علت تلخی دهان در بارداری و طعم گس حاملگی

خانم های بارداری در طول دوره سه ماهه اول بارداری خود مدام از تلخی دهانشان گله می کنند و نمی دانند که علت این ماجرا چیست! ما در این مقاله از علت تلخی دهان در بارداری و راه های رفع این مشکل نوشته ایم.
گفته شده است افزایش هورمون استروژن در بارداری بیشترین علت تلخی دهان در بارداری می باشد. دلایل و راه های رفع این مشکل را با ما در ادامه این مبحث دنبال کنید.
 
علت تلخی دهان در بارداری چیست؟
عمده ترین علت تلخی دهان در بارداری ذکر کرده اند همان افزایش سطح استروژن می باشد که باعث بزرگتر شدن جوانه های چشایی بر روی زبان و تغیر حس بویایی می شوند. و این امر سبب می شود تا بانوی بارداری مدام در دهان خود احساس تلخی کند.
 
چگونه می توان از شر تلخی دهان در بارداری خلاص شد؟
راه های رفع تلخی دهان در دوران بارداری:

تعدادی از مادران باردار ادعا کرده اند که استفاده مداوم از مسواک سبب از بین بردن طعم بد دهانشان می شود. و یک سری نکات دیگر که می تواند تلخی دهان در بارداری را رفع کند در زیر ذکر کرده ایم:

دلایل تلخی دهان در بارداری چیست؟

-مصرف آبنبات و آدامس نعنایی و یا آبنبات ترش و یا خوراکی هایی مانند لیمو ترش در کم کردن تلخی دهان در دوران بارداری تاثیرگذار هستند.
-مصرف آبنبات های شیرین و نشاسته ای هم گفته شده در از بین بردن تلخی دهان در سیکل بارداری موثر است.
-مصرف سرکه، لیموناد و مرکبات در برطرف کردن تلخی دهان تاثیر گذار است.
-با ترکیب جوش شیرین و نمک صبح دهان خود را غرغره کنید.
-اگر از قرص های ویتامین استفاده می کنید و طعم بد دهان شما را بیشتر کرده است با پزشک خود مشورت کنید  از او بخواهید که نوع دارو را تغییر دهد.راه های برطرف کردن تلخی دهان در بارداری
برای از بین بردن تلخی دهان در بارداری همیشه دهان خود را مزه دار نگه دارید و سعی کنید از آبنبات هایی که با ذائقه شما بیشتر جور است، استفاده کنید و همچنین رعایت بهداشت دهان و دندان را فراموش نفرمایید.

چرا مزه دهان مادران باردار به تلخی می زند؟

در مصرف غذا ها و خوراکی ها در دوران بارداری بسیار دقت کنید و سعی کنید بدون مشورت پزشک ماده خاصی را مصرف نکنید. در انتخاب مواد غذایی به سمت موادی بروید که استاندارد باشد و از خوردن مواد غذایی باز پرهیز کنید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

74 − 65 =