چگونه در خرید لباس بارداری صرفه‌جویی کنید

چگونه در خرید لباس بارداری صرفه‌جویی کنید

در این مطلب می خواهیم شما را با لباس بارداری و صرفه جویی در خرید آن آشنا کنیم. این مطلب جالب را از دست ندهید.

 

بیشتر خانم‌ها پوشیدن لباس بارداری را از ۳ ماهه دوم بارداریشان شروع می‌کنند و این روند معمولا تا چند هفته بعد از زایمان نیز ادامه دارد. در واقع در حدود ۶ ماه باید لباس‌ های نه چندان متنوع بپوشند که این کار برای اکثر خانم ها ناخوشایند بنظر می‌رسد چون مایلند حتی در دوران بارداری نیز خوش لباس باقی بمانند.

۹ماه از سخت‌ ترین اما شیرین‌ ترین ماه‌های زندگی شما قرار است وقف شما و فرزندتان شود، پس هر دوی تان باید راحت باشید، کاملا راحت! لباسی که برای این دوران انتخاب می کنید بخشی از راحتی تان را فراهم می کند.

How to Save on Pregnant Dresses

لباس بارداری را طبق مد خرید نکنید:

 یکی از بدترین سرمایه‌گذاری‌ها در ایام بارداری این است که سراغ لباس‌ بارداری بروید که طبق مد طراحی شده‌اند. این‌ که رنگ لباس‌تان طبق رنگ فصل باشد یا مدل دامنش طبق آخرین مدل طراحی شده سال باشد، یک اشتباه بزرگ است. دلیلش هم ساده است، ممکن است در آینده بخواهید دوباره باردار شوید.

اگر لباس بارداری‌تان را طبق مد امسال بخرید در سال‌های آینده به دردتان نمی‌خورد و مجبور خواهید شد لباس‌های جدیدی را مهمان کمدتان کنید، آن هم با هزینه‌هایی چند برابر هزینه‌های فعلی! شما که دوست ندارید به خاطر ۹ ماه دیگر، دوباره هزینه کنید؟

رنگ‌هایی برای لباس بارداری: 

خیلی‌ها اعتقاد دارند، برای مخفی کردن چاقی و تغییر شکل بدن هنگام بارداری، باید از رنگ‌های تیره‌ای مثل مشکی، قهوه‌ای و خاکی استفاده کنید تا کمتر غصه چاق شدن‌تان را بخورید،‌ اما عمل کردن به‌ نظر این عده در ایامی که روحیه شما به خاطر تغییرات هورمونی و شکل بدن‌تان کمی متفاوت با ایام دیگر است کار مناسبی به‌ نظر نمی‌رسد.

How to Save on Pregnant Dresses

شما به رنگ‌های شادتری نیاز دارید تا روزهای بارداریتان را زیباتر بکنند! بنابراین استفاده از رنگ‌های شاد را فراموش نکنید. اگر خیلی روی تغییر شکل بدن‌تان حساس هستید می‌توانید از رنگ‌های تیره ذکر شده در بالا برای شلوار یا دامن‌تان استفاده کنید ولی برای بالا پوشتان سراغ سایر رنگ‌ها بروید.

در محل کار چه لباس بارداری بپوشم؟

 خیلی از خانم‌های باردار در ماه‌های اولیه بارداری همچنان به انجام وظایف شغلی‌شان می‌پردازند. برای این خانم‌ها هم توصیه‌هایی داریم؛ هر چقدر که در خانه پوشیدن رنگ‌های شاد آزاد است، بیرون از خانه قدغن است، دلیلش هم راحت‌تر بودن خودتان است. با رنگ‌های تیره کمتر کسی به بارداری شما دقت می‌کند بنابراین از رنگ‌های تیره استفاده کنید.

