قبرستانی عجیب بدون جسد انسان

قبرستانی عجیب بدون جسد انسان

نی نی تایم: گاهی اشیای بدون استفاده در جایی به حال خود رها می شوند تا رفته رفته بپوسند و از بین بروند! این قبرستان ها که در آن ها خبری از جسد انسان نیست خانه ی ابدی وسایلی هستند که عمر خودشان را کرده اند و دیگر از آن ها استفاده ای نمی شود. می خواهیم درباره ی تعدادی از قبرستان های عجیب و متفاوت حرف بزنیم، قبرستانی عجیب بدون جسد انسان که مانند موزه ای، تعدادی از جالب ترین اشیای سراسر دنیا را به نمایش در آورده اند و دیدن از آن ها در نوع خود جالب توجه است.

strange-cemetery-without-human-body

 

۱- موزه تابلوی نئون، لاس وگاس، نوادا (The Neon Sign Museum, Las Vegas, Nevada)

موزه‌ تابلوی نئون لاس وگاس در منطقه‌ای بیابانی و وسعت حدودا یک هکتاری واقع شده است که شامل بیش از ۲۰۰ تابلوی رنگارنگ و جذاب به جا مانده از عهد عتیقِ لاس وگاس می‌باشد. بسیاری از این تابلوها از جمله تابلوهای مکان‌های معروف مانند «هتل مولین راف»، «استار داست»، «مهمانسرای کویر» و «قصر سزار» از اهمیت تاریخی برخوردارند. مردم آمریکا معتقدند تابلوهای موجود در این قبرستان، کار هنری هستند؛ افرادی که از این موزه دیدن کرده‌اند هم بر این باورند. صحت این موضوع را می‌توان در نظرات کاربران وبسایت TripAdvisor جستجو کرد.

strange-cemetery-without-human-body

این موزه، خانه‌ علامت‌ها و نشانه‌های مهم است. در میان این نشانه‌ها، تابلوهای «مهمانسرای لاکی کاس»، «مهمانسرای تیر و کمان»، «دمپایی نقره‌ای»، «پاک‌کننذگان جامعه»، «نعل اسب بینیون»، «مهمانسرای نورماندی»، «اسب و سوارکار روستایی»، «لندمارک» و «خیابان پنجم» به چشم می‌خورد. بیشتر نشانه‌هایی که به این موزه اهدا شده‌اند، بطور طبیعی تحت شرایط جوی، کهنه شده‌اند؛ یعنی دقیقا همان شرایطی که زمانی از سر درهای مختلف این شهر آویزان بودند. البته تعداد هفت تابلو از میان این نشانه‌ها، تعمیر و بازسازی شده‌اند تا در بازدید عموم، این موزه را روشن کنند.


۲- قبرستان قطارها (The Ship Graveyard) – بولیوی

شاید ندانید که در بیابان نمکی معروف بولیوی قبرستانی از قطارها وجود دارد که سالانه گردشگران زیادی از آن ها دیدن می کنند. اینجا پر از قطارهای از کار افتاده ای است که به دلیل وزش بادهای نمکی فقط بدنه ای زنگ زده از آن ها به جای مانده است. اینجا تا چشم کار می کند باقی مانده هایی از قطارهای کلاسیک و قدیمی را می بینید که می توانند حسابی شما را سر ذوق بیاورند.

strange-cemetery-without-human-body

 بیشتر قطارها برای بیش از ۱۰۰ سال قبل هستند که توسط بریتانیا ساخته شده اند. اما شاید بپرسید چرا این نقطه برای خانه ی ابدی قطارها در نظر گرفته شده است؟ در واقع در زمان های دور قطارها به اینجا می آمدند تا سنگ های معدنی این ناحیه را به بندرهای اقیانوس اطلس ببرند اما با تمام شدن این سنگ ها دیگر این قطارها بدون استفاده ماندند و در همین محل برای همیشه پارک شدند.


۳- قبرستان کشتی ها ( The Train Graveyard )- موریتانی

در ۱۱ کیلومتری جنوب مرکز شهر و در سواحل موریتانی چشمتان به حدود ۳۰۰ کشتی از کار افتاده می افتد که در امتداد ساحل رها شده اند. بندر نوادیبو جایی برای رها شدن لاشه کشتی هایی است که روزگاری افراد زیادی را جابجا کرده اند و امروز از کار افتاده اند. از قدیمی ترین کشتی های این محل یک کشتی فرانسوی ست که قدمت آن به دهه ۱۹۲۰ برمی گردد و دیدن آن جالب توجه است.

strange-cemetery-without-human-body

در اینجا کشتی های بزرگ و کوچک زیادی را می بینید که بعضی بر روی آب شناورند و بعضی هم در گوشه ای به گل نشسته اند اما با این حال تعدادی از کشتی ها هم چند متری زیر آب جا خوش کرده اند. همیشه تماشای کشتی شکسته ها یکی از علاقمندی های غواصان بوده است و آن ها به شوق کشف کشتی های تاریخی و سرنوشتی که آن ها از سر گذرانده اند به زیر آب می روند و از ورودی این کشتی ها قسمت های مختلف آن ها را از نزدیک می بینند، اما در اینجا بدون غواصی شانس تماشای کشتی های تاریخی را دارید.


