راز زیبایی پوست صورت صاف و بدون چروک

راز زیبایی پوست صورت صاف و بدون چروک

پوست بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین عضو بدن موجودات زنده است. پوست انسان مرز نازک میان بدن او و محیط اطراف است و، علاوه بر انجام برخی اعمال حیاتی، فرد را در مقابل آسیب‌ها و صدمات گوناگون محافظت می‌کند. پوست در تمام طول عمر، از بدو تولد تا مرگ، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد و هرگز نباید به ‌حال خود رها شود.

در غیر این صورت، به‌سرعت پیر و فرسوده می‌شود و کارآیی‌اش را از دست می‌دهد. پوست انسان آیینه تمام‌نمای جسم و روان اوست. فردی که پوستی سالم و شاداب دارد از لحاظ جسمی، روانی و عاطفی در وضعیت مطلوبی است. ا‌زجمله عمده‌ترین تظاهرات پیری پوست، پیدایش چین و چروک در مناطق مختلف آن است. امروزه روش‌های متعددی برای درمان چین و چروک‌های پوستی وجود دارد. بنابراین به‌راحتی می‌توان پیر شدن پوست را به تأخیر انداخت و از ایجاد چروک‌های پوستی جلوگیری کرد.

فرآیند پیری پوستپوست سالمْ لطیف، شاداب و بدون لک است، رنگی یکنواخت و روشن دارد و هیچ‌گونه نشانه‌ای از تغییر رنگ و پوسته ‌پوسته شدن بر روی آن مشاهده نمی‌شود.پوست از خارج به داخل دارای سه بخش است: 

۱٫اپیدرم (روپوست)، که خارجی‌ترین لایه پوست را تشکیل می‌دهد؛

۲٫ درم (پوست)

۳٫ هیپودرم (زیرپوست)، که حاوی ضمائم پوستی، عروق و اعصاب است.

در طول زمان، همراه با افزایش عمر، در تمامی لایه‌های پوست تغییراتی به‌وجود می‌آید که منجر به پیری می‌شود. در لایه اپیدرم (روپوست)، علاوه بر سلول‌های تشکیل‌دهنده آن، دو نوع پروتئین رشته‌ای‌شکل به‌نام کلاژن و الاستین وجود دارد. این دو نوع پروتئین مسئول قوام، استحکام، سفتی، ارتجاع و انعطاف‌پذیری پوست هستند.

پیدایش چین و چروک‌های پوستی عمدتاً ناشی از تغییراتی است که در سطح سلول‌ها و بافت‌های لایه درم (لایه دوم) پوست رخ می‌دهد؛ مثلاً تعداد و حجم الیاف انعطاف‌پذیر کلاژن و الاستین کاهش می‌یابد و عملکرد آن‌ دو ضعیف می‌شود، همچنین سلول‌های سازنده آنها کم می‌شود. در نتیجه، از حالت ارتجاعی و کشسانی پوست کاسته می‌شود.

در پوست یک فرد جوان، رشته‌های کلاژن متعدد است، به‌طور منظم قرار گرفته و شبکه بیضی‌شکلی را تشکیل می‌دهد. در زیر این الیاف کلاژن، رشته‌های دیگری به‌نام الاستین وجود دارد. رشته‌های الاستین در زیر محل اتصال لایه دوم و اپیدرم در تمام سطوح پوست پراکنده شده‌اند. اما در پوست یک فرد پیر، این رشته‌ها دچار تغییرات فیزیکی و شیمیایی می‌شوند که به‌ دنبال آن، چین و چروک پوستی ظاهر می‌شود. در پوست پیر، ضخامت لایه‌ها کاهش می‌یابد که ناشی از کم شدن تعداد و اندازه رشته‌های قوام‌دهنده و سفت‌کننده پوست است.

در فرآیند پیری، رشته‌های کلاژن به مرور زمان قطعه‌قطعه و ازهم‌گسیخته می‌شوند. تمامی این تغییرات تدریجی و اجتناب‌ناپذیر در طول زمان و همراه با افزایش سن در هر فرد ایجاد می‌شود.در لایه خارجی پوست (اپیدرم) هم طی فرآیند پیری تغییراتی به‌وجود می‌آید. تعداد سلول‌های این لایه نسبت به اپیدرم فرد جوان کمتر می‌شود. همچنین، در اندازه، شکل و عملکرد سلول‌های لایه اپیدرم تغییراتی ایجاد می‌شود.

