پیشنهادی ساده برای فضای اتاق

نی‌نی تایم: چه به خانه جدیدی نقل مکان کرده باشید چه سبک قدیمی اتاقتان دلتان را زده می‌توانید رنگ و بوی فضا را با وسایل ساده عوض کنید. بخصوص تزیین اتاق خواب با وسایل ساده در عین حال که تغییری بنیادین در دکوراسیون داخلی است، می‌تواند فضای شما را از حالت یکنواختی در بیاورد و یک فضای زیبا و آرامبخش را به شما هدیه کند.

 نورهای مهتابی و فلوئورسنت

این نوع نورها درخشندگی چندانی ندارند و علیرغم روشنایی یکنواخت و ملایمی که تولید می کنند، برای دکوراسیونی زیبا و چشم نواز به هیچ وجه مناسب نیستند. نورهای مهتابی و فلوئورسنت، محیط را سرد و بی روح نشان می دهند و به این ترتیب انتظاری که از دکوراسیون خانه خودتان دارید، برایتان برآورده نمی شود. پس راه حل این است که از نورهای گرم تر، با درخشندگی ملایم استفاده کنید و حدالمقدور از ترکیب نورهای سفید و زرد در محیط بهره گیرید. در نتیجه با به کارگیری نورپردازی مناسب در محیط می توانید فضایی مناسب تر و خوشایندتر برای خودتان بسازید.

 استفاده از رنگ ها 

رنگ ها

معمولترین روش برای تغییر در دکوراسین اتاق، رنگ کردن دیوارها است. این مورد نقطه شروع کار شما باید باشد، استفاده از هرگونه وسیله، مادامی که رنگ اتاق مناسب نباشد، جلوه‌ای به اتاق نمی‌بخشد. اگر می‌خواهید اتاق خواب ظاهری تازه پیدا کند، بسته به اینکه چه کسی از اتاق استفاده خواهد کرد، آن را رنگ آمیزی کنید.

رنگ اتاق خواب باید ساده و آرامش بخش باشد، به همین دلیل ما همیشه طیف رنگی آبی (آبی کم رنگ، لاجوردی یا سرمه ای) و سبز را برای پسران، رنگ‌های صورتی، پوست پیازی و بنفش را برای دختران و اغلب برای بزرگسالان رنگ‌های خاکستری، سفید و کرمی را پیشنهاد می‌دهیم.

اتاق های خالی از وسایل

اگر می خواهید به محیط زندگی خودتان رنگ و نوایی ببخشید، فضای دکوراسیون را از حالتی کسالت بار خارج کنید و اتاق های خانه را به منبعی از انرژی و آرامش روحی تبدیل کنید، پس اتاق های خالی و بی روح خانه را با وسایل و المان های دکوراتیو زینت دهید. سعی کنید استفاده از رنگ های بارز و پر انرژی را در اولویت قرار دهید و تمام سلیقه خودتان را در چیدمان وسایل کاربردی و زیبای منزل به کار گیرید. مبلمان خوش طرح و خوشرنگ، همراه با جزئیاتی همچون کوسن های روشن و رنگی و تابلوهای رنگارنگ می تواند محیط خانه شما را به کلی متحول کند.

 قاب های عکس زشت و بدشکل

طراحی اتاق خواب

از آنجا که تصاویر قاب شده و تابلوهای دیواری در هر سایز و اندازه ای می توانند یکی از المان های اصلی در ایجاد نقطه تمرکز در دکوراسیون اتاق ها باشند، در انتخاب و تهیه آنها باید دقت و وسواس لازم را به خرج دهید. به خصوص در محیط هایی همچون اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن که معمولا مهمانان حضور می یابند، تصاویر قاب شده بیشتر از هر مکان دیگری می توانند نگاه افراد را به خود جلب کنند. از طرفی این تابلوها و تصاویر قاب شده به عنوان جزئیاتی تاثیرگذار، به راحتی می توانند مطابق با اجزای اصلی دکوراسیون خانه تغییر کنند، به روز شوند و هماهنگ گردند.

 پرده های کرکره ای

پرده ها

پرده های کرکره ای برای فضاهای داخلی بسیار کاربردی و مفید هستند. اما بدون شک برای محیط خانه و برای اتاق های مختلف منزل چندان مناسب نخواهند بود. در واقع عموما طراحان داخلی برای دکوراسیون خانه ها از پرده های کرکره ای عمودی استفاده نمی کنند و این نوع پرده ها را بیشتر برای محیط های کاری و دفاتر اداری مناسب می دانند. قطعا شما هم دوست ندارید اتاق نشیمن یا پذیرایی منزلتان شبیه به اتاق انتظار یک مطب پزشکی  یا دفتر فنی و ساختمانی به نظر برسد.

پس بهتر است با صرف کمی هزینه از پرده های پارچه ای خوش طرح و متناسب با سلیقه خودتان استفاده کنید. این پرده ها معمولا از سقف آویزان می شوند و نسبت به ابعاد پنجره ها می توانند ارتفاع داشته باشند. برای تزئینات بیشتر معمولا چوب پرده ها، گل میخ‌ها، دراپه ها و بسیاری المان های دکوراتیو دیگر می تواند به مجموعه پرده سفارشی شما اضافه شود که با توجه به رنگ، چیدمان و نوع طراحی دکوراسیون منزلتان می توانید آنها را انتخاب کنید و به فضای خانه زیبایی بیشتری بیفزایید.

خلاقیت در اتاق خواب

خلاقیت در اتاق خواب 

کی از خلاقانه ترین طرح‌های اتاق خواب می‌‌تواند استفاده از شلف دیواری باشد. در حین سادگی، شلف‌ها می‌توانند دیوارهای لخت اتاق را رنگ و بویی تازه ببخشند. یک یا دو شلف را به دیواری غیر از دیواری که تختخواب خود را کنار آن قرار داده‌اید نصب کنید؛ زیرا از شلف‌ها به عنوان سکویی برای قرار دادن چندین وسیله تزیینی بهره می‌برید که ممکن است در زمان خطر به پایین سقوط کنند.

برای اتاق خواب کودکان می‌توانید از کاعذ رنگی برای ایجاد اشکال هندسی و چسباندن آن‌ها بر روی دیوار بهره ببرید. برای تزیین اتاق دختر بچه‌ها می‌توانید از عروسک و وسایل فانتزی و شخصیت هایی کارتونی که او به آن‌ها علاقه دارند، بهره ببرید و برای اتاق پسران از وسایلی که تداعی کننده توپ فوتبال، ماشین پلیس و دیگر علاقه‌مندی‌های او استفاده کنید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 30 = 33