بهترین روغن ها برای پوست صورت

بهترین روغن برای پوست صورت

استفاده از روغن برای پوست صورت باعث جوانسازی پوست و به تاخیر انداختن پیدایش چین و چروک می‌گردد. در این مقاله با چند روغن معجزه‌ کننده آشنا شوید.

امروزه روغن‌های بسیاری وجود دارند که همگی برای مرطوب کردن پوست صورت مناسب هستند اما با توجه به نوع پوست افراد انتخاب‌ها محدودتر می‌گردند. قابل ذکر است که استفاده از روغن‌های طبیعی نسبت به کرم‌هایی که از مواد شیمیایی تهیه شده‌اند ارجحیت دارند. در این مقاله به معرفی چند روغن برای پوست صورت پرداخته ایم.

  • پوست های معمولی: افرادی که پوست معمولی دارند از بهترین نوع پوست برخوردار هستند و باید از روغن های نارگیل، زیتون، دانه انگور و ارگان روزانه برای چرب کردن پوست استفاده کنند.
  • پوست های حساس:افرادی که پوست حساس دارند باید محتاط عمل کنند چون ممکن است گاهی اوقات منجر به خراشیدگی، خارش و تورم پوست شود و باید از روغن های زیتون، بابونه و گل یاس برای آبرسانی و انعطاف پذیری پوست استفاده کنند و همچنین این روغن ها برای درمان آکنه و جوش هم موثر است.
  • پوست های پیر و سالخورده: افرادی که پوست پیری دارند باید از روغن های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنند که از چین و چروک پوستجلوگیری کنند. روغن کندر، رز و آرگان برای آبرسانی و جوانسازی پوست بسیار موثر است چون حاوی آنتی اکسیدان است.
  • پوست های خشک:افرادی که پوست های خشک دارند معمولاً با خشکی و خارش پوست مواجه می شوند و انتخاب درست روغن بسیار مهم است. روغن جوجوبا، نارگیل و زیتون سریع جذب پوست می شوند و آب پوست را فراهم می کنند و به آسانی این مشکل را رفع می کنند.
  • پوست های چرب:اگر پوست چربی دارید باید روغنی را انتخاب کنید که سبوم و چربی پوست را کنترل کند و به همین منظور پوست خود را خشک نگه دارید و از روغن سرو، آرگان ، لیمو و ترنج برای تغذیه پوست استفاده کنید.
  • کنترل جوش: اگر پوست خشک یا چربی دارید که با جوش و روزنه هایی همراه است، باید از روغن های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنید که در درمان جوش و لک های تیره پوستی مناسب است به همین منظور به شما روغن اسطوخدوس، گل شمعدانی و نعناع هندی را پیشنهاد می کنیم.
  • پوست های ترکیبی: درمان این نوع پوست دشوار است چون نه خشک است و نه چرب اما به شما روغن پرتقال، زیتون، نعناع هندی و اسطوخودوس را پیشنهاد می کنیم چون پوست را متعادل می کند.

 بهترین روغن های صورت برای پوستی درخشان

روغن های صورت امروزه بسیار متداول هستند. فرقی ندارد که دارای چه نوع پوستی باشید، حتما نوعی روغن وجود دارد که مناسب شما باشد. بهترین بخش استفاده از این روغن ها به عنوان مرطوب کننده این است که روغن ها کاملا طبیعی هستند و حاوی مواد شیمیایی مضری مثل پارابن که در کرم های قدیمی پوست یافت می شود، نیستند.

the-best-oil-for-the-skin

روغن های صورت امروزه بسیار متداول هستند. فرقی ندارد که دارای چه نوع پوستی باشید، حتما نوعی روغن وجود دارد که مناسب شما باشد. بهترین بخش استفاده از این روغن ها به عنوان مرطوب کننده این است که روغن ها کاملا طبیعی هستند و حاوی مواد شیمیایی مضری مثل پارابن که در کرم های قدیمی پوست یافت می شود، نیستند. حالا وقت آن رسیده تا با کرم های صورت خود خداحافظی کنید و در روتین روزانه تان برای روغن های پوست جایی باز کنید. اینجا ۵ تا از بهترین روغن های صورت برای پوستی درخشان را آورده ایم:

