آرامش در دوران بارداری، معرفی چهار روغن ضروری

برخی روغن‌ها  درمان را تسریع بخشیده و اضطراب را کم می‌کند ومی توان از آنها در دوران بارداری استفاده کرد. ازخرید روغن‌هایی با برچسب «روغن محرک» خودداری کنید. این روغن‌ها گردش خون را افزایش می‌دهند و برای همه زن‌ها مناسب‌اند. اما ممکن است در دوران بارداری باعث انقباض و زایمان زودرس شوند.

این بدان معنا نیست که شما باید از همه   روغن‌های ضروری دوری کنید. این روغن‌ها در دوران بارداری قابل استفاده هستند.

اسطوخودوس
چند قطره روغن اسطوخودوس روی بالش‌تان بچکانید تا خواب‌تان آسوده باشد. خانم‌هایی که از بی‌خوابی رنج می‌بردند، روغن اسطوخودوس را برای ۱۲ هفته، دو بار در هفته به مدت ۲۰ دقیقه استشمام کردند و گزارش دادند که کیفیت خواب‌شان بهتر شده است. برای بعد از زایمان هم از این روغن استفاده کنید.

نرولی (بهار نارنج)
این روغن به خاطر بوی شیرینی که در عطرسازی هم استفاده می‌شود، معروف است. خاصیت آنتی باکتریال این روغن لکه‌های پوست را از بین می‌برد و آن را درخشان می‌کند.کمی از این روغن را در آب حل کنید و با حوله‌ای آن را روی ناحیه   مورد نظر بگذارید.

بابونه
نگرانی بابت اسم بچه و پرداخت هزینه‌های دانشگاه، ذهن مادر را درگیر کرده و او را مضطرب می‌کند. از روغن بابونه برای آرامش استفاده کنید. چند قطره روغن بابونه را روی یک پنبه بریزید و آن را بو کنید.

یلانگ یلانگ
این روغن خوش‌ بو که در عطر های زنانه استفاده می‌ شود، ضد اضطراب است. این روغن آرام‌ب خش است و حس خوبی به انسان می‌دهد. بعد از زایمان آن را در کیف‌ تان نگه دارید تا همیشه آرام باشید. همچنین به رفع کج خلقی‌ های عصبی، تنش و خشم هم کمک می‌کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here