حقایق جالب درباره تابلوی هالیوود

سال‌های سال است که تابلوی هالیوود بر فراز تپه‌های لس آنجلس، به عنوان نماد این منطقه قد علم کرده است. با حقایق و نکات جالبی از این تابلو همراه باشید.

در اقصی نقاط این کره‌ی خاکی، تمامی شهرها و مناطق کوچک و بزرگ با نمادی شناخته می‌شوند. برج ایفل در پاریس، مجسمه آزادی در نیویورک و تخت جمشید در شیراز، همه و همه نمادی هستند برای شهر خود. بر فراز تپه‌های هالیوود در لس آنجلس نیز تابلوی غول‌پیکر هالیوود به عنوان نماد این منطقه خودنمایی می‌کند.

interesting-facts-about-hollywood-signs

هالیوود همواره با نام‌هایی مانند قلب سینمای آمریکا و حتی جهان شناخته می‌شود. در تپه‌های این منطقه تابلوی عظیم HOLLYWOOD با قدمتی نزدیک به یک قرن، قد علم کرده است و به نمادی برای این منطقه تبدیل شده است. با حقایق و نکات جالبی از این تابلو همراه باشید.

۱. تابلوی «هالیوود» (Hollywood Sign) در منطقه‌ی «مونت لی» (Mount Lee) در تپه‌های هالیوود، واقع در لس آنجلس و ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

۲. خالق این تابلو فردی متولد لندن بود که در ۳۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و بعدها به عنوان یک نقاش مشغول به کار شد.

۳. ارتفاع هر یک از حروف این تابلو تقریبا ۱۴ متر و طول مجموع این حروف ۱۰۷ متر است.

interesting-facts-about-hollywood-signs

۴. همان‌طور که اشاره شد، نماد هالیوود در منطقه‌ی مونت لی است. نام این منطقه به دلیل نام یک تهیه‌کننده‌ی رادیویی بود که بیش از ۲۰ هکتار از زمین‌های این منطقه را برای برپایی ایستگاه رادیویی خود خریداری کرده بود.

۵. این تابلو که در سال ۱۹۲۳ ساخته شد، در ابتدا یک تابلوی تبلیغاتی برای املاک این منطقه محسوب می‌شد که قرار بود تنها ۱۸ ماه برپا باشد. به همین دلیل در آغاز ساخت با عبارت «هالیوودلند» (Hollywoodland) بنا شده بود.

interesting-facts-about-hollywood-signs

۶. در آن زمان ۴۰۰۰ لامپ وظیفه‌ی روشنایی این تابلو را بر عهده داشتند. پس از دهه‌ی ۳۰ بود که چراغ‌های تابلوی هاولیوود خاموش شدند.

۷. تابلوی هالیوود تنها یک‌بار دیگر روشن و چراغانی شد و آن هم به مناسبت بازی‌های المپیک ۱۹۸۴ بود.

۸. هزینه‌ی ابتدایی راه‌اندازی این نماد ۲۱ هزار دلار بود که تقریبا برابر است با ۳۰۰ هزار دلار کنونی.

۹. عبارت هالیوودلند تا اواخر دهه‌ی ۴۰ قرن ۲۰ بر جای ماند و سرانجام در سال ۱۹۴۹ با عبارت «هالیوود» (Hollywood) جایگزین شد.

interesting-facts-about-hollywood-signs

۱۰. در طول سال‌های متمادی این تابلو چندین بار به عناوین مختلف آسیب دید یا دست‌کاری شد! سال ۱۹۳۲ یک دختر جوان با بالا رفتن از حرف H اقدام به خودکشی کرد. در دهه‌ی ۴۰ هم یک راننده‌ی ناخوش احوال از مسیر خارج شد و پس از برخورد با این تابلو، حرف H آن شکست. در دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ نیز عده‌ای با خرابکاری‌های متعدد و در پی اعتراضات گوناگون، حروف این تابلو را عوض کردند.

۱۱. با توجه به خساراتی که در طی سال‌ها به این تابلو وارد شد و همچنین به دلیل فرسودگی آن، در دهه‌ی ۷۰ قرار بر آن شد که به کل این تابلو تعمیر و جایگزین شود.

interesting-facts-about-hollywood-signs

۱۲. در سال ۱۹۷۸ بود که هر ۹ حرف این تابلو با کمک ۹ چهره‌ی سرشناس از جمله برادران وارنر، تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

۱۳. پس از ساخت و سازهای بی‌رویه‌ای که در اطراف این نماد انجام شد، مقامات محلی قوانین سختگیرانه‌ای را برای جلوگیری از این کار لحاظ کردند.

۱۴. امروزه با توجه به اتفاقات سال‌های پیشین، سیستم امنیتی و نظارتی بسیار قوی شبانه‌روزی جهت حفاظت و جلوگیری از هرگونه صدمه و تصادفی در محدوده‌ی تابلو اعمال می‌شود. به همین دلیل نزدیک شدن به این نماد برای عموم و بدون مجوز امکان‌پذیر نیست.

interesting-facts-about-hollywood-signs

۱۵. برای آخرین مورد جالب است بدانید که اکنون کلیه‌ی حقوق وابسته به تابلوی هالیود، مانند استفاده از تصاویر آن در صحنه‌های فیلم، متعلق به هالیوود است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 12 =