طرز تهیه ی ژله قلبی

 .ما در این مقاله طرز تهیه ی ژله قلبی را به شما آموزش خواهیم داد تا با این ژله قلبی زیبا خوانواده‌تان را سوپرایز کنید

مواد اولیه

ژله آلوورا ۲ بسته
ژله توت فرنگی ۱بسته
خامه صبحانه ۴۰۰ گرم
شیر ولرم ۱ لیوان

 طرز تهیه ژله قلبی

ابتدا ژله قرمز رنگ را با یک لیوان آبجوش به خوبی حل میکنیم سپس یک لیوان آب سرد به آن اضافه میکنیم و ژله را در یک ظرف مسطح میرزیم. باید حواستون باشه قطر ژله بیشتر از یک سانت نشه.

how-to-make-a-jelly-cardو بعد در داخل یخچال میگذاریم تا زله ببندن سپس ژله را از یخچال بیرون میاوریم وبا کمک قالب قلبی ژله را قالب میزنیم.

how-to-make-a-jelly-cardحال دو بسته ژله الورا با دو لیوان آب جوش به خوبی حل میکنیم برا بهتر حل شدن بهتر از ظرف را روی بخار آب بزارین تا ذرات ژله به خوبی حل بشود سپس میگذاریم تا یکم ژله خنک بشود که وقتی شیر را اضافه میکنیم نبرد سپس یک لیوان شیر ولرم را به مواد اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم و در آخر خامه را اضافه میکنیم و خوب هم میزینم و سپس به ارامی در داخل قالب میریزیم حواستون باشه قلب ها جابجا نشن و میگذاریم داخل یخچال تا ببندد.

how-to-make-a-jelly-cardمیتونید به شکل های دیگری هم این ژله را درست کنید. 

نمونه های دیگری از ژله قلبی

how-to-make-a-jelly-card

how-to-make-a-jelly-card

how-to-make-a-jelly-card

how-to-make-a-jelly-card

how-to-make-a-jelly-card

ارزش غذایی ژلهhow-to-make-a-jelly-card ژله از ماده ای به نام ژلاتین تهیه می شود که این ماده حاوی پروتئین است و مصرف این ماده غذایی حاوی پروتئین و آمینواسید نقش موثری در استخوان سازی و رشد دارد. ژلاتین به عنوان ماده اصلی سازنده ژله طبیعتا ماده سالمی است و چاق کننده نیست.
نکته

در صورتی که ژله ها از مواد خوب و سالم تهیه شده باشند، مشکلی برای بدن ندارند. هنگام خرید نیز باید به تاریخ مصرف، پروانه بهداشتی و علامت استاندارد حک شده بر روی بسته بندی محصول توجه کرد. ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست و سایر بافت های بدن مفید است و کالری آن بسیار کم و به دلیل داشتن ویتامین B برای افرادی که از افسردگی رنج می برند، مفید است. مصرف ژله برای سلامت مو و جلوگیری از نازک شدن مو بسیار مفید است؛ همچنین به کاهش کلسترول خون نیز کمک می کند. در صورتی که مصرف ژله هفته ای یکی – دو بار باشد، مشکلی ندارند. اما اگر مصرف این ماده غذایی عادت شود، منجر به کم اشتهایی خواهد شد.  

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here