سرعت تکثیر و ازدیاد سلولی، و میزان سوخت‌‌وساز آنها کاهش می‌یابد. نفوذپذیری این لایه نسبت به مواد خارجی و عوامل محیطی اعم از ترکیبات شیمیایی و غیرشیمیایی بیشتر می‌شود. در کل، پوست آسیب‌پذیرتر می‌شود و، در صورت پیدایش زخم، دیرتر بهبود می‌یابد.تغییرات دیگری هم در روند پیری رخ می‌دهد: تغییر رنگ پوست، سفید شدن موها، کاهش عملکرد و فعالیت غدد چربی‌ساز (سباسه) و غدد عرق، تغییرات بافت تغذیه‌کننده پوست، کاهش بافت عروقی و کاهش خون‌رسانی پوست.

همچنین تغییراتی در سطح سلول‌های ایمنی پوست، که مسئول دفاع از بدن در مقابل عوامل محیطی و میکرو‌ب‌ها هستند، رخ می‌دهد که ماحصل آن کاهش قدرت دفاعی و مقاومت نسبت به بیماری‌ها و افزایش آسیب‌پذیری پوست در مقابل عوامل آسیب‌رسان فیزیکی و شیمیایی است. طی فرآیند پیری، فعالیت غدد چربی‌ساز و غدد عرق کم می‌شود. فرد پیر کمتر چربی می‌سازد، بنابراین، پوست او خشک‌تر به‌نظر می‌رسد. به‌علاوه، قدرت تعریق پوست پیر در پاسخ به محرک‌های خارجی کم می‌شود. سفید شدن موها نیز از جمله علائم پیری است. بجز در موارد نادری که عامل سفید شدن موها جهش‌ ژنی و در نتیجه انتقال ژن‌هاست، این پدیده حاصل کاهش قدرت رنگدانه‌سازی در پوست و فولیکول‌های موست.

 چروک صورت، نماد پیریدر پیری پوست، پوست صورت بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا در معرض دید همگان است و نقش مهمی در برقراری روابط اجتماعی، فردی و شغلی افراد دارد.طول عمر و گذر زمان تغییراتی را در پوست صورت ایجاد می‌کند که از علائم پیری‌ است. مهم‌ترین آنها عبارت است از: شلی و افتادگی پوست، آتروفی (لاغری پوست)، پیدایش چین و چروک، پیدایش لک‌های تیره یا قهوه‌ای‌رنگ، ایجاد فرورفتگی‌های متعدد، و تغییرات عروقی که منجر به کدر شدن رنگ پوست می‌شود

شلی پوست نشان‌دهنده تغییرات استحاله‌ای و تخریبی در بافت‌های نگهدارنده و بافت‌های همبند پوست است. این تغییرات دو نوع است:

تغییرات پاتولوژیک، که در سلول‌ها و اجزای تشکیل‌دهنده سلول‌های پوست و بافت‌های نگهدارنده آن رخ می‌دهد؛ و تغییرات کلینیکی (بالینی)، یعنی تغییراتی که با چشم آنها را می‌بینیم.

the-beauty-of-the-skin-is-smooth-and-wrinkle-free

تغییراتی که با افزایش سن در پوست صورت ایجاد می‌شود عبارت است از:

ـ جذب و تحلیل تدریجی بافت چربی زیرجلد؛

ـ کم شدن تدریجی ضخامت پوست یعنی نازک‌تر شدن آن؛

ـ کاهش خاصیت ارتجاع و انعطاف‌پذیری پوست؛

ـ سست شدن اتصالات و چسبندگی پوست به بافت‌های حمایت‌کننده و نگه‌دارنده؛

ـ تغییر شکل اسکلت، رباط‌ها و ماهیچه‌ها.

