مدت زمان لازم برای باردار شدن

مدت زمان لازم برای باردار شدن

نی نی تایم:لازم است به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر روی شانس باردار شدن در هر زنی تاثیر می گذارد. اما مهم ترین عاملی را که می توان در این مورد موثر در نظر گرفت، شرایط بدنی فرد است. تحقیقات اخیر پزشکان نشان داده است که اگر رابطه جنسی بین زن و شوهر محافظت نشده و به طور منظم انجام نگیرد، شانس باردار شدن آن ها کاهش می یابد. همچنین، نتایج این تحقیقات نشان می دهد که در حدود ۸۵ نفر از ۱۰۰ زوج، ظرف یک سال بعد از عروسی خود، باردار می شوند. این در حالی است که در حدود ۹۲ نفر از ۱۰۰ زوج هم در طی دو سال آینده بعد از عروسی خود باردار خواهند شد.با این مطلب همراه باشید تا با مدت زمان لازم برای باردار شدن بیشتر آشنا شوید.

زمانی که شما به عنوان یک زن تصمیم گرفتید تا باردار شوید، مطمئن باشید که در این مورد بیش از حد وسواس ندارید، چون در غیر این صورت ممکن است هنگام مواجه شدن با شروع دوره قاعدگی خودتان، روحیه شما تضعیف گردد. پس، حتما به عنوان خانمی که قصد باردار شدن در آینده ای نزدیک را دارید، به یاد داشته باشید که روند باردار شدن در بین تمام زنان از زمانی که تلاش خود را برای باردار شدن شروع کرده اند، صد در صد اتفاق نمی افتاد و این تاخیر هم امری کاملا طبیعی است.
در ادامه این مقاله، در مورد عوامل موثر در بارداری زنان و این که چه مدت طول می کشد تا یک زن حامله شود، همچنین از راهکارهایی که یک زن می تواند برای باردار شدن از آن ها کمک بگیرد، بحث و گفتگو خواهیم کرد.

عوامل موثر بر افزایش شانس بارداری زنان:

در ابتدا به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که هیچ کاری در دنیای واقعی، مانند آنچه که ما در رویای خود تصور می کنیم، روی نخواهد داد. در واقع، می توان ادعا کرد که در دنیای واقعی عوامل بسیار زیادی وجود دارد که شانس زنان را برای باردار شدن تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه این مقاله، نگاه کلی به برخی از علل شایع که تعیین کننده طول مدت حامله شدن زنان خواهد بود، می اندازیم.

مهم ترین این عوامل عبارتند از:

۱٫ سن خانمی که قصد باردار شدن دارد:

به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که سن یک زن، از عوامل آشکار و موثر در باردار شدن او به شمار می رود. همچنین، به خاطر داشته باشید که باروری یک زن از سن بلوغ او شروع شده و از سن سی و پنج سالگی به بعد، کم کم کاهش می یابد.

۲٫ میزان صمیمیت زن و شوهری که قصد بچه دار شدن دارند:

به عنوان یک خانم حتما می دانید که شما نمی توانید بدون داشتن رابطه جنسی خوب و صمیمی با همسر خود، باردار شوید. در واقع، می توان ادعا کرد به همان اندازه که شرایط بدنی فرد در شانس باردار شدن او مهم است، به همان اندازه هم چگونگی داشتن رابطه جنسیبین او و شوهرش برای بادار شدن مهم می باشد. علاوه بر این، آشنایی با نشانه های زمان تخمک گذاری و دانستن زمان دقیق آن در زنان، به زوج های جوان نشان خواهد داد که بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی چه زمانی است.
همچنین، به عنوان یک زوج جوان، باید به یاد داشته باشید که داشتن رابطه جنسی زیاد ممکن است در ظاهر خوب به نظر برسد، اما در واقع باعث کاهش کیفیت اسپرم ها در بدن مردان خواهد شد.

