بو دادن تخمه برای درآمدزایی در منزل

بو دادن تخمه برای درآمدزایی در منزل

بو دادن تخمه برای درآمدزایی در منزل؛ یکی از آجیل های پرمصرف انواع تخمه های بوداده است که خیلی آسان درست میشوند.برای این کار شما به تخمه خام نیاز دارید. برای تهیه تخمه خام سعی کنید واسطه ها را تا حد ممکن از بین ببرید تا سود بیشتری نصیبتان شود. برای این کار تخمه ها را در فصل برداشت، مستقیم از کشاورزی بخرید که تخمه کاشته است.در نهایت با توجه به بررسی بازار و نیاز مردم شما میتوانید انواع تخمه بو داده با طعم های مختلف تولید کنید.

بو دادن تخمه برای درآمدزایی در منزل
روش بو دادن تخمه ها

تخمه ها را در یک آبکش میریزیم و زیر آب سرد حسابی شستشو میدهیم.
تخمه ها را بعد از شستن به اندازه کافی نمک میزنیم و میگذاریم تا خشک شوند یا بدون نمک خشکشان میکنیم. (بعداً هم میشه نمک اضاف کرد.)
الان تخمه ها آماده هستند که بو داده شوند. آنها را داخل یک ماهیتابه با حرارت کم ریخته و مرتباً هَم میزنیم، بعد از مدتی تخمه ها شروع به صدا کردن میکنند، (تق تق) که با هر صدا یکی از تخمه ها سرشان باز میشود. وقتی کمی رنگ تخمه ها تغییر کردند آماده هستند. یکی از تخمه ها را امتحان می کنیم که خاطر جمع شویم تا مغز آن خام نیست.

اگر در ابتدای کار که تخمه ها خیس بودند نمک زدید که دیگر نمک نمیخواهند و کارمان تمام است. ولی اگر بدون نمک خشک کردید، نصف استکان آب را با یک قاشق غذاخوری یا مرباخوری نمک (نسبت به حجم تخمه باید در نظر بگیرید که نمک چقدر باشد که شور نشود.) و همچنین یک قاشق مرباخوری لیمو ترش اضاف می کنیم و روی تخمه ها میریزیم و مخلوط می کنیم. سپس یکی از تخمه ها را تست میکنیم اگر کم نمک بود باز نمک اضافه می کنیم خب مسلماً دوباره تخمه ها خیس میشوند برای همین دوباره با حرارت ملایم هم میزنیم تا این خیسی از بین برود و تخمه ها خشک شوند.

به این نکات توجه داشته باشید:

• میتوانید این کار را توسط دستگاه بو دادن تخمه ها انجام دهید تا خوشمزه تر شوند.
• تخمه های مثل تخمه طالبی و خربزه تکه های لزجی دارند که به راحتی کنده نمیشوند. این نوع تخمه ها را ابتدا  داخل یک شیشه میریزیم و درش را میبندیم، یک روز تا یک روز و نیم وقت میبرد تا کمی حالت ترشیدگی پیدا کنند و این تکه های لزج از تخمه جدا شوند.
• همچنین پوست بعضی از این تخمه ها نازکتر است پس حرارت شعله را کمتر کنید.

طعم‌دار کردن تخمه‌ها

همچنین میتوانید تخمه های طعم دار نیز تولید کنید. طعم دار کردن تخمه که در مرحله بو دادن و تفت دادن آن با میزان حرارت مناسب، صورت می گیرد، تخمه را به انواع طعم های نمکی، شور، گلپری، سرکه ای و… تبدیل می نمایند. این نوع تخمه ها مورد پسند عموم مصرف کنندگان می باشند به همین دلیل در مقادیر عمده تولید و عرضه می شود.

فروش تخمه های بوداده

قبل از تولید تخمه بوداده اول سفارش بگیرید و بعد تهیه کنید تا ضرر نکنید.

برای فروش تخمه های بوداده خود ابتدا مقداری از تخمه ها را به عنوان نمونه برداشته و جهت سفارش گرفتن به عمده فروشی های تخمه، خشکبار، آجیل فروشی ها، سوپرمارکت ها و … ببرید. ودر صورت تایید آنها میتوانید به مقدار لازم تخمه بو دهید و ببرید بفروشید.

  • در صورتی که فروش خوبی داشتید میتوانید کار خود را با خرید دستگاه ها مخصوص گسترده تر کنید و به سمت صنعتی شدن برورید.
    دستگاه های که برای این کار استفاده میشوند مخصوص تفت آجیل، برشته کردن و بو دادن انواع آجیل از قبیل پسته، بادام، فندق، نخودچی، بادام هندی، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، سویا، عدس، بادام زمینی و… و برشته کردن و خشک کردن انواع رشته هستند. که به کمک چند دستگاه جانبی دیگر میتوان یک خط تولید خودکار راه‌اندازی کنید.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here