ترسی که پدرها با آن مواجه‌ هستند

در این مقاله به بررسی ۶ ترسی که پدرها با آن مواجه‌ هستند می‌پردازیم. حتی اگر شما وظایف پدرانه خود را به خوبی انجام دهید، زمان هایی وجود دارد که احساس ترس می کنید. ما در اینجا چند نمونه از این نگرانی ها را برایتان آورده ایم.

  • «آیا کارهایم را به درستی انجام می‌دهد؟»
هر پدری می‌خواهد از فرزندانش محافظت کند. اگر شما کاری را به درستی انجام نمی‌دهید، دلیل‌اش بی توجهی نیست. از همسرتان کمک بگیرید تا در کارها مهارت لازم را به دست آورید.

  • «با داشتن فرزند، احساس می‌کنم که باید بزرگ شوم. دیگر نمی‌توانم با دوستانم بیرون بروم یا بازی‌های ویدوئی کنم.»
بله، زندگی شما تغییر می‌کند اما بد نیست اگر زمانی را به خود اختصاص دهید. سعی کنید وظایف را بین خود و همسرتان تقسیم کنید. شاید شما بخواهید وظیفه نگهداری از کودک را پنجشنبه‌ها به عهده بگیرید تا همسرتان به مهمانی برود و روز بعد آن وظایف را به عهده همسرتان بگذارید تا شما نیز بتوانید با دوستانتان را ملاقات کنید.

  • «کمبود خواب باعث بدخلقی‌ام می‌شود.»

نگران نباشید شما دوباره خواهید خوابید؛ اما نه در ماههای اول! برای خواب خود برنامه‌ریزی کنید تا کمبودش جبران شود.

  • «خانه ریخت و پاش است.»

جن به خانه شما نیامده تا هم چیز را بهم بریزد. اگر تمییزی خانه برایتان مهم است، خودتان دست به کار شوید.

  • «مثل پدر خودم رفتار نمی‌کنم.»

مردهای بسیاری سعی می‌کنند تا شبیه پدر خود باشند یا برعکس، اشتباهات او را تکرار نکنند. بهترین کار این است که خودتان باشید، نه شخص دیگری. شما باید راه خود را، همان گونه که می‌خواهید، بروید.

  • «من مدتی از فرزندم دور بودم و می‌ترسم پس از بازگشتم او مرا نشناسد و هنگام در آغوش گرفتنش، گریه کند.»

در این شرایط تا جایی که می‌توانید از طریق ویدیو چت با فرزندتان در ارتباط باشید. اگر کودک شما هر شب شما را ببینید، حتی اگر از دنیا مجازی باشد، تاثیر خود را خواهد گذاشت.

  • «نمی‌توانم زمانی که کودکم گریه می‌کند، او را آرام کنم.»

وظیفه مادر نیست تا کودک را، هنگامی که گریه می‌کند، از آغوش شما بگیرد. اگر چه این کار در ماههای اول برای شما سخت خواهد بود، اما با تلاش زیاد، مهارت لازم را به دست خواهید آورد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here