طرز تهیه ماهی رژیمی در تابه

در این مطلب با طرز تهیه ماهی رژیمی در تابه آشنا می شوید. ماهی کبابی یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه است که البته بهتر است به روش سالم و رژیمی تهیه شود. علاوه بر طعم عالی, ماهی یکی از ضروری ترین و مفیدترین غذاها برای سلامت بدن است اما چنانچه ماهی را به روشی نامناسب و ناسالم پخت کنید ممکن است برای سلامت شما خطر آفرین نیز باشد. طرز تهیه ماهی رژیمی در تابه بسیار ساده است. در ادامه برای طبخ ماهی رژیمی در تابه همراه ما باشید.

 ماهی   ۱عدد (به تعداد نفرات)
 گوجه فرنگی حلقه شده  ۲ عدد
 لیمو ترش تازه حلقه شده  ۱ عدد
 نمک  به مقدار لازم
 پودر زنجبیل  به مقدار لازم
سیر و شوید تازه به مقدار لازم

 

how-to-cook-diet-fish-in-the-pan

طرز تهیه:
بهترین روش برای طبخ ماهی به این نحو است که ماهی را شسته و بعد از تمیز کردن داخل شکم آن، کمی سیر تازه بمالید، مقداری پودر زنجبیل و نمک به آن بزنید و مقداری شوید تازه درون شکم قرار داده، بگذارید یک ساعت داخل یخچال بماند.
بعد از یک ساعت ماهی را از یخچال در آورده و با استفاده از برس آشپزخانه کمی روغن (حدود نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون) روی آن بمالید.
روی تابه چند حلقه گوجه فرنگی بگذارید، بعد چند حلقه لیمو ترش، سپس ماهی را روی گوجه و لیمو ترش قرار دهید و بعد دوباره چند حلقه لیمو ترش و گوجه فرنگی روی ماهی بچینید و سپس در تابه را محکم ببندید و روی شعله کم قرار دهید. در مدت نیم ساعت یا ۴۵ دقیقه ماهی آماده می شود، عصاره گوجه و لیمو ترش به خورد ماهی می رود که بسیار خوشمزه است.
نکته قابل توجه : افراد با کلسترول بالا نباید پوست ماهی را استفاده کنند.

how-to-cook-diet-fish-in-the-pan

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here