پرسش و پاسخ‌ هایی درباره کاشت ابرو

نی نی تایم :زمانی که به چهره خود نگاه می کنیم، به ندرت متوجه زیبایی می شویم که ابروها ایجاد کرده اند. ابروها چهره  ما  را جذاب تر می کنند اما بعضی اوقات ما تنها زمانی به اهمیت وجود ابرو پی می بریم که از بین رفته و یا به طور تصادفی بخشی از آن را اصلاح کرده ایم و یا به علت برخی مشکلات ابرو های ما از دست رفته باشد. حال اگر قصد زیباتر شدن صورت تان و داشتن ابروهای پرپشتی را دارید، در این مقاله به چند سوال در مورد کاشت ابرو پاسخ داده ایم.
کاشت ابرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

کاشت ابرو برای بازیابی موهای ضعیف بر روی ابرو انجام می‌شود. پیوند ابرو به روش‌های متعددی انجام می‌گیرد که بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک یکی از روش‌های پیوند ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلایل زیادی وجود دارند که می‌توانند سلامتی ابروها را تهدید کنند و موجب ریزش ابروها شوند. این موضوع شاید در اولین مواجهه، نگران کننده به نظر برسد اما مایوس شدن از درمان ریزش ابروها، تنها برای افرادی اتفاق می‌افتد که از پیشرفت‌های پزشکی برای پایان دادن به این مسئله، باخبر نیستند. وقتی ابروها از دست می‌روند، ظاهر شما تغییر می‌کند و این تغییر، در جهت مطلوبی رخ نمی‌دهد. ابروهای ریخته شده، بخشی از جذابیت چهره را نیز با خودشان می‌برند اما می‌توان با یک تصمیم درست و یک انتخاب خوب مثل کاشت ابرو در کلینیک تخصصی هلیا، آن‌ها را دوباره احیا کرد و این بار صاحب ابروهای محکم‌تری نیز شد.

دنیای امروز پزشکی، دنیای نا امیدی نیست و در این عصر، راه‌ کارها همواره از دغدغه‌ها پیشی می‌گیرند. سبک زندگی، نقشی تعیین کننده در سلامتی ابروها دارد؛ اگر به هر دلیلی سبک سالمی برای زندگی انتخاب نکرده‌اید، باید برای ریزش ابروهای خود آماده باشید. بهترین کار ممکن این است که با یک زندگی خوب و سالم، از ریزش ابروها جلوگیری کنید اما اگر این اتفاق رخ داد نیز، دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد. امروزه روش‌های متنوعی برای کاشت و پیوند ابرو به کار می‌روند که می‌توانند بدون درد و تحمل ریسک، ابروها را دوباره به چهره شما برگردانند. بعضی از افراد، ترجیح می‌دهند به سراغ راه‌ کارهای موقت برای پرتر نشان دادن ابروها بروند اما این راه ‌کارها هم درد زیادی دارند و هم بعد از مدتی از بین می‌روند. کاشت ابرو اما در همه سال‌های بعدی زندگی، نتایج خود را روی صورت شما حفظ خواهد کرد.

معمول ترین و شایع ترین علت از بین رفتن ابرو چیست؟

عوامل متعددی می تواند باعث نازک شدن و یا از دست دادن ابرو شود. همچنین ممکن است از بین رفتن ابرو به علت عدم دقت در اصلاح ابرو باشد و یا به علت یک تصادف و آسیب فیزیکی یا مواد شیمیایی باشد.

بیماری که می تواند باعث ریختن مو شود، همچنین می تواند باعث نازک شدن و حتی ریختن ابروها هم شود. اما در بعضی موارد افزایش سن می تواند منجربه نازک شدن ابرو و کمرنگ شدن ابرو شود.

فرد مناسب برای کاشت ابرو چه کسی است؟

هر کسی که از نازک شدن ابرو رنج می برد، فرد مناسب برای انجام این عمل است. همچنین این افراد باید از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشند، این موضوع بدین معنی است که این افراد نباید مشکلات نظیر خونریزی و لخته شدن خون داشته باشند.

آیا این روش دائمی است؟

بله، کاشت ابرو با جراحی، روشی دائمی برای نازک شدن ابرو است. شما رشد طولانی مدت ابرو را همانند ابرو های اصلی خود خواهید داشت. همانند موهای دیگر مناطق هم ریزش خواهید داشت هم رشد و احیای مجدد.

 پاسخ به ۱۰ سوال مهم درباره کاشت ابرو
موهای پیوندی از کدام قسمت بدن برداشته می شوند؟

برای افرادی که بخشی از ابروهایشان ریزش کرده و یا صرفا نازک شده است، موهای اهدایی از ابروی دیگر گرفته می شود. برای زنان قسمتی که اهدا کننده ی مو است می تواند پشت گوش یا از بالای ران گرفته شود.

موهای این مناطق برای زنان ظاهری طبیعی تر خواهند داشت چون این موها ذاتا نازک تر هستند. برای مردان موهای اهدا کننده می تواند از مناطق دیگر باشد و این ناحیه اهدای بستگی به ضخامت ابروهای اولیه دارد. مردها  ابرو های ضخیم تر و بزرگتری دارند.

در کاشت ابرو نیاز به چند پیوند مو داریم؟

کل فرآیند جراحی اغلب ۵۰ الی ۱۰۰ پیوند مو و یا بیشتر نیاز دارد. تعداد پیوند های مو در هر فرد متفاوت بوده و به ارزیابی قبل از عمل جراح بستگی دارد.

عمل کاشت ابرو کجا انجام می شود؟

نکته خوبی که در ارتباط با کاشت ابرو وجود دارد این است که می توان آن را بصورت سرپایی انجام داد.

مدت زمان ریکاوری کاشت ابرو چقدر است؟

چون در این عمل جراحی از ابزار های ظریف و تکنیک های کم تهاجم استفاده می شود، شما پس از ۴۸ ساعت به فعالیت طبیعی و روزانه ی خود خواهید رسید در ضمن توجه داشته باشید که هیچگونه فعالیت ورزشی سنگین و تماس با ابرو نباید داشته باشید.

آیا کاشت ابرو عوارض جانبی و خطر دارد؟

خطر کاشت ابرو حداقل است. نتیجه ناخوشایند اغلب شامل مواردی نظیر رشد ابرو در جهت نامناسب است. در این موارد درمان های وجود دارد که می توان با آن راهکارها جهت رشد ابرو را مناسب و به شرایط طبیعی برگرداند.

چقدر مدت طول می کشد تا کاشت ابرو به نتیجه کامل برسد؟

ابرو های پیوند شده ۴ الی ۶ ماه پس از جراحی رشد قابل تشخیصی را خواهند داشت. اما انتظار ریزش موهای پیوند شده پس از ۳ الی ۵ هفته بعد از جراحی را داشته باشید. این ریزش فرایندی طبیعی است و پس از ۲ ماه ابروهای شما مجددا رشد خواهد کرد. نتیجه کامل حداکثر پس از ۱۰ ماه نمایان خواهد شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here