نقش های کلیدی هیالورونیک اسید در بدن

با پیر شدن ما، پوست استحکام، فربهی و درخشش خود را به دلیل تجزیه کلاژن و فیبرهای الاستیک، و کاهش ماده مرطوب‌کننده خود بدن یعنی هیالورونیک اسید از دست می‌دهد.ساخت این عامل محافظت‌کننده در بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد. کاهش سطوح هیالورونیک اسید با فرآیند افزایش سن مرتبط می‌شود و تخمین زده می‌شود هنگامی که به ۴۵ سالگی می‌رسیم سنتز هیالورونیک اسید فقط حدود نیمی از نیاز بدن را تأمین می‌کند.

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید که به اختصار HA، هیالورونان یا هیالورونیت نیز نامیده می‌شود، به صورت گسترده در شکل کپسول، محصولات مراقبت پوست و محصولات تزریقی وجود دارد.

هیالورونیت ترکیبی طبیعی است که در پوست یافت می‌شود و عملکردهای بسیاری دارد؛ مانند حفظ رطوبت، انعطاف پذیری، کمک به بافت برای ترمیم، حفظ عوامل پوست مانند کلاژن و الاستین، و کمک به ایجاد مانعی حفاظتی در برابر میکروارگانیسم‌ها.

بدن ما تقریباً ۱۵ گرم HA دارد و در تمام بخش‌های بدن وجود دارد و روزانه یک سوم آن تجزیه شده و سنتز می‌شود.

اینجاست که مشکلات بروز می‌کنند!

فیلرهای هیالورونیک اسید برای کاهش و بهبود چروک‌ها مفید هستند، به‌علاوه، پوست را جوان‌تر جلوه می‌دهند و رنگ آن را بهبود می‌بخشند، و پوست را نرم و لطیف جلوه می‌دهند.

کاربردهای اسید هیالورونیک برای مراقبت از پوست:

صورت
اسید هیالورونیک که به طور طبیعی در بدن وجود دارد به حفظ رطوبت کمک می کند و پوست شادابی خود را حفظ می کند. همانطور که بزرگ تر می شوید، ذخیره اسید هیالورونیک طبیعی شروع به کاهش می کند که می تواند چین و چروک صورت را افزایش دهد. کرم صورت حاوی اسید هیالورونیک، پوست را مرطوب نگه می دارد و علایم پیری را از بین می برد.

پوست اطراف چشم ها

پوست اطراف چشمان شما نازک تر از پوست بقیه صورت شما است و یکی از اولین مکان هایی است که علائم کمبود آب بدن را نشان می دهد. بسیاری از کرم های چشم به عنوان یک جز تشکیل دهنده اسید هیالورونیک اسید را تشکیل می دهند چون به حفظ پوست اطراف چشم های شما کمک می کند.

تاثیر اسید هیالورونیک بر پوست خشک

پوست خشک یک وضعیت بسیار شایع است که معمولاً با ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی ایجاد می شود. هیالورونیک به خاطر تاثیرات قوی کنندگی خود، به طور گسترده در محصولات مراقبت از پوست به کار می رود که برای مرطوب نگه داشتن پوست و کاهش علایم پوست خشک استفاده می شود.

پوست چرب
افرادی که پوست چربی دارند اغلب اوقات تمایلی برای پیدا کردن مرطوب کننده دارند که پوست آن ها را خشک نمی کند و در نتیجه منجر به تولید بیشتر چربی می گردد. اسید هیالورونیک در این زمینه خوب عمل می کند چون به حفظ رطوبت پوست شما بدون خشک شدن زیاد کمک می کند و پوست حساس را تحریک نمی کند.

تاثیر اسید هیالورونیک بر آکنه


آکنه شایع ترین بیماری پوستی در ایالات متحده است و سالانه حدود ۵۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که آکنه عموماً با پوست چرب مرتبط است، مهم است به یاد داشته باشید که پوست خشک نیز می تواند باعث ایجاد زخم های سطحی روی پوست شود. در حالی که هیالورونیک اسید جوش های عمیق را درمان نمی کند، خواص مرطوب کنندگی آن می تواند به جلوگیری از خشکی که منجر به بروز حمله می شود، کمک کند.

مراقبت از مو
در حالی که اسید هیالورونیک اغلب با مراقبت از پوست ارتباط دارد، در انواع مختلفی از محصولات مراقبت از مو، شامل شامپو، نرم کننده و ماسک های پوست، دیده می شود. محصولات مو حاوی اسید هیالورونیک برای نگه داشتن آب پوست سر و بدن شما طراحی شده اند که می تواند درخشش طبیعی موهایتان را به شما بازگرداند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

93 − = 85