سن مناسب بارداری، زنان و مردان متفاوت است

بیش از نیمی از مردان با ناباروری دست و پنجه نرم می کنند. به بیان دیگر، بانوان و مردان به ترتیب عامل ۲۰ و ۳۵ درصد ناباروری زوجین هستند.
والدین پس از سال ها فرزند پروری تلاش می کنند رمز و راز ناباروری را کشف کنند. در این نوشتار با مهم ترین افسانه های ناباروری آشنا می شوید:
افسانه ۱: ناباروری مشکل همیشگی زنان است.
واقعیت: یافته های محققان انجمن مبارزه با ناباروری آمریکا نشان می دهند، بیش از نیمی از مردان با ناباروری دست و پنجه نرم می کنند. به بیان دیگر، بانوان و مردان به ترتیب عامل ۲۰ و ۳۵ درصد ناباروری زوجین هستند.
افسانه ۲: زوجین نابارور بالافاصله پس از آرام شدن بچه دار می شوند.
واقعیت: وجود آرامش به تنهایی کمکی به بچه دار شدن نمی کند. زوجین به جای رزرو کردن تورهای مسافرتی باید به پزشک مراجعه کنند تا پس از شناسایی عوامل ناباروری آنها را از میان ببرند. اگر عامل ناباروری جسمی نباشد، پزشک زوجین را به روان پزشک معرفی می کند.
افسانه ۳: اکثر قریب به اتفاق زوجین هر زمان بخواهند باردار می شوند.
واقعیت: بر اساس آماری که انجمن مبارزه با ناباروری آمریکا منتشر کرده بیش از هفت میلیون آمریکایی از ناباروری رنج می برند. برنامه ریزی و تلاش کردن زوجین برای باردار شدن طبیعی است. نیمی از تخمک های بانوان پس از چهل سالگی بلا استفاده می شوند.
افسانه ۴: قدرت باروری زنان تا انتهای دهه ۳۰ و ابتدای دهه ۴۰ زندگی کم نمی شود.
واقعیت: یافته های محققان مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد نشان داده، قدرت باروری بانوان از ۲۷ سالگی کم می شود. اکثر قریب به اتفاق بانوان در این سن پس از ماه ها برنامه ریزی و تلاش باردار می شوند. احتمال باردار شدن بانوان پس از ۳۵ سالگی به شدت کم می شود. بهترین زمان برای باردار شدن زنان، ۱۹ تا ۲۶ سالگی است.
افسانه ۵: قدرت باروری مردان با افزایش سن تغییر نمی کند
واقعیت: در حالی که برخی از مردان می توانند در دهه های ۸۰ و ۹۰ عمر پدر شوند، اما قدرت باروری مردان سن محور نیست. محققان باور دارند، قدرت باروری مردان پس از ۳۵ سالگی اندک اندک کم می شود. مردان سالمند می توانند با مصرف هورمون های اسپرم ساز قدرت باروری شان را تقویت کنند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

49 + = 53