بزرگترین پارک‌های آبی سرپوشیده در جهان

حالا که فصل بهار از راه رسیده، شاید بد نباشد تا نگاهی به پارک های آبی در جهان داشته باشیم که قابلیت باز بودن در تمام طول سال را دارند و تحت تأثیر باد و باران قرار نمی گیرند. برای مقایسه بزرگترین پارک‌های آبی سرپوشیده در جهان  میزان متر مربع آنها زیر یک سقف را در نظر گرفته ایم. فراموش نکنید که این صنعتی مدام در حال گسترش است و نه تنها پارک های آبی سرپوشیده جدیدی مرتباً به وجود می آیند، بلکه قدیمی تر ها نیز توسعه پیدا می کنند.

۱- پارک آبی سرپوشیده فالس ویو  ۸۳۰۰مترمربع

پارک آبی سرپوشیده فالس ویو که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد، در شهر نیاگارا فالز استان اونتاریو کانادا قرار دارد. این پارک دارای یک استخر موج بزرگ و چندین سرسره آبی سرعت بالا است. دیگر جاذبه های این پارک آبی شامل ساحلی به سبک جنگل و رستورانی ساحلی است. برخی منابع ذکر کرده اند که پارک آبی سرپوشیده فالزویو ۱۱۶۰۰ متر مربع مساحت دارد ولی این عدد نیم طبقه و استخر روباز را نیز در بر می گرد.


۲- تفریحگاه کالاهاری (Kalahari Resorts) در ویسکانسین دلز – ۱۱۶۰۰ متر مربع

تفریحگاه کالاهاری در شهر ویسکانسین دلز که در «پایتخت پارک های آبی جهان» قرار دارد، در سال ۲۰۰۰ افتتاح شد. پارک آبی سرپوشیده این تفریحگاه تا سال ۲۰۰۷ بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در آمریکا بود تا این که هتل خواهر آن در شهر سندوسکی ساخت پارک آبی خود را به اتمام رساند. این تفریحگاه همچنین شامل شهربازی سرپوشیده، مسیرهای خودروی گوکارت سواری، زمین گلف و سالن بولینگ نیز است.


۳– مرکز ملی ورزش های آبی پکن – ۱۲ هزار متر مربع


مرکز ملی ورزش های آبی پکن که به نام «مکعب آب» نیز شناخته می شود، برای مسابقات شنای المپیک تابستانی ۲۰۰۸ ساخته شد. بعد از المپیک، این ساختمان تحت نوسازی قرار گرفت تا نیمی از فضای داخلی آن تبدیل به پارک آبی شود. مکعب آب از نو طراحی شده شامل چندین سرسره آبی، یک استخر موج، و چندین فضای اسپا است.


۴- تفریحگاه کالاهاری در سندوسکی – ۱۶ هزار متر مربع


تفریحگاه کالاهاری در شهر سندوسکی بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در آمریکا است. این پارک آبی شامل سیستم سقف منحصر به فردی است که بیشترین نور طبیعی را به داخل عبور می دهد، و افراد را قادر می سازد که در هر زمانی از سال آفتاب بگیرند. این تفریحگاه همچنین دارای یک استخر موج، دو شبیه ساز موج سواری و یک استخر بسکتبال است.


۵- پارک آبی جهان  – ۲۱ هزار متر مربع

بزرگترین پارک آبی سرپوشیده قاره آمریکای شمالی بخشی از مرکز خرید وست ادومونتون مال است که خود آن نیز یکی از بزرگترین مراکز خرید در جهان است و در شهر ادمونتون کانادا قرار دارد. این پارک آبی دارای حداکثر ظرفیت ۴۰ هزار میهمان است و دارای یکی از بزرگترین استخرهای موج سرپوشیده با امواج تقریبی ۱٫۵ تا ۱٫۸ متر است. بلندترین سرسره ها در پارک آبی جهان ۲۵ متر ارتفاع دارند.


۶- اقامتگاه تفریحی جزیره های استوایی – ۶۶هزار متر مربع

اقامتگاه تفریحی جزیره های استوایی در شهر کراوسنیک آلمان قرار دارد و بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در جهان است. این پارک آبی داخل آشیانه ساختمانی مرتفع ۱۰۷ متری قرار دارد که به عنوان بزرگترین ساختمان تکی بدون ستون های داخلی در جهان به شمار می رود. این بنا که Aerium نام دارد در ابتدا به عنوان آشیانه کشتی های هوایی زپلین (zeppelin) ساخته شد ولی کشتی هوایی مورد نظر هرگز ساخته نشد. شرکتی مالزیایی این آشیانه ساختمانی را خریداری کرد و آن را تبدیل به اقامتگاه تفریحی جزیره های استوایی با جنگلی بارانی، ساحل، خورشید مصنوعی، درختان نخل و گل های ارکیده کرد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here