 روغن آرگان

چه پوست صورتتان چرب باشد، چه مختلط و یا خشک، روغن آرگان پوستتان را صاف می کند و کمک می کند تا رنگ کلی پوستتان را بهبود ببخشید. این روغن حاوی تمام چیزهایی است که پوستتان را تازه و جوان نگاه میدارد مانند: مقادیر زیادی ویتامین E ، اسید چرب امگا ۳ و آنتی اکسیدان. شما نه تنها می توانید از روغن آرگان به عنوان یک مرطوب کننده روزانه استفاده کنید، بلکه این روغن برای موهای خشک و آسیب دیده نیز معجزه می کند.

the-best-oil-for-the-skin

 روغن میوه گل رز

این روغن که فاقد عوارض جانبی جدی است، بهترین محصول ضدپیری در روتین روزانه مراقبت از پوست شماست. اسید چرب امگا ۶ در کنار ویتامین های C و A سلول های شما را بازسازی می کند، یا به عبارت دیگر، چین و چروک های شما را کاهش می دهد. بعد از اینکه مدتی از این روغن استفاده کردید، به احتمال زیاد تاثیر آن را بر روی لکه ها و جای زخم های روی پوستتان نیز می بینید. برای گرفتن بهترین نتیجه، بهتر است از این روغن شب ها که بدن در بهترین حالت ترمیم خود است، استفاده کنید. آماده باشید که صبح فردا با پوستی درخشان از خواب برخیزید.

the-best-oil-for-the-skin

 روغن جوجوبا

این روغن به اندازه کافی عجیب است، چراکه روغن جوجوبا در اصل نوعی موم است. از آنجا که این روغن ترکیبات شیمیایی مشابه با چربی طبیعی پوست دارد، به راحتی جذب می شود. و این به آن معنی است که روغن روی سطح پوست نمی ماند تا پوستتان خیلی چرب به نظر برسد. روغن جوجوبا حاوی روی، مس و ویتامین های B و E است که در طول زمان به تقویت پوست شما کمک می کند. این روغن یکی از سبک ترین روغن های این لیست است، پس می توانید از آن به جای مرطوب کننده روزانه فعلیتان استفاده کنید.

the-best-oil-for-the-skin

روغن نارگیل

 و سرانجام روغن چند کاره. روغن نارگیل در سال های اخیر بیشتر در میان مردم محبوب شده است. این روغن به صورت طبیعی ضدباکتری و ویروس است که شامل مقادیر زیادی اسیدهای چرب لازم است و همچنین بوی این روغن بسیار مطبوع است. بخاطر اینکه این روغن در دسته روغن های سنگین قرار می گیرد، اگر دارای پوست چرب هستید، توصیه ما به شما این است که از آن فقط به عنوان مرطوب کننده شبانه استفاده کنید.

the-best-oil-for-the-skin

. روغن زیتون

این روغن فوق العاده غنی از اسیدهای چرب و ویتامین است. مطالعات نشان داده که آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون به پیشگیری از سرطان کمک می کند. مانند روغن جوجوبا، روغن زیتون نیز به چربی های طبیعی پوست شبیه است، پس به راحتی جذب پوست می شود. مطمئن شوید که از روغن زیتون فرابکر و ترجیحا نوع ارگانیک آن استفاده می کنید. اگر روغن فقط برای پوست استفاده می شود، ارزش قیمت کمی گران تر را دارد. با اینکه از این روغن برای تمام انواع پوست می توانید استفاده کنید، اما این روغن کمی سنگین تر از روغن های دیگر است. پس توصیه ما این است که اگر پوست شما دارای جوش و یا مستعد آکنه است، از این روغن صرف نظر کنید.

the-best-oil-for-the-skin

محصولاتی که میتوانید از فروشگاه ها تهیه کنید

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

56 − = 48