مراقبت های پوستی در منزل

نی نی تایم :ین برنامه بسیار آسان است که می توانید فقط با چندین عنصر ساده در خانه انجامش دهید.می توانید این را جایگزین روش های گران قیمت و بعضا سمی که به شما در صرفه جویی وقت، پول و رسیدن به سلامت کمک می کند.بهترین بخش این است که با استفاده از این عناصر، می توانید از خواص طبیعی آنها برای زیبایی ظاهری بهره مند شوید.

۱-شست و شوی روزانه:

روزانه دو بار صورت خود را برای مراقبت از پوست شست و شوی داده تا خالی از چربی شود، و از به وجود آمدن جوش صورت جلوگیری شود.

شما بهتر است صبح ها پس از بیدار شدن از خواب و شب ها قبل از به خواب رقتن صورت خود را بشویید .از آب ولرم استفاده کنید و شوینده پوست مناسب با پوست صورتتان .صورت خود را می توانید با دست ها، لیف حمام و یا یک اسفنج نرم بشویید.

  • در ادامه از تونر یا مرطوب کننده استفاده کنید
  • اگر آرایش دارید به خاظر داشته باشید که آن را پاک کنید
  • پوست گردن خود را فراموش نکنید!، این ناحیه همیشه در مراقبت از پوست نادیده گرفته می شود.
۲-تنظیم درجه آب حمام:

Skin care at home

یکی از کارها برای مراقبت از پوست تنظیم درجه آب حمام است. از آب بسیار داغ در هنگام حمام کردن استفاده نکنید و به جای آن از آب ولرم استفاده کنید. آب داغ به شما آرامش می دهد اما پوست شما را از چربی های طبیعی اش خالی می کند، این باعث خشک شدن و تکه تکه شدن پوست شما می شود.

اگر شما پوست خشک است، از مرطوب کننده بدن که حاوی روغن های طبیعی مثل بادام، نارگیل و زیتون هستند استفاده کنید.

پوست بدن خود را درست خشک کنید:

به آرامی پوست خود را با یک حوله خشک کنید. این برای مراقبت از پوست صورت و هم بدن صدق می کند. حتی بهتر است که صورت خود را اندکی مرطوب بگذارید .این گونه پوست شما می تواند مقدار بیشتری مرطوب کننده جذب کند و خود را مرطوب کند.

۴-استفاده از مرطوب کننده پوست:

از مرطوب کننده یا لوسیون در حالی که هنوز صورت شما مرطوب است برای مراقبت از پوست استفاده کنید .از مرطوب کننده و کرم برای صورت و از لوسیون و یا روغن بدن برای بدنتان استفاده کنید .نوع مرطوب کننده یا لوسیونی که استفاده می کنید بستگی به فصل دارد .از نوع قوی تر آن در زمستان و از نوع ضعیف تر آن در تابستان استفاده کنید

  • مرطوب کننده ای را در نظر بگیرید که حاوی اس پی اف برای حفاظت از پوست در برابر از اشعه های مضر خورشید باشد.

انواع پوست ها از مرطوب کننده فایده می برند حتی پوست های مرطوب. از یک مرطوب کننده ی ضعیف یا ژل مانند برای پوست های چرب استفاده کنید

۵-لایه برداری کنید:

Skin care at home

یکی دیگر از مراحل مراقبت از پوست لایه برداری است. باید هفته ای یک بار لایه برداری کنید این کمک می کند تا سلول های مرده از پوست شما خارج شوند و پوست شما بسیار نرم شود. از اسفنج های زبر و پودرهای لایه بردار و صابون ها ی مخصوص برای این کار استفاده کنید.

حتما از اسفنج های نرم تری برای پوست صورت در مقایسه با پوست بقیه بدن استفاده نمایید. به خاظر داشته باشید پوست صورت شما بسیار ظریف تر از پوست دست ها و پاهای شما است.

