی افکار عمومی به خصوص بیماران ام اس تاثیرگذار باشند.

با ورزش و شاد زیستن ام‌‌اس را کنترل کنید

او ادامه داد: هنوز هم بسیاری از بیماران ام اس تصور می‌کنند این بیماری برابر با ناتوانی است؛ در حالی که چنین نیست. حدود سه میلیون نفر در دنیا به این بیماری مبتلا هستند، اما هرکس بیماری خود را دارد. یکی از مشکلات ما همانندسازی بیماران است. آنها وقتی بیمار ناتوان دیگری را می‌بینند، آینده خود را شبیه به او می‌بینند؛ در حالی‌ که ام اس یک بیماری هزار چهره است. بیماری ام اس با ورزش، شادزیستن، دوری از استرس و مدیریت صحیح آن، درمان موثر زودرس و استمرار و پایبندی به آن، کنترل می‌شود.

این فلوشیپ ام اس، با انتقاد از اطلاع رسانی نادرست درباره بیماری ام اس، اظهار کرد: گاهی برای جذب کمک، بیمار مبتلا به ام اس را روی ویلچر نشان می‌دهند و این بیماری را ناتوان کننده به مردم معرفی می‌کنند. از طرف دیگر اطلاعات درستی نیز به مردم منتقل نمی‌کنند و بیمار آینده سیاهی را با این شیوه از اطلاع رسانی برای خود می‌بیند؛ به همین دلیل روی آوردن به اخبار کذب طبیعی است.

محمدیانی‌نژاد همچنین اضافه کرد: از طرف دیگر برخی از بیماران، بیماری خود را کتمان و تصور می‌کنند ام اس هیچ کاری با آنها ندارد و برای سال‌ها از درمان دور می‌شوند؛ در نتیجه به درمان‌های تایید نشده‌ای مانند طب سنتی و غیرمدرن روی می‌آورند. در حالی که این درمان‌ها هیچ جایگاه ثابت شده‌ای در درمان ام اس ندارند و این امکان وجود دارد که در طولانی مدت باعث ناتوانی بیمار شود.

information-on-ms-treatment

اما و اگرهای مصرف مکمل در مبتلایان به ام‌اس

این فلوشیپ ام اس همچنین تاکید کرد: درمان‌هایی مانند طب سنتی، هومیوپاتی، انرژی درمانی، طب سوزنی و حتی مکمل‌های غذایی کنترل کننده ام اس نیستند و می‌توانند بیماری را تشدید کنند. مکمل‌های غذایی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند، در حالی که در بیماری ام اس سیستم ایمنی قوی، به بدن حمله می‌کند. ما بیمارانی داریم که به دلیل مصرف بی‌رویه مکمل غذایی دچار حمله می‌شوند، حتی مصرف مکمل‌های ویتامین هم باید به جا و درست باشد. بسیاری از این داروهای گیاهی که بیماران ام اس از آن استفاده می‌کنند ترکیباتی دارند که هیچ اطلاعاتی درباره آنها نداریم. ممکن است بیماران با مصرف داروهای طب سنتی و مکمل، داروهای خود را فراموش کنند.

محمدیانی‌پور با بیان اینکه در سال‌های گذشته انقلابی در درمان ام اس رخ داده است، گفت: ما در سال‌های دور فقط می‌توانستیم ۳۰ درصد از بیماری را کنترل کنیم، اما امروز با استفاده از بعضی داروها تا ۸۰ درصد امکان کنترل این بیماری وجود دارد. با این وجود هنوز دانش پزشکی در هیچ نقطه‌ای از دنیا موفق نشده است بیماری ام اس را ریشه کن کند و علاج قطعی برای این بیماری وجود ندارد. با توجه به اینکه شناخت از این بیماری به صورت شگرفی افزایش پیدا کرده است.

کشف داروی درمان ام.اس در ایران

محققان دانشگاه علوم پزشکی تبریز داروی گیاهی برای درمان بیماری ام. اس(MS) کشف کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر،رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت:این داروی گیاهی که با طبیعت گرم بر روی علایم بالینی و فاکتورهای التهابی بیماران ام. اس که مبتنی به تغذیه بوده ، ام اس نوت ( نوتریشن ) نام گرفته است.
آقای دکتر یعقوبی افزود: این دارو که از روغن گیاهان خاصی بدون عوارض به صورت شربت تهیه شده است می تواند ضایعات غشاء عصبی را از بین برده و سیال بودن را به غشاء عصبی برگرداند .
وی گفت : سهیلا رضاپور فیروزی با استاد راهنمای خود ،سید رفیع عارف حسینی دو و نیم سال روی این طرح فعالیت کرده است.
خانم سهیلا رضا پور فیروزی گفت : این مکمل تاکنون بر روی ۱۰۰ نفر آزمایش شده و ۶۵ نفر درمان را به پایان برده اند که در برخی از آنها بسته به پیشرفت و مدت زمان ابتلا به بیماری بهبودی قطعی تا نسبی حاصل شده است .
وی افزود : مدت زمان درمان با ام اس نوت ، یک دوره شش ماهه تا یک ساله بوده و بیمار برای درمان روزانه سه قاشق غذاخوری از این شربت مصرف می کند .   

نکته جالب توجه اینکه استاد راهنمای این طرح دکتر عارف حسینی نیز که استاد بیوشیمی است مدت ۱۴ سال مبتلا به ام اس بوده و انگیزه اصلی خانم فیروزی در کشف این دارو بوده است که پس از استفاده از این دارو تا حد زیادی توانایی های خود را بازیافته است .
داروی ام اس نوت ، امسال با شماره اختراع ۷۶۷۴۵ ثبت شده و کاشف آن به دنبال مجوزهای بهداشتی از وزارت بهداشت برای تولید آن است .

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + = 9