پیشگیری از سرماخوردگی در بارداری، نکات ضروری

بسیاری از روش های درمانی در پیشگیری از ابتلا به بیماری مؤثر است. توصیه های زیر راهکارهای کلی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران بارداری و پس از آن هستند.
رعایت بهداشت
دستان خود را پیش از هر وعده غذایی بشویید و به صورت تان دست نزنید. می توانید زمانی که شستشو امکان پذیر نیست از ضدعفونی کننده دست نارون کوهی استفاده کنید.
استراحت
به اندازه کافی بخوابید. پژوهش ها نشان می دهد افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند بیشتر اوقات بیمار می شوند.
تغذیه
از رژیم غذایی سالم پیروی کنید. بیشتر بر مصرف مقدار زیاد سبزیجات، میوه، پروتئین و چربی های سالم در برنامه غذایی خود تمرکز داشته باشید. از مصرف شکر سفید خودداری کنید و مصرف حبوبات را محدود نمایید. بدن شما برای رشد نوزاد و سالم ماندن به مواد مغذی نیاز دارد.
دوری از استرس
استرس را تا حد امکان کاهش دهید. در هر صورت ایده خوبی است که استرس را در دوران بارداری کاهش دهید اما این کار می تواند به تقویت سیستم ایمنی شما نیز کمک کند.
ورزش
به میزان کافی ورزش کنید، برای بارداری و سلامت ایمنی بدن شما عالی است. تحقیقات نشان می دهد ورزش کردن در دوران بارداری قدرت مغز نوزادتان را تقویت می کند.
ویتامین
ویتامین های دوران بارداری مبتنی بر غذا مصرف کنید. اگر در فصل آنفلوانزا هستید از ویتامین D، پروبیوتیک و ویتامین C بیشتری استفاده کنید. اکثر افراد کمبود ویتامین D دارند به ویژه افرادی که در مکان های با زمستان های سرد زندگی می کنند. اکثر پزشکان سطح ویتامین را هنگام بارداری آزمایش می کنند و در صورت نیاز توصیه می کنند تا از مکمل ها استفاده نمایید. روغن ماهی دارای ویتامین D و ویتامین A است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. در دوران بارداری روزانه بیشتر از IU 10000 ویتامین A به شکل روغن ماهی یا قرص روغن ماهی استفاده نکنید. مصرف پروبیوتیک در بارداری هم برای مادر و هم نوزاد فوق العاده است. با افزایش سطح پروبیوتیک می توانید از ابتلا به گلودرد میکروبی در بارداری جلوگیری کنید. ویتامین C مبتنی بر مواد غذایی تقویت کننده طبیعی سیستم ایمنی است که جفت و کیسه آب را تقویت می کند، در نتیجه از پارگی زودرس کیسه جلوگیری می کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here