۳٫ رعایت بهداشت فردی در زوج هایی که قصد بچه دار شدن دارند:

سلامت زن و شوهر از عوامل مهم دیگری است که تعیین کننده طول مدت باردار شدن در آن ها به شمار می رود. در این قسمت از مقاله، نگاهی به عوامل بهداشتی موثر در باردار شدن زنان خواهیم انداخت که مهم ترین آن ها عبارتند از:
• داشتن سابقه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، مسائل مربوط به بهداشت باروری و عمل جراحی بر روی اندام های تناسلی زنان ممکن است باردار شدن آن ها را تحت تاثیر خود قرار داده و شرایط را برای او را دشوار کند. 
• وجود بیماری دیابت و آسم در هر زن و شوهری، می تواند بر روی شانس باردار شدن در آن ها تاثیر بگذارد.
• اگر شما به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، در زمان تلاش برای حامله شدن خود، کمبود وزن و یا اضافه وزن داشته باشید، ممکن است میزان ترشح هورمون ها در بدن شما تحت تاثیر قرار گرفته و عمل تخمک گذاری سرکوب شود.
• پس به عنوان زوجی که قصد به دنیا آوردن فرزند جدیدی را دارید، این نکته مهم را همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از باردار شدن، در مورد سلامت خود با دکتر معالجتان مشورت کنید، تا پیمودن راه طولانی دوران بارداری در آینده هم برای شما آسان گردد. حتما در جلسات ملاقات با پزشک معالج خود، در مورد تمام سوابق خانوادگی، داشتن ناباروری و مسائل باروری تمام افراد خانواده اطلاعات دقیقی به او بدهید. با چنین اطلاعاتی، پزشک معالج شما می تواند مشکلات بدنتان را به راحتی تشخیص داده و در صورت لزوم، با ارائه درمان های موثر، تمام موانع باردار شدن را از سر راه شما بردارد.

۴٫ سبک زندگی و تغذیه زوجی که قصد بارداری دارند:

همانطور که می دانید داشتن رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات ورزشی منظم، شانس شما و همسرتان را برای باردار شدن افزایش خواهد داد. اما شما و همسرتان مانند بسیاری از زوج ها، می توانید بدون توجه به این نکات و اهمیت ندادن به شیوه زندگی سالم در دوران تلاش برای باردار شدن، شانس خود را تضعیف کنید. برای اطمینان از داشتن بدنی سالم، بسیار مهم است که شما به عنوان یک زن سیگار کشیدن را متوقف کرده و مصرف الکل را هم قطع کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما هم برای داشتن بدنی سالم و قوی، باید تمام قوانین بالا را دنبال کند. علاوه بر این ها، همیشه اطمینان حاصل کنید که به مقدار کافی سلنیوم و روی را در رژیم غذایی خود دارید، چون استفاده از یک رژیم غذایی متعادل، باعث افزایش شانس باروری، به ویژه در مردان می شود.

۵٫ توجه به مسائل باروری توسط زوج هایی که قصد بارداری دارند:

مسائل اساسی و مهم مربوط به باروری مانند وجود آلرژی در اسپرم های مردان، لوله های فالوپ مسدود شده در زنان و PCOS می توانند شانس افراد را برای باردار شدن کاهش دهند. اگر سن شما به عنوان یک زن، زیر ۳۵ سال است و بیش از یک سال از تلاش شما برای باردار شدنتان می گذرد و هنوز هم حامله نشده اید، به این موضوع فکر کنید که ممکن است یک مشکل بهداشتی اساسی داشته باشید. پس، در صورت وقوع چنین شرایطی، حتما در اسرع وقت با یک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید، تا او با انجام تحقیقات باروری لازم شما را درمان کند.
اگر شما هر یک از مسائل و مشکلات فوق را داشته باشید، شانس شما برای باردار شدن و داشتن چرخه تخمک گذاری منظم ۲۵٪ تا ۳۰٪. کاهش خواهد یافت، حتی در برخی موارد، مشکلات اساسی مربوط به باروری ممکن است شانس شما و همسرتان را برای داشتن فرزند به طور کامل از بین ببرد. اگر چرخه قاعدگی شما به عنوان زنی که قصد باردار شدن در آینده ای نزدیک را دارید، نامنظم است و یا تاخیر در پریود ماهانه خود دارید، تصور نکنید که این امر طبیعی است، زیرا این شرایط در اکثر موارد باعث می شود که بدن شما در زمان تخمک گذاری دچار مشکل شود.
در نهایت، توصیه می شود که اگر شما به عنوان یک زن در تلاش برای باردار شدن خود در طول یک سال گذشته با شکست مواجه شده اید، حتما با دکتر معالج خود در این مورد صحبت کنید.