مجموعه عوامل ذکر شده تغییراتی در ظاهر و چهره فرد ایجاد می‌کند.پیری پوست فرآیندی طبیعی و ذاتی و تدریجی است و در نهایت به تغییر شکل ظاهری و اختلال در عملکرد طبیعی این عضو منجر می‌شود. در نتیجه تغییرات ذکرشده، به‌‌دلیل اثر دائمی نیروی جاذبه زمین، پوست شل و افتاده می‌شود. ضعف عضلات صورت و گردن نیز در کنار مجموع این عوامل باعث پیدایش چین و شکن بر روی پوست صورت می‌شود 

عوامل دخیل در تسریع پیری پوستعوامل متعددی پیری سلول‌ها را تسریع می‌کنند که به دو دسته تقسیم می‌شوند:

الف. عوامل ذاتی (داخلی)، که همان ژن یا واحدهای وراثتی است. افزایش خطاهای ژنتیکی در طول زمان همراه با افزایش سن، باعث تجمع اثرات تخریبی می‌شود و پیری در سلول‌ها بروز می‌کند. در زنان، عوامل هورمونی هم بر این موارد اضافه می‌شود و فرآیند پیری را تسریع می‌کند.

ب. عوامل محیطی (خارجی) که مهم‌ترین آنها اشعه ماورای‌بنفش نور آفتاب است.نور خورشید، اگرچه مفید و حیات‌بخش است، دارای اثرهای زیانباری نیز هست.

the-beauty-of-the-skin-is-smooth-and-wrinkle-free

پوست انسان عضوی حساس است و آسیب‌ها و صدمات وارده بر آن در اثر تابش نور خورشید پیری زودرس این عضو را به‌ دنبال دارد. آفتاب‌سوختگی، خشک و کدر شدن پوست، بروز ضایعات پیش‌سرطانی، پیدایش چروک‌های ریز و درشت پوستی، و حتی ابتلا به بدخیمی‌های پوستی از عوارض تابش پرتو فرابنفش نور خورشید است. امروزه با مصرف ضد آفتاب‌ها می‌توان تا حدودی از بروز این عوارض جلوگیری کرد.  

مبارزه با پیری پوست مبارزه با پیری از طریق استفاده از داروها یا روش‌های درمانی طبی و غیرطبی (جراحی) امکان‌پذیر است. از جمله روش‌های درمانی طبی می‌توان به مصرف ضد آفتاب‌ها، استفاده از اسیدهای میوه‌ای و ترکیبات ویتامین A یا رتینول (Retinol) اشاره کرد. امروزه از نظر علمی ثابت شده است که این ترکیبات بخصوص رتینول و مشتقاتش در صورت مصرف موضعی طولانی‌مدت اثر ضد پیری دارند.در طی فرآیند پیری، پیدایش چین و چروک پوستی، بخصوص در پوست صورت، بسیار ناخوشایند است.

چروک‌های پوستی را به سه نوع تقسیم می‌کنند:

چین و چروک طبیعی که بیان‌کننده حالات روانی، روحی، احساسات درونی، و تنش‌های هیجانی و عاطفی هستند. این چین‌ها در اطراف بینی و لب‌ها به‌وجود می‌آیند.

چین‌هایی که در اثر پدیده پیری در سنین ۲۵ تا ۳۰ شروع به ظاهر شدن می‌کنند، مانند عمیق‌تر شدن خطوط خنده، خطوط اخم و خطوط افقی پیشانی.

چین  چروک‌هایی که بعد از دهه پنجم زندگی و عمدتاً در اطراف لب‌ها یا روی گونه‌ها پدیدار می‌شوند.

درمان‌های مختلفی برای از بین‌ بردن این نوع چین و چروک‌های پوستی وجود دارد. مهم‌ترین و بهترین درمان ضایعات ناشی از پیری پوست جراحی است که اصطلاحاً به آن لیفتینگ (lifting) گفته می‌شود. جراحِ پوست صورت را برش می‌دهد و پوست را به سمت عقب و خارج می‌کشد، سپس لبه‌های پوست را در محلی که از پیش طراحی شده ثابت می‌کند و می‌دوزد. ضمن عمل کشیدن پوست و ثابت کردن آن در محل جدید، عضلات و بافت‌های نگه‌دارنده زیرین هم اصلاح و ترمیم می‌شوند.

the-beauty-of-the-skin-is-smooth-and-wrinkle-free

هیچ‌کدام از روش‌های درمانی ضد پیری را نمی‌توان جایگزین روش جراحی لیفتینگ کرد.در طی عمل لیفتینگ، ظاهر چروک‌ها بهبود می‌یابد و فرد جوان‌تر به‌نظر می‌رسد؛ ولی این عمل باعث توقف شل‌شدگی و سستی پوست نمی‌شود و با تشخیص جراح شاید پس از گذشت چند سال نیاز به عمل جراحی تکمیلی یا عمل مجدد باشد.عمل لیفتینگ زمانی انجام می‌شود که فرد احساس کند نیاز به چنین عملی دارد، ولی سن استاندارد برای آن ۳۵ ـ ۴۵ است، یعنی درست زمانی که چروک‌های دور لب هنوز ایجاد نشده‌اند.