۴- قبرستان هواپیما (The Airplane Graveyard) – آریزونا

در آنسوی شهر توسان آریزونا حدود ۴ هزار هواپیما و هلیکوپتر هست که به طور کاملا منظم در بیابانی چیده شده اند. با اینکه ورود به این منطقه سالیان سال قدغن بوده اما امروز خیلی ها برای تماشای بزرگ ترین قبرستان هواپیماها خودشان را به این محل می رسانند. تعدادی از هواپیماهای  کاملا از کار افتاده اند اما بعضی از آن ها هم برای تعمیر به اینجا آورده شده اند. اینجا از زمان جنگ جهانی دوم تا حال به قبرستان هواپیما ها تبدیل شده است.

strange-cemetery-without-human-body
strange-cemetery-without-human-body

۵– شهر خودروهای قدیمی(Old Car City) – جورجیا

این جا از سال ۱۹۳۱ تا به حال پارکینگ خودروها شده است البته نه پارکینگی معمولی! حدود ۴ هزار ماشین در این محل پارک هستند که تعدادی از آن ها حتی ۴۰ ساله که از جای خود تکان نخورده اند. در کنار این ماشین ها گیاهان و درختانی رشد کرده اند که به خوبی جابجا نشدن آن ها در طی سالیان دراز را ثابت می کنند.

strange-cemetery-without-human-body

strange-cemetery-without-human-body

strange-cemetery-without-human-body

گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا خودشان را به این پارکینگ خاص می رسانند و ساعت ها در میان کلکسیون اتومبیل های آن ها پرسه می زنند. تعدادی از ماشین هایی که در این پارکینگ پارکند حتی در فیلم های معروف هم بازی کرده اند و آن فیلم ها را در ذهن بازدید کنندگان یادآوری می کنند. خیلی ها دوست دارند ساعت ها در این پارکینگ بمانند و از ماشین های رنگارنگ و کلاسیک آن دیدن کنند، ماشین هایی که غباری از کهنگی و زنگ زدگی آن ها را فرا گرفته و دیگر عتیقه شده اند!


۶– پارک ممنتو، بوداپست

قبرستان مجسمه های تاریخی! در چند متری مرکز بوداپست در مجارستان پارکی زیبا و جذاب هست که به قبرستان مجسمه های تاریخی تبدیل شده است. بعد از اینکه در اوایل دهه ۹۰ تغییر و تحولات اساسی در این کشور اتفاق شد مجسمه های بزرگی که در سراسر شهر بوداپست پراکنده شده بودند جمع آوری و به این پارک آورده شدند.

strange-cemetery-without-human-body

این پارک به موزه ی فضای باز تبدیل شده و در گوشه و کنار آن ده ها مجسمه ی بزرگ به چشم می خورند، مجسمه هایی که مشخص است دیگر کاربردی ندارند و برای همیشه در این محل رها شده اند. قدمت بعضی از این مجسمه ها به حدود ۷۰ سال پیش برمی گردد و تماشای آن ها برای علاقمندان به آثار تاریخی جالب توجه هست. حتی در کنار این پارک یک سالن نمایش هست که درباره گذشته ی این شهر حرف های زیادی برای گفتن دارد.


۷- پارک رؤسای جمهور آمریکا، ویلیامزبرگ، ویرجینیا (American Presidents Park, Williamsburg, Virginia)

۴۳ سر از سرهای رؤسای جمهور آمریکا، که هریک در وضعیت خرابی متفاوتی قرار دارد، در این پارک و در ویلیامزبرگِ ویرجینیا آرمیده‌اند. این پارک که زمانی پارکی تفریحی و مکانی برای بزرگداشت مردان بزرگ بود، به‌علت عدم استقبال گسترده، در سال ۲۰۱۰ بسته شد. اما یکی از صاحبان این پارک تفریحی، هاوارد هانکینز که نمی‌توانست از بین رفتن این مجسمه‌ها را تحمل کند، ترتیبی داد تا آنها را به مزرعه خودش که در نزدیک همان پارک بود، انتقال دهد.

strange-cemetery-without-human-body

هانکینز امیدوار است روزی دوباره پارکش را باز کند و برای این کار، وبسایتی برای جمع‌آوری خیریه از مردم، تاسیس کرده است. او همچنین رویای گسترش دادن دامنه‌ مجسمه‌ها با ایجاد کلکسیونی از تندیس نیم‌تنه‌ی همسران رؤسای جمهور و دیگر مقامات عالی‌رتبه در سر می‌پروراند. اما در حال حاضر، ۲۰ مجسمه‌ای که در این مکان قرار دارند، در حال فرو ریختن هستند که با آن ظاهر شکسته و از هم‌پاشیده‌ خود، هر رهگذری را می‌ترسانند.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

36 − = 29