چگونه بسیاری از زوج ها بدون نیاز به کمک دکتر باردار می شوند؟

خبر خوب برای همه زوج های جوان این است که در حدود ۹۰ درصد از زوج ها می توانند به طور طبیعی و بدون نیاز به کمک پزشک متخصص و داروها باردار شوند. این در حالی است که تقریبا در ۱۰٪ از زوج ها ناباوری تشخیص داده می شود. مطالعات اخیر انجام شده توسط پزشکان متخصص در این باره نشان می دهد که در حدود ۹۵٪ از زوج های مشکل دار هم می توانند در صورت ادامه تلاش خود برای باردار شدن، به طور طبیعی و بدون نیاز به کمک پزشک متخصص و داروها صاحب فرزند شوند. 
در نهایت، به یاد داشته باشید که شما هم مانند همه زوج های مشکل دار، می توانید کمک های پزشکی را در صورت تشخیص ناباروری دنبال کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که تاکنون تعداد زیادی از زوج های مشکل داربا پس مصرف داروها صاحب فرزند شده اند. اگر شما به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارد، بیش از ۴۰ سال سن داشته باشید، باید با دکتر معالج خود در مورد موانعی که ممکن است در این دوره بر سر راه شما قرار بگیرد، هم مشورت کنید. 
در نهایت، به عنوان زوجی مشکل ناباروری دارید، نگران نباشید، چون اگر نتوانستید با امتحان نمودن روش های فوق برای باردار شدن هم موفق شوید، حتما از درمان های دیگری مانند رحم جایگزین و اهدای اسپرم موفق خواهید شد.

انجام چه کارهایی شانس بارداری را افزایش می دهد؟

همانطور که در قسمت بالا بحث شد، داشتن رابطه جنسی محافظت نشده در اغلب زوج های جوان، شانس باردار شدن آن ها را افزایش می دهد. البته لازم است بدانید که بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی، زمانی است که تخمک گذاری در بدن خانم ها اتفاق می افتد. تحقیقات اخیر کارشناسان نشان داده است که شما به عنوان یک خانم باید از هر گونه تکنیک پیچیده برای تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری خود استفاده کنید. همچنین، به یاد داشته باشید اگر استرس در شما و همسرتان بیشتر باشد، باردار شدن شما سخت تر خواهد بود. جالب ایت بدانید که طبیعی ترین روش برای باردار شدن داشتن رابطه جنسی در هر دو یا سه روز است.
گاهی اوقات وجود مشکلاتی در رابطه جنسی زوج ها می تواند به دلیل شیوه زندگی آن ها باشد، به ویژه آن هایی که از روی حیله و تزویر در کنار یگدیگر قرار گرفته اند. در غیر این صورت، اگر شما باز هم برای حامله شدن دچار مشکل شوید، بهتر است برای آگاهی از چرخه تخمک گذاری خودتان در میان برنامه پرمشغله زندگی، از کیت های پیش بینی زمان تخمک گذاری استفاده کنید، چون به کار بردن آن ها می تواند در تعیین وقت دقیق تخمک گذاری زنان بسیار مفید باشد. هنگامی که شما از زمان دقیق باروری خود آگاه باشید، می توانید با داشتن یک یا دو بار رابطه جنسی با همسرتان، شانس خود را برای حامله شدن افزایش دهید.
از آن جایی که برای باردار شدن، سلامت عمومی پدر مادر بسیار مهم است، بنابراین، ایده خوبی است که قبل از باردار شدن، برنامه های خود را با دکتر و یا مامای معالج خود به طور کامل چک کنید، تا حین حاملگی با مشکل خاصی روبرو نشوید. 
تحقیقات اخیر کارشناسان باروری نشان می دهد اگر شیوه زندگی افراد سالم بوده و با آرامش همراه باشد، در این حالت آن ها با لذت بردن از زندگی خود در واقع بهترین راه را برای افزایش شانس باردار شدن خود انتخاب می کنند. بنابراین، به یاد داشته باشید که گفتگو با دکتر متخصص و یا دوستان باتجربه در دوران تلاش برای باردار شدن، می تواند کمک زیادی به شما بکند، چون هرگز به تنهایی نمی توانید موانع و مشکلات این دوره را پشت سر گذاشته و موفق شوید.

همانطور که خواندید تغذیه قبل بارداری تاثیر زیادی در روند بارداری شما دارد ، مامانم خواندن توصیه هایی درباره تغذیه قبل از بارداری را به شما توصیه میکند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here