برای انتخاب مانتو می‌توانید سراغ پانچوها بروید چون آزاد و راحت هستند. ترجیحا پانچوهایی با آستین‌های دوخته شده را انتخاب کنید، چون حرکت هنگام بارداری کار چندان ساده‌ای نیست و هر چقدر آزادی حرکتی بیشتری در پانچوی‌تان داشته باشید، پانچوی شما گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

How to Save on Pregnant Dresses

بهتر است بالاپوشتان دکمه‌های زیادی هم نداشته باشد.قد پانچویتان (مانتوی‌تان) نباید خیلی‌ کوتاه باشد و نباید هم خیلی بلند باشد. مانتویی که احتمال‌ گیر کردن به این طرف و آن طرف داشته باشد می‌تواند در حرکت‌تان مشکل ایجاد کند. در فصل‌ های سرد هم احتمالا پانچوها بهترین انتخاب خواهند بود، فقط به اندازه کافی گرم نیستند و باید زیرشان لباس‌های گرمی بپوشید.ب

رای شلوارتان هم سراغ شلوارهای کشی گشاد با رنگ‌های تیره بروید که در آن‌ها راحت هستید. در دوران بارداری دامن شلواری‌ها جزو راحت‌ترین و محبوب‌ ترین انتخاب‌های خانم‌ها به حساب می‌آیند، شما هم از این انتخاب لذت ببرید.

انتخاب بلوز و ژاکت: 

برای انتخاب ژاکت و بلوز از مدل‌هایی استفاده کنید که بالاتنه‌شان نسبتا تنگ است و از روی شکم به‌ صورت باز و آزاد قرار می‌گیرند، این‌ طوری کمتر چاق به‌نظر می‌آیید. سعی کنید از مدل‌های ۳ دکمه استفاده کنید که بالایشان بسته می‌شود اما قسمت پایینی‌شان آزاد می‌ماند، به‌ خصوص روی شکم باید کاملا آزاد باشد.

How to Save on Pregnant Dresses

به جنس لباس‌تان هم دقت کنید؛ از پارچه‌های پشمی یا سایر جنس‌هایی که کرک پس می‌دهند استفاده نکنید. چون تمیز کردن این ذرات در حالتی که وزن شما به طرز عجیبی بالا رفته و حرکت برایتان سخت شده اصلا جالب نیست.

بیننده را گول بزنید: 

خانم‌های باردار نباید قدرت زیورآلات را دست‌ کم بگیرند. یکی از کلک‌های خوبی که در مهمانی‌ها با زیورآلات می‌شود زد، استفاده از گردنبندهای پر زرق و برق و خیره‌ کننده است! وقتی گردنبند شما تمام حواس بیننده را در قسمت بالایی بدن به‌ خودش معطوف کرد می‌توانید خاطر جمع باشید که حالا حالاها کسی متوجه بزرگی شکم‌تان در لباس بارداری نخواهد شد.

دستمال گردن هم از دیگر گزینه‌های کلک زننده است! یک دستمال گردن پر نقش‌ و‌ نگار دقیقا نقش گردنبند را برایتان ایفا خواهد کرد، به‌ خصوص اگر بر اثر بارداری صورتتان هم پف کرده باشد.

How to Save on Pregnant Dresses

لباس‌ بارداری که کش می‌آیند: 

اگر قرار است برای مهمانی‌ های ایام بارداری لباسی بخرید می توانید سراغ پارچه لاکرا بروید. قانون در مورد لباس‌ بارداری مهمانی این است که هر چقدر شما چاق شدید لباس‌تان هم باید چاق شود! اما همانطور که قبلا گفته شد نباید جنسی باشد که باعث التهاب پوستی شود. لاکرا با رعایت نکاتی، جنس مناسبی است؛ پوشیدن این جنس از پارچه فقط در کوتاه‌ مدت و در صورتی که باعث بروز واکنش پوستی نشود، مجاز است.

چه کیفی انتخاب کنم؟ 

انتخاب کیف در ایام بارداری مثل انتخاب زره است! اشتباه نکنید مسئله جنگ نیست، مسئله استتار است! باید زره‌ای را انتخاب کنید که به موقع روی شکم‌تان را بپوشاند و بار شیشه‌ای که حمل می‌کنید را پنهان کند. پس تا حد امکان دور کیف‌های کوچک را خط بکشید و بر عکس به سراغ کیف‌های بزرگ، عریض و طویل بروید.

How to Save on Pregnant Dresses

این کیف‌ها حکم زیورآلات پر زرق‌ و برق را دارند چون توجه بیننده را به‌ خودشان اختصاص می‌دهند و لاغیر! یک کیف بزرگ هم در ۹ماه بارداری و هم در دوران شیردهی به دردتان می‌خورد. یک عالم از خرت‌ و‌ پرت‌های مورد نیاز خودتان و نوزادتان داخلش جا می‌شود.