  • پودرهای لایه بردار را با دقت انتخاب نمایید. هر چقدر در آنها دانه های بزرگتری به کار رفته باشد خاصیت سایندگی بیشتری دارند. از پودرهای حائی عصاره ی گردو در صورتی که پوستتان حساس است استفاده نکنید.

اگر پوست خشکی دارید شاید بخواهید پوست خود را هر روز لایه برداری کنید اما در این مورد به آرامی عمل کنید و همیشه بعد از آن پوست خود را مرطوب کنید .

۶- استفاده از آرایش مناسب:

از آرایش کردن  بابت مراقبت از پوست هراس نداشته باشید اما آن را با مراقبت انجام دهید. از آرایشی استفاده کنید که مناسب برای نوع پوست شما است، وقبل از خواب آن را پاک کنید تا از زدن جوش های صورت جلوگیری کنید .اگر هر روز آرایش می کنید از نگه داشتن آرایش خود برای یک روز یا دو روز دوری کنید تا به پوست خود استراحت دهید.

  • لوازم آرایش های پودری برای پوست های چرب بسیار مناسب اند اما برای پوست های خشک لوازم آرایش های مایع یا کرمی مناسب اند.
  • لوازم آرایش خود را همیشه تمیز کنید تا از تجمع آکنه صورت و باکتری ها جلوگیری کنید
 برس‌ها و اسفنج‌های آرایشی خود را تمیز کنید

Worry about the second wave of the corona

در مطالعه‌ای در بریتانیا مشخص شد برس‌‌ها و اسفنج‌های آرایشی می‌تواند محل تجمع و رشد باکتری‌های ایجاد کننده‌ی انواع آلودگی باشد، با وجود این، ۷۲درصد زنان هرگز برس و اسفنج آرایشی خود را نمی‌شویند. جسیکا وو (Jessica Wu) متخصص پوست در لوس‌آنجلس و نویسنده‌ی کتاب «تغذیه صورت» (Feed Your Face) می‌گوید: «هر دو یا سه هفته یک بار باید برس و اسفنج‌های آرایشی خود را بشویید.» چند قطره مایع تمیزکننده‌ی صورت یا شامپو را با مقداری آب‌ِ ولرم در یک فنجان یا لیوان مخلوط کنید و برس‌های خود را در لیوان تکان دهید تا تمیز شوند. سپس آنها را با آب ولرم بشویید، به آرامی تکان بدهید تا آب اضافی آنها خارج شود و بعد کنار بگذارید تا کاملا خشک شوند.

گوشی تلفن همراه‌تان را تمیز نگه‌ دارید

طبق مطالعه‌ی دانشگاه استنفورد، همین گوشی تلفن همراه که همیشه دست‌مان است و آنرا زمین نمی‌گذاریم، می‌تواند از سرویس‌های بهداشتی و متروی شلوغ هم آلوده‌تر باشد. در واقع صفحه‌ی شیشه‌ای تلفن همراه، بله همین صفحه‌ی لمسی مورد علاقه‌ی ما حتی می‌تواند از وقتی‌که کسی توی صورت‌مان عطسه می‌کند هم میکروب بیشتری منتقل کند. می‌دانم این واقعیت بسیار ترسناک است اما وقتی با تلفن حرف میزنیم میکروب‌ها به سمت گونه‌ها و فک ما حرکت می‌کنند و باعث جوش زدن و تحریک پوست صورت می‌شوند. پس برای تمیز نگه‌داشتن گوشی موبایل و البته صورت‌، چندین بار در روز گوشی‌تان را با دستمال ضدعفونی‌کننده‌ی آنتی باکتریال تمیز کنید.

به اندازه کافی بخوابید:

هفت تا نه ساعت هر شب بخوابید .نداشتن خواب کافی می تواند باعث کسل شدن و زردی پوست شود. همچنین می تواند باعث برآمدگی و تیرگی زیر چشم ها شود. خوابیدن کافی چین و چروک و پف کردن زیر چشم را کاهش می دهد، به شما رنگ پوستی درخشان و سالم می بخشد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 88 = 98