یادگیری زبان های خارجی در خانه

نی نی تایم:سلام نی نی تایمی های عزیز میدونم این شرایط سخته کرونا خسته اتون کرده و حوصلتون از این خونه نشینی ها سر رفته ،دلتنگ عزیزانتونید ،کلافه اید زندگی از اون چیزی که فکر میکردید سخت تره ولی خب بیا چشمامونو ببندیم  و یه چیز جدید شروع کنیم نظرتون با یاد گرفتن یه زبان جدید چیه ؟

با معلم یا بدون معلم، مسأله این است

نقش آموزگار و مربی خوب برای همه‌ی ما کاملا مشخص است. اما پرسش این جاست که چرا گاهی با وجود تمام تلاش‌ها و مربیان عالی همچنان کُمِیت ما در یادگیری زبان انگلیسی لنگ می‌زند. اگر شما بهترین معلم انگلیسی تاریخ بشریت را هم در اختیار داشته‌باشید، تنها با چند ساعت در هفته، معجزه‌ای در یادگیری صورت نخواهد‌گرفت. آنچه که برای یادگیری مؤثر نیاز داریم، خودآموزی است. یعنی قصد کنیم که برنامه‌ای مناسب برای خود طراحی کنیم و به آن پایبند بمانیم. شاید عده‌ای در مقابل این پیشنهاد عکس‌العمل منفی داشته‌ باشند و انواع بهانه‌ها را برای رد آن مطرح کنند. مثلا چیزی که در انتقاد به روش خودآموزی زبان انگلیسی زیاد به گوش می‌رسد، این است: زبان فرایندی است که در ارتباطات شکل می‌گیرد و برای یادگیری آن نیاز به افراد دیگر است. این فرمایش کاملا درست و منطقی است، اما کامل نیست. تمرین مهارت‌های مختلف به طور انفرادی ما را قوی و قوی‌تر می‌سازد. همان‌طور که رمز موفقیت لیونل مسی به گفته‌ی خودش، ساعت‌های متمادی تمرین انفرادی است. پس مهم است که بیاموزیم چگونه زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم. در ادامه ۳۳ راهکار برای این منظور مطرح شده‌است.

ضبط صدای خود

Learn foreign languages at home2

شاید این کار کمی عجیب به نظر برسد، اما بسیار مفید خواهد‌ بود. ابتدا سعی‌کنید متن یا فیلمی را به زبان انگلیسی گوش بدهید و سپس همان متن و جملات را با صدای خود بخوانید و آن را ضبط کنید. هر دو نسخه را مقایسه کنید و سعی نمایید، ایرادات و نواقص خود را اصلاح‌ کنید. این تمرین را ادامه بدهید. انسان به طور طبیعی ویژگی پیروی و تقلید کردن دارد. با این کار کم‌کم شما هم مشابه نسخه اصلی فایلی که تدارک دیده‌اید، صحبت خواهید‌ کرد.

 تمرین با صدای بلند

با صدای بلند زبان خواندن مثل حرف زدن عادی نیست. برای تقویت ماهیچه‌های صوتی در هنگام حرف زدن به زبان‌های دیگر لازم‌است، بلند بلند تمرین‌ کنید. وقتی روزانه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به بلند خواندن انگلیسی اختصاص بدهید، متوجه نقص‌های خود و ادای درست کلمات می‌شوید. اگر برایتان امکان دارد، با دوست‌تان تمرین‌ کنید و سعی‌کنید جملات و عبارات روزمره‌ی موجود در مطالبی را که می‌خوانید، به خاطر بسپارید.

*میگم یاد گرفتن زبان انگلیسی یکم کلیشه نشده ؟اره میدونم خیلی زبان کارامدیه ولی نظرتون درباره زبان های دیگه چیه روسی ،ایتالیایی یا اصلا فرانسه 

content de vous rovoir

مزیت‌های یادگیری زبان فرانسه در منزل

Learn foreign languages at home3

یادگیری زبان در منزل دارای مزیت‌های بسیاری است. از مزیت‌های این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیر راحتی محیط در افزایش یادگیری

یادگیری زبان به تنهایی دشواری‌های زیادی دارد و لازم نیست آن را با شیوه‌های سخت یادگیری از آنچه که هست دشوارتر کرد. یکی از این دشواری‌ها رفت و آمد و حضور در کلاس است که همیشه زمان و انرژی زیادی از زبان آموز می‌گیرد.

