کاهش درد پستان در بارداری، رعایت این موارد

با نزدیک شدن به سه ماهه دوم بارداری، التهاب سینه به مرور آرام خواهد شد. تا آن زمان، فهرستی از تسکین دهنده های طبیعی را برای درد سینه در دوران بارداری معرفی می کنیم.
لباس زیر مناسب
سوتین باید اندازه باشد، فروشنده می تواند به شما در انتخاب سینه بند مناسب کمک کند. سوتین مناسب برای تسکین و کاهش درد ضروری است، باید در طول بارداری مناسب و اندازه تان باشد. از آنجا که سایز سینه ها در طول بارداری تغییر می کند، باید همراه با این فرآیند، سایز سوتین خود را تغییر دهید.
هنگام ورزش کردن سوتین کاملا متناسب بپوشید. این کار به کنترل وزن اضافه سینه ها کمک کرده و از حرکت آن و ایجاد درد بیشتر جلوگیری می کند.
سوتین مخصوص خواب بپوشید. سوتین کتانی بارداری می تواند از ناراحتی هنگام خواب جلوگیری کند.
مصرف مایعات فراوان
احتباس آب باعث بدتر شدن درد سینه می شود. در طول روز به مقدار کافی آب بنوشید تا بدن از مایعات اضافی و هورمون ها پاک شود. استفاده از لیمو، زنجبیل، رازیانه یا خاک بنتونیت می تواند به بهبود درد و دیگر علائم هورمونی که ممکن است داشته باشید کمک کند.
کاهش مصرف نمک
در حالی که مصرف نمک دریایی سالم در طول بارداری برای افزایش حجم خون اهمیت دارد، درد سینه بعضی از مادران با کاهش مصرف سدیم موقتا تسکین پیدا می کند. با این کار آب بدن افزایش یافته و درد سینه بارداری به طور موثری کاهش پیدا می کند.
تخم کتان
مصرف یک قاشق سوپ خوری تخم کتان می تواند درد سینه را کاهش دهد، آن را با یک لیوان آب، ماست یا آبمیوه مخلوط کنید. تخم کتان همچنین منبع خوبی برای فیبر است.
رژیم غذایی و تغذیه
رژیم غذایی غنی از ویتامین و مواد معدنی باعث سالم نگه داشتن بدن شده و در نتیجه درد سینه در بارداری را نیز تسکین می دهد. مصرف روزانه سبزی، لوبیا، انواع غلات، دانه ها و آجیل به کاهش التهاب و از بین رفتن تاثیرات هورمونی دیگر کمک می کند.
کمپرس گرم
سینه ها را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با حوله گرم و مرطوب بپوشانید. گرما گردش خون را افزایش داده و باعث کاهش تورم و التهاب می شود.
صبر و شکیبایی
بزرگ ترین وسیله در دسترس شما شکیبایی است. با اینکه چندین روش برای تسکین درد سینه در بارداری وجود دارد اما علائم، زیاد هم طول نمی کشد؛ بنابراین صبور باشید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + = 19