از روش‌های درمانی دیگر می‌توان به عمل ساییدن یا تراشیدن پوست با مواد شیمیایی (peeling) و وسایل مکانیکی (dermabrasion) اشاره کرد. طی عمل درم‌ابریژن، پوست با کمک مواد زبر و خشن تراش داده و ساییده می‌شود. پس از بهبودی زخم ناشی از این عمل، پوست جدید تشکیل می‌شود که به‌مراتب جوان‌تر و زیباتر از پوست قبلی خواهد بود.روش دیگری که به‌ منظور جوان‌سازی پوست پیشنهاد می‌شود و انواع خاصی از چروک‌ها بخصوص چروک‌های ظریف، ریز و سطحی را برمی‌دارد درمان با اشعه لیزر است. لیزر نوعی نور تقویت‌شده با طول موجی خاص است.

پوست آسیب‌دیده در اثر تابش مستقیم نور آفتاب، ضایعات و چروک‌های ناشی از افزایش سن، جوشگاه‌ها یا اسکار عمل جراحی، ضایعات سالک و آبله‌مرغان، همگی، با اشعه لیزر برداشته می‌‌شوند. در روش درمان با اشعه لیزر، برش و لایه‌برداری پوست آن‌قدر ادامه می‌یابد تا به لایه‌های زیرین پوست برسیم. در طی این مراحل، پوست مجدداً ترمیم می‌شود و پس از بهبودی زخم، پوستی جدید و جوان جایگزین می‌شود. این روش تا حدود زیادی چروک‌های قبلی را از ‌بین ‌می‌برد. در ضمن، پوستْ صاف، یکدست، شفاف و خوش‌رنگ می‌شود.از دیگر روش‌های درمانی جوان‌سازی پوست، استفاده از مواد پرکننده است.

این مواد عمدتاً کلاژن‌های تزریقی‌اند که به‌طور صناعی یا نیمه‌صناعی ساخته شده‌اند و، از طریق تزریق با وسایل و سرنگ‌های مخصوص در اتاق عمل با شرایط استریل، چروک‌های عمیق، فرورفتگی‌ها، چین و شکن‌ها، خطوط عمیق اخم، پیشانی یا اطراف لب‌ها پر خواهد شد.امروزه روش درمانی نسبتاً جدیدی برای درمان چروک‌های صورت ارائه شده و اخیراً محبوبیت یافته است.استفاده از سم بوتولیسم (Botox) باعث فلج شدن ماهیچه‌های حالت‌دهنده صورت می‌شود.

در پوست صورت انسان ماهیچه‌های ظریف سطحی بسیاری وجود دارد که انقباض پی‌درپی و ممتد این عضلات باعث ایجاد چین و شکن و پیدایش چروک می‌شود. این ماهیچه‌ها با انقباضات خود باعث تغییر در حالات چهره فرد می‌شود (حالت اخم، شادی، هیجان، خنده،…). این عضلات به منظور افزایش قدرت عضلانی ساخته نشده‌اند، به این معنی که هرچه این عضلات کمتر کار کنند (کمتر منقبض شوند) چروک‌های کمتری در پوست صورت ایجاد خواهد شد.

ورزش‌های صورت که این قبیل عضلات را منقبض می‌کنند باعث ایجاد چروک می‌شوند و چروک‌های موجود را برجسته‌تر و عمیق‌تر می‌کنند و نباید انجام گیرند. سم بوتولیسم باعث فلج موقتی (چند ماهه) این ماهیچه‌ها می‌شود. فلج شدن این عضلات و عدم انقباض آنها باعث جلوگیری از پیدایش چروک جدید و از بین‌ رفتن چروک قبلی خواهد شد؛ مثلاً خطوط پیشانی، خطوط اخم و خطوطی که در اثر حرکات عضلات چشم ایجاد می‌شود با این روش درمانی از بین می‌رود.