از طرفی، طبق تحقیقات انجام شده احساس راحتی فیزیکی، موجب افزایش کارکرد ذهن و راندمان یادگیری می‌شود. در نتیجه یادگیری بسیار ساده‌تر از پیش خواهد شد. هنگام یادگیری زبان در منزل شما در محیطی حضور دارید که با آن آشنا هستید و می‌توانید کل تمرکز خود را بر روی یادگیری بگذارید و در کنار یادگیری زبان فرانسه چای خود را هم بنوشید!

صرفه‌جویی در هزینه و زمان

یادگیری زبان فرانسه در خانه از نظر زمانی و مالی در مقایسه با سایر روش‌ها یکی از به‌صرفه‌ترین روش‌ها است.

برای یادگیری زبان فرانسه در منزل، شما هزینه‌ای صرف رفت و آمد نمی کنید و پولی بابت دوره‌های آموزشی زبان فرانسه یا کتاب‌های درسی زبان فرانسه نمی‌کنید. در این روش شما مدرس خود هستید و می‌توانید هر تعداد ساعاتی که می‌خواهید زبان فرانسه تمرین کنید.

مراحل یادگیری زبان فرانسه در منزل

Learn foreign languages at home4

نکات و توضیحات مربوط به هر مرحله به شما کمک می‌کنند به بهترین نحو روند یادگیری خود را برنامه‌ریزی کنید و در کوتاه‌ترین مدت شاهد پیشرفت چشمگیری باشید.

  • یک برنامه‌ی روزانه‌ی یادگیری زبان تهیه کنید

این نکته بسیار بدیهی به نظر می‌رسد چون می‌دانیم که مطالعه‌ی منظم و طبق برنامه باعث موفقیت در یادگیری می‌شود.

مساله این است که در تهیه‌ی برنامه‌ی روزانه‌ی یادگیری زبان فرانسه در منزل، مواردی متعددی خارج از تصور شما حائز اهمیت هستند که باید به آنها توجه کنید. بحث تنها بر سر انتخاب زمانی برای مطالعه نیست، گرچه این مورد اهمیت زیادی دارد که در ادامه به آن می‌بردازیم.

اولین گام این است که فضایی از خانه را به یادگیری زبان اختصاص دهید. ممکن است پشت میز تحریر تمرکز بیشتری داشته باشید، ممکن است کنار یک پنجره با نور طبیعی یا در اتاق پذیرایی احساس راحتی کنید. از این حیث، بهترین شیوه‌ی یادگیری در منزل برای هر شخص متفاوت خواهد بود.

مهم‌ترین نکته در انتخاب فضای مناسب برای یادگیری زبان در منزل این است که مکانی را انتخاب کنید به بتوانید در آن تمرکز داشته باشید. پس فاصله‌ی خود را از تلویزیون یا فضاهای پر سر و صدا حفظ کنید.

نکته‌ی دیگر حفظ استمرار و تداوم در برنامه‌ی یادگیری است. پس لازم به است به صورت واقع‌بینانه تعداد ساعاتی را که می‌توانید روزانه به یادگیری زبان فرانسه اختصاص دهید تعیین کنید.

با توجه به برنامه و مشغولیت‌های خود تعداد ساعاتی را که می‌توانید در طول روز صرف یادگیری کنید مشخص کنید تا بعداً عقب ماندن از برنامه باعث دلسردی‌تان نشود.

در مرحله‌ی بعد باید ساعات مشخصی از روز را که می‌توانید با تمرکز به مطالعه‌ی دروس خود بپردازید تعیین کنید. تعیین ساعات مطالعه به راندمان یادگیری شما در ساعات مختلف شبانه‌روز بستگی دارد. اما باید تلاش کنید این زمان‌ها را تغییر ندهید تا نظم یادگیری شما به هم نخورد.

به یاد داشته باشید که یادگیری زبان فرانسه در خانه قرار نیست بیش از اندازه راحت باشد. پس واقع‌بین باشید و ساعاتی را که در آن مشغول استراحت یا تفریح و چک کردن گوشی خود هستید برای یادگیری انتخاب نکنید. همچنین ساعات خستگی پس از کار برای یادگیری مناسب نیستند.

خب امیدوارم براتون مفید بوده باشه هر زبانی دوست دارید بخونید این بهترین تایم، خداروچه دیدی شاید بعد قرنطینه هم سفر هم شدیم 

anchante 😉

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 5 = 1