از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

نی نی تایم: ترکیه با شهرها و مناطق مختلف که هر کدام آب و هوایی دلنشین و تاریخ و فرهنگی دیرینه دارند، بهشتی برای خرید سوغاتی های زیباست. کسانی که به کالاهای دست ساز علاقه دارند می توانند آن را در سراسر ترکیه پیدا کنند. با هم به این کشور سفر می کنیم تا ببینیم با خود از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم.

 

باقلوای غازی آنتپ

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

غازی آنتپ بهشت باقلواهای خوشمزه و تازه ای است که با پسته های سبز خوش رنگ پر و تزئین شده اند.

زمانی که در این شهر قدم می زنید مطمئنا از مقابل چند باقلوا فروشی عبور خواهید کرد، و پس از اینکه این باقلواهای خوشمزه را امتحان کردید، حتما یک جعبه از آن را به عنوان سوغات ترکیه با خود به خانه خواهید برد.


روغن زیتون آیوالیک

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

باغ های زیتونی که در سراسر آیوالیک وجود دارد باعث معروف شدن روغن زیتون این منطقه شده است. زمانی که در آیوالیک هستید حتما به شهر ساحلی Cunda بروید و روغن زیتون Kürşat را از کارخانه کوچک و بومی همان منطقه خریداری کنید.


سرامیک های نقاشی شده دستی ایزنیک

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

این سرامیک ها در دوران امپراطوری عثمانی بر روی بناهای بزرگ با رنگ های آبی کبالت و قرمز نمایی زیبا را منعکس می کردند. امروزه کاشی و سرامیک ایزنیک همچنان توسط چند هنرمند ساخته می شود که این سنت را زنده نگه می دارند و از این رو بسیار گرانبها و همیشه زیبا به نظر می رسند.


ابریشم بورسا

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

با یک توقف در جاده ابریشم متوجه خواهید شد که زمانی بورسا مرکز تجارت ابریشم بوده است و امروزه نیز همچنان به تولید ابریشم های زیبا و فوق العاده اش ادامه می دهد. به کوزا هان بروید و پارچه های ابریشمی اصل را تهیه کنید. مطمئن باشید که ابریشم یکی از بهترین سوغاتی هایی است که می توانید با خود به خانه ببرید.


سوکوک افیون قره حصار

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

افیون قره حصار یکی از شهرهای است که اسپای آن بسیار معروف است و هتل های آن نیز در آخر هفته خدمات اسپا را ارئه می دهند. سوکوک ترکی نوعی سوسیس تخمیر شده است. با عبور از مقابل مغازه های این شهر سوکوک هایی را خواهید دید که آویزان شده اند. بهترین سوکوک ها را می توانید در Cumhuriyet پیدا کنید.


ظروف سفالی کاپادوکیا

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

آوانوس دارای تاریخچه ای طولانی مدت از ساخت ظروف سفالی است که شروع آن از خاک رس رودخانه قرمز محلی سرچشمه گرفته است. قطعات سفالی را حتما از کارگاه های دست ساز محلی خریداری کنید یا خودتان در کلاس های سفال سازی ثبت نام کنید و آنها را بسازید.


زردآلو خشک مالاتیا

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

مالاتیا حدود ۶۵ الی ۸۰ درصد زردآلو خشک جهان را تولید می کند. سوغاتی خوشمزه ای که قعا از بردن آن به خانه لذت خواهید برد. زردآلو ها به روش های سنتی در باغ های خانوادگی زیر نور آفتاب خشک می شوند.


باسلوق ترکیه

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

باسلوق های ترکیه در انواع و اقسام طعم ها به شکلی زیبا بسته بندی شده اند و ارزان قیمت هستند. در بسیاری از مغازه ها می توانید قبل از خرید باسلوق آن را مزه کنید. اگر به دنبال بهترین باسلوق های ترکیه هستید برندهایی که در سافران بلو ساخته شده اند را تهیه کنید و اگر در استانبول هستید به فروشگاه خانوادگی Hacir Bekir Efendi بروید چون آنها اولین کسانی بودند که این باسلوق های خوشمزه را درست کردند.


نظر بنکوگو (نظر بند)

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

نظر بنکوگوی ترکی ها یا همان بابا قوری خودمان یکی از محبوب ترین سوغات ترکیه است. ترک ها معمولا آن را در خانه، اداره و یا ماشینشان نگه می دارند تا بدشانسی از آنها دور شود. همچنین می توانید آن را به شکل انگشتر، دستبند و گردنبند نیز تهیه کنید.


چای و قهوه ترکیه

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

چای ترکیه یکی از بهترین سوغات این کشور است و می توانید اصل آن را در شمال شرقی Rize پایتخت چای ترکیه تهیه کنید. قهوه ترک بهترین جایگزین کافئین برای افرادی است که به مصرف کافئین عادت کرده اند. جمله جالبی که ترکی ها درمورد قوه هایشان می گویند این است: ” سیاه مثل جهنم، قوی مثل مرگ و شیرین مثل عشق”.


ادویه های خوش رنگ

از ترکیه چه سوغاتی بیاوریم

ادویه جات در آشپزخانه های ترکیه جایگاه ویژه ای دارد. ادویه جات ترکی را می توان در اکثر غذاها، سوپ و سالاد استفاده کرد و می توان آنها از بازار بزرگ استانبول خریداری کرد.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here