روش هایی برای زیبا نگه داشتن پوست

مهم ترین و اولین راز زیبایی پوست صورت ؛ استفاده از پاک کننده مناسب برای نوع پوست شما است. دقت کنید که برای پوست خشک از یک پاک کننده گلیکوئیک مرطوب کننده یا شیرین استفاده کنید. برای پوست با لکه های قهوه ای، از یک کرم یا محلول روشن کننده مانند پاک کننده آلفا هیدروکسی اسید استفاده کنید.

راز زیبایی پوست و افرادی که پوست هایی درخشان، صاف و بدون چین و چروک دارند، نوشیدن آب فراوان در طی روز است. تا می توانید آب بنوشید. آب پوست را هیدراته می کند و در میان بافت ها جمع شده و باعث شفاف، روشن شدن و زیباسازی پوست صورت می شود.

%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b5%d8%a7%d9%81-%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%da%86%d8%b1%d9%88%da%a9

مکمل های کلروفیل نیز برای روشن شدن و جوان سازی پوست صورت موثر است. در واقع راز دیگر در برخورداری از پوستی زیبا، مصرف آب سبزیجات است. مصرف آب سبزیجات پوست شما را در عرض چند روز دچار تغییرات زیادی کرده، اکسیژن رسانی انجام داده و باعث از بین رفتن پف دور چشم می شود.

مصرف دانه های کتان در سالاد یا گردو نیز به افزایش امگا ۳ شما کمک می کند، در نتیجه رطوبت پوست صورت شما نیز افزایش پیدا می کند.

بهترین زمان استفاده از مرطوب کننده نیز درست پس از استحمام و قبل از رفتن به رختخواب است. همچنین بهتر است که از لوسیون های با رایحه های سنگین اجتناب کرده و اطمینان حاصل کنید که از یک مرطوب کننده نرمال برای پوست خود استفاده می کنید.

به خاطر داشته باشید که در انتخاب انواع کرم ها و لوسیون ها دقت کنید زیرا استفاده از کرم های ناسازگار با پوست شما می تواند منجر به آلرژی، افزایش چین و چروک وحتی مشکلات جدی دیگر شود.

استفاده از کرم ها و ضدآفتاب ها

استفاده از کرم ضد آفتاب علاوه برمحافظت از اشعه مضر خورشید، انواع ویتامین های ضروری را برای پوست فراهم می آورد. اشعه خورشید تاثیر مخربی بر روی پوست صورت دارد و حتی باعث انواع التهاب پوستی و تجزیه کلاژن می شود.

بسیاری از مردم تصور می کنند که از کرم های ضد آفتاب، تنها درهنگام قرارگیری در معرض نور خورشید باید استفاده کرد، در صورتی که ما می توانیم همیشه ودر همه حال و پیش از آرایش صورت نیز از کرم های ضد آفتاب استفاده کنیم.

%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b5%d8%a7%d9%81-%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%da%86%d8%b1%d9%88%da%a9

تمام متخصصان پوست، براهمیت هیدراتاسیون در پوست تأکید دارد. متخصصان پوست می گویند: “کمبود آب به معنای کمبود درخشندگی و پیری پوست است” آن ها پیشنهاد می کنند که ازمحصولاتی (پاک کننده، مرطوب کننده و ضد پیری) که دارای فرمول های آبرسانی هستند، استفاده کنید و البته، در حدود هشت لیوان آب در روز بنوشید.

استفاده از کرم ها و داروهای گیاهی برای لایه برداری پوست هم در ایجاد پوستی زیبا و جوان مفید است. همچنین به کارگیری انواع روغن های طبیعی علاوه بر جوان سازی پوست، سبب لطیف و نرم شدن آن می شود.

رژیم غذایی متعادل هم مهم است، زیرا با یک رژیم غذایی مناسب، تغذیه ویتامینه بدن را افزایش می دهید. آنتی اکسیدان های موضعی نیز وجود دارند که به شکل سرم و کرم بوده و پوست را تغذیه می کنند.

بهتر است برای محافظت و مراقبت بیشتر پوست صورت، در روزهای آفتابی از عینک یا کلاه های لبه دار استفاده کنید زیرا جلوگیری از آسیب خورشید به پوست شما، یک میلیون بار بهتر از درمان آن است.

%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b5%d8%a7%d9%81-%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%da%86%d8%b1%d9%88%da%a9

عامل مهم دیگر در حفظ سلامت پوست و برخورداری از پوستی زیبا و جوان، خواب کافی است. هرگز سعی نکنید زمان خواب و استراحت خود را کاهش دهید. کمبود خواب، اثرات بدی بر پوست صورت داشته و شادابی و درخشش آن را از بین می برد.

