صبحانه مناسب زن باردار دیابتی

صبحانه مناسب زن باردار دیابتی: تغییر رژیم غذایی به کنترل دیابت بارداری کمک می‌کند. توجه به وعده صبحانه به عنوان اولین وعده غذایی روز،  از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.
اگر باردار هستید و یا امیدوارید که باردار شوید، قطعا به این عارضه مهم فکر کرده‌اید:
دیابت بارداری, این عارضه زمانی رخ می‌دهد که بدن مادر در قبال انسولین تولید شده در پانکراس مقاومت کرده و سطح قند خون بیش از حد معمول افزایش یابد.
بر اساس آمار انجمن دیابت آمریکا،  این عارضه بر ۱۸ درصد از زنان باردار اثر می‌گذارد. تغییر رژیم غذایی به کنترل دیابت بارداری کمک می‌کند. توجه به وعده صبحانه به عنوان اولین وعده غذایی روز،  از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.
صبحانه مناسب زن باردار دیابتی
محصولات و فرآورده‌های لبنی
فرآورده‌ های لبنی حاوی کربوهیدرات نیز به عنوان یک صبحانه سالم در نظر گرفته می‌ شوند؛  اما بهتر است در مصرف آن ها زیاده‌ روی نکنید. در وعده صبحانه شیر یا ماست بخورید.
بر اساس تحقیقات مرکز پزشکی دانشگاه کالیفرنیا،  مصرف یک فنجان محصولات لبنی در روز از افزایش ناگهانی قند خون جلوگیری می‌کند. مصرف فرآورده‌ های کم چرب مانع از انباشته شدن چربی‌ های اشباع و افزایش کلسترول خون می‌ شود. در خوردن کره زیاده‌ روی نکنید. سعی کنید از کره‌ های کم چرب استفاده کنید.
غذاهای حاوی کربوهیدرات
بدن کربوهیدرات‌ ها را به گلوکز تبدیل می‌کند؛ بنابراین کربوهیدرات‌ ها مستقیما بر سطح قند خون شما اثر می‌ گذارند. مصرف انواع کربوهیدرات در وعده صبحانه به شما کمک می‌ کند که قند خون تان به طور آهسته و پیوسته افزایش یابد، بدون آن که نیازی به تولید مازاد انسولین وجود داشته باشد. خوردن غذا های سرشار از فیبر باعث می‌شود که کربوهیدرات‌ ها اثر چندانی بر روی قند خون نگذارند. به عنوان مثال، مصرف غلات سبوس‌ دار به افزایش تدریجی قند خون کمک می‌کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

75 + = 78