در قرنطینه خانگی چی کارا میتونیم بکنیم ؟

 نی نی تایم :یکی از چالش‌ هایی که این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌ کنیم و باید برای حل آن چاره‌ای داشته باشیم، ویروس کرونا است! ویروسی که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده و ما را خانه نشین کرده است، اما در خانه چه کنیم که حوصله مان سر نرود و بتوانیم از وقتمان بهترین استفاده را داشته باشیم؟ چه روش‌ هایی وجود دارد که در روزهای قرنطینه خانگی کرونا باعث می شود، بیشتر خوش بگذرانیم و برای مدتی هم که شده این نگرانی و استرس را راجع به کرونا دور بریزیم!

۱- بازی‌های گروهی انجام بدهید

با اعضای خانواده دور هم جمع بشوید و با هم بازی کنید. قدیم‌تر ها که تکنولوژی به شکل امروزی پیشرفت نکرده بود افراد دور هم بازی‌های گروهی زیادی انجام میدادند، در این روزها سعی کنید سرتان را گوشی‌هایتان بیرون بکشید و با خانواده خود بازی‌های دسته جمعی مانند، اسم و فامیل، مافیا، دوز، شاه و دزد و وزیر و … بازی کنید.

۲٫مسابقه اشپزی با اعضای خانواده 

What can we do in home quarantine?1

همیشه قرار نیست مادر خانه غذا درست کند این بار با اعضای خانواده مسابقه آشپزی راه بیاندازید، هر شب یک نفر از اعضای خانواده آشپزی کند، میز را با سلیقه بچیند و غذا را سرو کند. پس از خوردن غذا بقیه به کسی که شام را درست کرده امتیاز بدهند و از مزه غذا تعریف یا انتقاد کنند. در آخر مسابقه هر کسی بالاترین امتیاز را آورد به انتخاب اعضای خانواده یک جایزه برای او در نظر گرفته شود و نفر آخر هم وظیفه ای به گردنش محول شود، مثلا تا یک هفته ظرف‌های غذا را بشورد. با این کار هم سرتان در این روزها گرم می‌شود و هم باری از دوش مادران برداشته می‌شود و مهم‌تر از همه حس تعاون و همکاری در خانه شکل میگیرد.

۳- مهارت‌های خود را با هم به اشتراک بگذارید

هر فردی در خانه حرفه و مهارت خاصی دارد، سعی کنید این مهارت‌ها را به هم آموزش دهید، مثلا اگر دختر خانواده به زبان انگلیسی تسلط دارد روزی نیم ساعت به پدر و مادر یا خواهر و برادر خود، زبان یاد بدهد، جملات کاربردی، اصطلاحات جذاب و … یا مادر خانواده طرز تهیه یک غذای خوشمزه را به بقیه اعضای خانواده آموزش بدهد. این کار در عین حال ساده باعث می‌شود که کلی مهارت جدید و کاربردی یاد بگیرید و سرتان حسابی گرم شود.

۴٫کتاب مطالعه کنید!

What can we do in home quarantine?2

اولین کاری که می توانید، انجام دهید این است که به کتابخانه خود بروید و کتاب های مفیدی که قبلا آن ها را نخوانده اید را بخوانید و یا حتی کتاب های قدیمی که خیلی وقت است، آن ها را نخوانده اید، دوباره مطالعه کنید. این کار می تواند باعث افزایش علم شما بشود! البته اگر کتاب داستان هم بخوانید، می تواند شما را سرگرم کند و گذر زمان را سریع تر کند، اما اگر کتابی داخل کتابخانه شما نبود و یا علاقه مند به مطالعه کتابی نبودید، باید چکار کنید؟

۵٫فیلم و سریال معرفی کنید

به لطف ظهور شبکه‌های اجتماعی همه می‌توانند تجربیات، علاقه مندی ها و افکار خود را به گوش انسان‌های بی شماری در سراسر جهان برسانند. شما هم فیلم و سریال‌هایی که دیده‌اید یا می‌شناسید را در صفحات خود برای دیگران بنویسید، نظرتان را درباره آن بگویید و دیدن یا ندیدن فیلم و سریال مورد نظرتان را به  دیگران توصیه کنید. اینطور می‌توانید از پیشنهادهای دیگران هم برای دیدن فیلم یا سریال استفاده کنید و چیزهای جدیدی ببینید. در این صورت به هزاران نفر دیگر هم برای پیدا کردن فیلم و سریال کمک کرده‌اید.

۶٫درس و مشق هرگز تعطیل نمی شود

What can we do in home quarantine?3

با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در سراسر کشور میلیون‌ها دانش آموز و دانشجو حداقل یک ماه از درس‌هایشان فاصله می‌گیرند. زمانی که در خانه هستید اگر معلم باشید می‌توانید با ضبط ویدئوهای آموزشی از خودتان کمک کنید تا دانش‌آموزان بخاطر تعطیلات طولانی مدت از نظر آموزشی آسیب نبینند و ویدئوهای آموزشی را در کانال‌ها و صفحات مرتبط منتشر کنید. اساتید دانشگاه یا دانشجویان هم می‌توانند به همین شکل به کمک شاگردان و همکلاسی‌های خود برسند.

بهبود تناسب اندام؛ بهترین انتخاب برای دوران قرنطینه خانگی کرونا

What can we do in home quarantine?

شما می توانید با مطالعه در مورد رژیم های غذایی و یا ورزش هایی که در خانه می توانید انجام دهید، تناسب اندام خود را در بازه زمانی قرنطینه خانگی کرونا بهبود بخشید! این کار باعث می شود که شما بعد از ایام قرنطینه خانگی به واسطه کرونا جذاب تر از همیشه به محل کار خود برگردید! پس بهانه گیری را کنار بگذارید و به دنبال رژیم های غذایی سالم و ورزش های خانگی باشید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 6 =