به جنس پارچه لباس‌ بارداری توجه کنید: 

پوست خانم‌ها در ایام بارداری بسیار حساس می‌شود پس انتخاب پارچه‌ای برای لباس بارداری با جنس مناسب یکی از کارهای مهمی است که باید انجام دهید، چه شمایی که باردار هستید و چه شمایی که می‌خواهید به دوست یا فامیل باردارتان لباس هدیه بدهید!ایجاد حساسیت و خارش بر سطح پوست خانم‌های باردار یکی از دردسرهایی است که لباس‌هایی با پارچه‌های مصنوعی ایجاد می‌کنند.

پارچه‌هایی که در بافت آن‌ها مقادیر بالایی از نایلون به کار رفته است می‌تواند باعث ناراحتی پوستی شود. بهترین پارچه برای این دوران کتان است و از این پارچه مناسب برای این روزها استفاده کنید. پارچه کتان باعث تعریق زیاد نمی‌شود و به اکسیژن‌ رسانی پوست هم کمک می‌کند. کاملا هم ضد‌ حساسیت است و راحتی‌تان را فراهم می‌کند!

How to Save on Pregnant Dresses

چه کفشی بپوشم؟

 بارداری می تواند تاثیرات بدی روی سلامت پاهای شما داشته باشد، اگر کفش مناسبی انتخاب نکنید. تغییرات هورمونی، افزایش وزن، پاهای دردناک یا متورم و کمر درد همگی می‌توانند روی سلامت پاهای‌تان چه طی ۹ ماه بارداری و چه بعد از آن تاثیر بگذارند. پس باید کفش‌هایی بپوشید که در بیشترین حد ممکن راحت باشند اما چه کفشی راحت است؟

کفی مناسب:

کفشی را انتخاب کنید که قوس کف پای‌تان را به خوبی حمایت کند. خیلی از کفش‌های موجود در بازار خودشان کفی مناسبی دارند. در صورتی که کفش‌تان کفی خوبی ندارد، از بیرون و به‌ صورت جداگانه برایش کفی بخرید.

سوالی که درباره پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند ندارید؟ 

چون از هر کسی بپرسید قطعا یک جواب می شنوید؛ نه! تحت هیچ شرایطی سراغ کفش‌های پاشنه بلند نروید. در دوره بارداری باید کفش‌های تخت بپوشید یا کفش‌هایی که پاشنه‌های بسیار کوتاه و پهنی دارند.در همان مراحل اول از خریدن کفش‌های بندی خودداری کنید چون بستن این بندها به‌ خصوص در ماه‌های آخر اصلا کار آسانی نیست و شما را دچار دردسر می کند.

بهتر است از کفش هایی استفاده کنید که به راحتی می توانید بپوشیدشان و به راحتی هم می توانید از پای‌تان خارج‌شان کنید.احتمالا می دانید که احتمال ورم کردن پاها زیاد است. پس موقع خرید کفش بارداری سایزی را انتخاب کنید که کمی بزرگ‌تر از سایز پاهای‌تان در حالت معمولی است، این کار باعث می شود قلب دوم‌تان احساس بهتری داشته باشد.

در نهایت یادتان باشد اگر قرار است با کفش‌تان جوراب به پا کنید، سراغ جنس‌های طبیعی مثل نخ بروید؛ جنس‌هایی که در ساخت آن ها از الیاف مصنوعی استفاده شده، باعث تعریق بیشتر و لیز خوردن پا در کفش می‌شود.

هیچ خانمی علاقه ندارد هزینه‌ خیلی زیادی را صرف لباسی کند که تنها کمتر از یک سال می‌تواند آن را بپوشد. اما نگران نباشید راهکارهایی وجود دارد که به طور همزمان هم هزینه و هم استرس‌ های ناشی از خرید لباس‌ های بارداری را کاهش می‌دهد.

How to Save on Pregnant Dresses

  • به کمدتان نگاهی دوباره بیاندازید

کمد لباستان را برای پیدا کردن لباس‌های گشاد دوباره بگردید. حتما لباس‌ هایی مانند دامن شلواری، پیراهن‌های گشاد، شلوارهای کمرکشی و لباس هایی که مدل جذب ندارند و از زیر سینه گشاد می‌شوند، پیدا می‌کنید که مناسب این دوران باشند. برای مثال می توانید روی تاپ خود از پیراهن‌ های دکمه‌دار استفاده کنید و وقتی شکمتان بزرگ شد دکمه‌های انتهایی را باز بگذارید.