سعی کنید هشت ساعت خواب کافی داشته و از بی خوابی های مداوم دوری کنید. استفاده از لوسیون و لایه بردارها هنگام شب و پیش از رفتن به رختخواب توصیه می شود. در این هنگام عمل جذب ویتامین ها و آبرسانی نیز بهتر صورت می گیرد.

عوامل زیادی وجود دارد که سبب از بین رفتن زیبایی پوست شما و ظاهر شدن چین و چروک های ناخواسته می شود. مواردی مانند سیگار، عدم نوشیدن آب کافی، استرس، عادت های غلط زندگی و رژیم غذایی، کمبود خواب و بسیاری عوامل مشابه.

بنابراین در صورتی که می خواهید شما هم یکی از آن دسته افرادی باشید که پوستی زیبا و جاودیی دارد، توصیه های ذکر شده در این مقاله را انجام دهید.

راز زیبایی پوست صورت زنان روسیه

زنان روسی به دلیل زیبایی فریبنده خود در سراسر جهان مشهور هستند. زنان روس با ریشه های اسلاوی، با پوست های سفید، موهای درخشان، گونه های برجسته و چشم های زیبا؛ تمام این خصوصیات به دلیل زیبایی طبیعی آنها است. اما راز زیبایی پوست صورت و این همه زیبایی چیست؟!

زنان روسی در عصر حاضر نیز از روش های سنتی برای زیباسازی پوست خود استفاده می کنند این روش های سنتی در آیین هاو جشن های آن ها نیز کاملا مشخص است. مراسم زنانه زنان روسیه با جهان غرب کاملا متفاوت است. حتی روش های جدید زیبایی پوست در روسیه آمیخته ای از مدرنیته و سنت است. بیایید نکات و اسرار ارزشمند زنان روسی را بررسی کنیم.

%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b5%d8%a7%d9%81-%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%da%86%d8%b1%d9%88%da%a9

برای زنان روس، مراقبت از بدن در وهله اول اهمیت قرار دارد. آن ها برای حفظ پوست خود با حالتی نرم و ارتجاعی، ترفندهای خاصی دارند. حمام معروف روسی یکی از راه هایی است که آن ها برای رطوبت، تمیز نگاه داشتن و لطافت پوست خود، از آن استفاده می کنند.

حمام روسی به سادگی یک حمام بخار یا سونا ی گرم است. در روسیه،  حمام سونا اسکاندیناوی معروف بوده و کمتر گرم است. همچنین در کنار این سونا، یک حوضچه سرد هم وجود دارد. این کار به منظور کنتراست “دوش” و گردش خون مناسب و تحریک سیستم ایمنی بدن صورت می گیرد. زنان روس عقیده دارند که تا سالم نباشید نمی توانید زیبایی داشته باشید.

همچنین راز زیبایی پوست صورت زنان روسی، استفاده از روغن ها و گیاهان دارویی و ماساژ آن ها بر روی پوست صورت است. دختران روسی از مخلوط شکر و عسل برای حذف سلول های مرده پوست استفاده می کنند. عسل خواص زیادی برای پوست داشته و پوست را مرطوب و زیبا می کند.

راز زیبایی پوست صورت زنان کره

زنان کره ای و کشور های آسیای جنوب شرقی، پوستی صاف، زیبا و بدون چین و چروک دارند. راز زیبایی پوست زنان کره ای و این همه جوانی و پوست زیبا چیست؟ آن ها از انواع روغن های گیاهی، تونر ها و مرطوب کننده های طبیعی استفاده می کنند.

%d8%b1%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b5%d8%a7%d9%81-%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%da%86%d8%b1%d9%88%da%a9

مراقبت از پوست برای زنان کره ای یکی از مهم ترین اصول حفظ و سلامت محسوب می شود که به طور مداوم و دائم صورت می گیرد.

زنان کره ای از انواع روش های سنتی و گیاهان معطر و مفید بر پوست صورت خود اعمال می کنند و کمتر به سراغ کرم ها و محصولات شیمیایی می روند.

تمیز کننده های طبیعی، آب سبزیجات، بخور و داروهای گیاهی و روغن های دست ساز از جمله روش های طبیعی زنان کره ای در مراقبت از پوست صورت است.

ن

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

25 − = 22