  • به کمد لباس همسرتان نیز سر بزنید

یکی از ارزان‌ ترین روش ها برای انتخاب لباس بارداری، پیراهن‌های دکمه‌ دار مردانه است. می‌توانید یک تی‌ شرت بپوشید و دکمه‌های پیراهن را باز بگذارید. در این حالت چیزی شبیه یک کت جلو باز خواهید داشت. به علاوه می‌توانید با یک بند جلوی آن را ببندید. شلوارک و زیر پیراهنی‌ های مردانه نیز انتخاب‌ های مناسبی به عنوان لباس‌ های راحتی هستند.

How to Save on Pregnant Dresses

  • از جنس‌ های کشی استفاده کنید

روش دیگری که می‌توانید به کار ببرید این است که کش مو یا هر کش محکم دیگری را از سوراخ دکمه شلوار رد کنید و به دور دکمه بیاندازید. با این ترفند می‌توانید تا زمانی که چاق‌تر نشده‌اید از شلوارهای همیشگی‌تان استفاده کنید. بعد از آن نیز می‌توانید از کمرهای کشی یا پارچه‌های کشی پهن که روی شکم قرار می گیرند و شلوار را بدون نیاز به بستن دکمه و زیپ بالا نگه می‌دارند، استفاده کنید.

  • از دوستتان قرض بگیرید

    احتمال دارد در اطرافیان نزدیک شما فردی باشد که به تازگی دوران بارداری خود را پشت سر گذاشته و تعدادی لباس مناسب این دوران دارد که دیگر برایش قابل استفاده نیستند. اگر با این آدم‌ها تعارف ندارید و از این که لباس شخص دیگری را بپوشید بدتان نمی‌آید از آن‌ها بخواهید به جای این که لباسشان را بدون استفاده بگذارند آن را به شما بدهند. همیشه یادتان باشد این لباس‌ها را فقط قراراست چند ماه بپوشید. پس سخت نگیرید.

How to Save on Pregnant Dresses

  • خلاقیت به خرج دهید

اغلب تنها قسمتی از شلوار که بر روی شکم قرار می‌گیرد تنگ می‌شود. اگر مادر هنرمندی هستید و کمی خلاقیت دارید می‌توانید به قسمت کمر شلوارتان پارچه‌ای کشی بدوزید و شلواری مثل شلوارهای بارداری که در مغازه ها به فروش می رسد برای خود داشته باشید. لازم نیست شلوارتان نو باشد جین‌هایی که بیشتر پوشیده‌اید گزینه مناسب‌تری است.

  • به ارزان‌فروش‌ها سر بزنید

یکی دیگر از روش‌های صرفه‌ جویی این است که به مغازه‌هایی که همیشه حراجی دارند یا محصولات‌شان ارزان‌تر از فروشگاه‌ های دیگر هستند، سر بزنید. زمانی که در حال خرید هستید این قانون را در ذهن داشته باشید: من نمی‌خواهم از این لباس‌ها برای مدت طولانی استفاده کنم. تنها چند ماه! به‌ علاوه سر زدن به اینجور مغازه‌ها شما را با مادران باردار دیگر آشنا می‌کند که استفاده از پیشنهاداتشان خالی از لطف نیست.

  • به گروه‌های بارداری بپیوندید

یک پیشنهاد دیگر این است که با مادرهای عضو سایت همراه شوید و از آن‌ها کمک بگیرید. ممکن است بسیاری از مادرها پیشنهادات جالب‌تری برای شما داشته یا از حراج‌ های خوب با ‌خبر باشند.

  • خودتان بدوزید

برخی از لباس‌های بارداری، خیلی ساده هستند، چون برش خاصی ندارند و می‌توان راحت آن‌ها را دوخت. اگر خودتان یا یکی از نزدیکانتتان در خیاطی سر رشته‌ای دارد، می‌توانید از پارچه‌های موردعلاقه‌تان استفاده کنید و لباس‌های راحتی بدوزید که چندان هم پایتان آب نمی‌خورد.

در آخر این که علاوه بر راهکارهای گفته شده به شما پیشنهاد می‌کنیم در دوران بارداری لباس‌هایی بپوشید که در آن احساس راحتی می‌کنید، چون بارداری یکی از دوره‌های مهم زندگی است که باید نسبت به خودتان، اندام و اتفاقاتی که در درون شما می‌افتد حس خوشایندی داشته باشید و از آن لذت ببرید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

52 − 42 =